Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • varesz11

    tag

    Azt látom kicsit a cikkben, amit sokan mások is. Úgy van beállítva kicsit, mintha egy középszerű, felejthető felsőkategóriás telefon lenne, felsőkategóriás áron. Érzésre az "ez már nem a régi olcsó OnePlus" gondolatmenet miatt.

    Szerintem ezzel az árazással 2019ben a legfelső kategória alatt vannak, viszont a készülék paraméterei alapján mégis abban a körben versenyeznek. (kijelző, CPU, memória, tárhely tecnológia) Akár tetszik akár nem, manapság a felső kategória 300 felett nyit általában. Nyilván kérdés, hogy kinek hol kezdődik a felső kategória, de ha a piaci trendeket nézzük, akkor a "legnagyobbak" már átlépték ezt az összeget és a többiek is ebbe az irányba haladnak.
    A OnePlus a csúcs gyártók alatt van árban, míg funkcionalitásban nem csak hozza a kategóriában elvárhatót, de bizonyos dolgokban fölé is lő.
    Ezek alapján valóban átalakult a OnePlus filozófiája: már nem középkategóriás árú "flagship killert" gyártanak, hanem a felső kategórián belül kínálják a legjobb ár/érték arányt.

    A felsorolt "hibák" közül egyébként több egyértelműen a költségcsökkentést hivatott segíteni.
    Nincs füles a dobozban, mert az pénzbe kerülne. Nincs IP hitelesítés mert az pénzbe kerülne. Ennek kapcsán egyébként szerintem teljesen egyértelmű az üzenet: le van szigetelve, cseppálló, de nem kértek IP hitelesítést, mert az rádobna az árra.
    Ezeket nyilván beletehették volna, meg lehetne még 2 kamera, de akkor ez is 300 felett nyit.

    A szoftver kicsit szubjektív téma, de a letisztultság, funkcionalitás és legfőképp a frissítési policy miatt szerintem a legjobb az OxygenOS jelenleg. Valahogy ez nem kap akkora hangsúlyt mostanában a tesztekben, pedig ha az embert kicsit is zavarja az ilyesmi, nagyon frusztráló tud lenni mikor hónapokkal a kiadás után érkeznek biztonsági frissítések, főverziók pedig ki tudja mikor. (Mate 10 Pro tuljaként ez tántorít el leginkább attól, hogy ezután újra Huaweit vegyek.)

  • varesz11

    tag

    válasz RetepNyaraB #52 üzenetére

    Elolvastam a tesztet.
    Értelmeztem a leírtakat.

    Nem tudom mit értesz a "kis plusz hiánya" alatt. Az hogy egy 90% kijelző telefonban a legtöbb teszt (beleértve ezt is) alapján a legjobb kijelző került, szerintem a plusz kategóriába esik. A 90Hz-es AMOLED önmagában elég egyedi és ezzel a teszttel ellentétben a legtöbb vélemény szerint ég és föld a különbség a 60-hoz képest. Az hogy az olyan sokat kritizált notch és kameralyuk alkalmazása helyett eltüntették a kamerát a motoros megoldással, ugyancsak nem az átlag fele húzza. A piac egyik ha nem a leggyorsabb töltési megoldása van benne, ami az akkuk üzemidejét érő kritikák miatt ugyancsak nem elhanyagolható.

    Az árcetlin meg nincs mit vitatkozni. Mindenki más összeget ad ki szívesen egy telefonért. Ez viszont nem változtat azon, hogy felsőkategóriában ez az egyik legjobb ár/érték arány jelenleg.

    Nem szándékom elvakultan fényezni a készüléket, vagy a OP-t. Nem volt soha telefonom tőlük és valószínűleg ezt se fogom beszerezni.
    Egyszerűen csak ebben a tesztben szerintem a kelleténél jobban ki lettek emelve a negatív tulajdonságok, a pozitívumok sokkal kisebb hangsúlyt kaptak. Persze egy tesztben mindig van valamennyi szubjektivitás, de nekem szemet szúrt, hogy a teljes írás a kelleténél jobban húz egy negatív vélemény fele.

Új hozzászólás Aktív témák