Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MartOOn

    addikt

    válasz mobileman #2008 üzenetére

    Gondolom kinai verzio, kinai garival... ColorOS-el jön vagy CM-el (ha igen melyik? CM11 vagy S?) köszi.

    HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

  • micafighter

    nagyúr

    válasz mobileman #2008 üzenetére

    Félreértettél :) Tisztában vagyok azzal amit irtál, ugyanakkor azt is tudom hogy Magyarországon az egyik legmagasabb az áfa eu-ban. A többi ország vámtörvényeit nem ismerem, de ha kereskedő lennék az eu szabad piac figyelembe vételével nyilván ugy probálnám behozni eu-ba a terméket hogy minél kevesebb adót kelljen fizetni, persze törvényes keretek között.

    Másrészt pedig tudom hogy kinában a Oneplus 370$-ert árulja a 64 GB telefont, igy ennél olcsóbban nem tudod beszerezni. Ez kb 87ezer forint, de erre még nyilván rájön a szállítási költség és a vámterhek. Kínábol Magyarországra szállitva a vámterhek 27% áfát jelentenek, ez igy 87000×1.27=110490, és akkor ebben még nincs benne a szállítási költség, ami nyilván nem postai mivel a felelősség rajtad van jelen esetben amig Kína és Magyarország között úton van a küldemény, és ha nincs biztositva akkor ha 10ből egy telefon veszik el a postán, akkor már bukóba vagy mert viszonylag kis haszonnal dolgozol az áraid alapján, ezért mindenképpen biztosítva rendeled pl futárral, ezért gondoltam hogy valamelyik futárszolgálattal kapcsolatban vagy.

    Visszakanyarodva 87000×1.27=110490, és ebbe még a szállitási költség nincs benne, te pedig ugye 115ért árulod, ezért irtam, hogy szerintem nem a 27%os magyar áfát fizetted meg, de ezzel nem arra céloztam hogy valamit törvénytelenül csinálnál, ezért elnézést kérek :) Én tudomásom szerint ha pl Németországba rendelsz valamit eu-n kívűlről, akkor a német áfát kell megfizetni vámtehernek, ami lehet kevesebb, mint a magyar 27%. Röviden erre gondoltam először is csak nem írtam le ilyen részletesen, mégegyszer elnézést kérek a félreérthető fogalmazásomért, nem feltételeztem hogy bármiféle törvényt megszegnél, és nem is akartam ezt sugallni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák