Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz Viktor0610 #1544 üzenetére

    Müködni müködne a gyári töltővel csak akkor tapasztaltam problémát, ha egy telefont nem a gyári töltővel tölttem, ilyenkor néha megbolondult az érintőkijelző, és kezelhetetlenné vált töltés alatt, ezt több telefonnál és több féle töltővel is tapasztaltam, és direkt nem ,,gagyi" töltőt írtam, hanem azt, hogy ,,nem gyári"., én azért nem piszkálom most amíg töltődik, mert minden új akkumlátoros kütyümnél van egy kis beavatási rituálém: A doboz felbontása és a kütyü összetapizása után az első dolgom töltőre tenni a kütyüt, és legalább egy napig töltőn hagyom kikapcsolt állapotban. Ez után leveszem töltőről, hagyom pár percet a kütyüt, majd visszateszem ismét töltőre még legalább 1 óráig. Ez után bekapcsolom a kütyüt és addig piszkálom/használom, amíg le nem merül teljesen, ez után a folyamatot még legalább 3x megismétlem.

    Tisztában vagyok vele, hogy Li-Ion és Li-Po akksiknál nincs memória-effektus, ettől függetlenül szerintem nem árt ha az első pár töltés/merítési ciklus ilyen teljes ciklus, hogy az összes akkumlátorcella "bejáratódjón". :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák