2019. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) ambination

ambination
(lelkes újonc)

Samsung galaxy tab S5e-t szeretnék venni.Tippek,hogy mikor hol tudom beszerezni őket?

(#2) AS válasza ambination (#1) üzenetére

AS
(PH! félisten)

Még nem kapható itthon. S5e-ben levő 670 soc ereje kb ugyan akkora erejű mint a Tab S4-es 835 nak, csak ez kevesebbet fogyaszt. Tab S4-et már nem érdemes vásárolni. Lehet én is benevezek egy S5e re majd...

Samsung Galaxy Tab S 8.4, Samsung Galaxy S8

(#3) rayman2006 válasza ambination (#1) üzenetére

rayman2006
(fanatikus tag)

Hamarosan elérhető itthon kb 1-2hét. és kapható az üzletekbe.

(#4) vlevi válasza AS (#2) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

A TAB S3 még 4:3-as képarányú volt, sz S4 (és az S5 is) már 16:9-es, és én nem szeretem a 16:9-es tabokat. Mivel túlnyomórészt fórumozok, olvasok rajta, jobb lenne a 4:3
De olyan már egyáltalán nincs.
:(

(#5) Jakesz válasza AS (#2) üzenetére

Jakesz
(őstag)

Ezt nem jelenteném ki, hogy már nem éri meg S4-et venni. Egyrészt az S5e-hez nincs S-Pen, másrészt meg most esni fog az S4 ára.

(#6) vicze1 válasza ambination (#1) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Április 19. a hivatalos megjelenés, itt tárgyaljuk

(#7) tuki2200 válasza vlevi (#4) üzenetére

tuki2200
(senior tag)

16:10, filmre, videora ez jobb. Az AMOLED arra van. :) Neked akkor iPad kell.

[ Szerkesztve ]

(#8) vicze1 válasza vlevi (#4) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Túlnyomórészt fórumot és weboldalkat olvasok és 1000x jobb a 16:10, sokkal se sokkal több tartalmat látok, nem ló méretben. 4:3-ra vagyok kényszerülve 2 hónapja és már nagyon elegem van belőle. Nagyon unom, hogy minden ló méretű és 30%-kal kevesebb tartalmat látok.

(#9) doooo

doooo
(őstag)

Gondolom Tab S3 már nem nagyon fog részesülni ilyesmiből... :(

(#10) Gyilokok válasza AS (#2) üzenetére

Gyilokok
(újonc)

Én ezt így nem jelenteném ki, hogy a 670 soc ugyan akkora erejű mint a 835-ös. A 670-es felső középkategória, a 835 pedig felső kategória.

(#11) Tetsuo válasza AS (#2) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Az S5e viszont meglehetősen hiányos funciótárral rendelkezik az S4-hez képest, ezért is olcsóbb nála.
Kérdés, mikor jelenik meg a S5, ami legalább 250e ft lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12) Tetsuo válasza Gyilokok (#10) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Milyen kategóriákról beszélsz? Megjelenéskoriról? Az kit érdekel? Teszteken kell összemérni, annál relevánsabb hasonlítás nem lehetséges.

(#13) vicze1 válasza Tetsuo (#12) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Sebességről beszél.
CPU: Link
GPU-ban gyengébb lesz úgy 30-40%-kal a 835-hoz képest, mivel itt mutatkozik meg a felsőkategóriás CPU, hogy nagyobb GPU-t kap. De még a Ardeno 615 teljesítményét se használod ki igazából.
Mindennapi teljesítményben max. a storage lehet lassabb a Tab S5e-ben, ez kivéve sokat nem vennél észre.

(#14) Tetsuo válasza vicze1 (#13) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Igen, erről beszéltem. A 835 hiába "felsőkategóriás", gyakorlatilag egy szint. Különbség a grafikában, a memóriában és a fogyasztásban van.

(#15) Balage992 válasza Tetsuo (#14) üzenetére

Balage992
(újonc)

Van külömbség a 2 SOC között. A 30-40 százalék grafikát is észrevenni. Emellett nincs jack az s5e-n ( ha nem tévedek) spen és még sorolni lehet. Nyilván olcsóbb lesz mint az s4, de nem hiszem hogy sokkal így hogy lejjebb megy az s4 ára. Szerintem tud annyival többet hogy megérje a felárat. Már a jack és spen miatt is.

(#16) Tetsuo válasza Balage992 (#15) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

"Szerintem tud annyival többet hogy megérje a felárat."
Soha nem írtam ennek ellenkezőjét, bár én inkább frissebb rendszert vennék. Ami nagyon fájó számomra, hogy hiába BT 5.0, jó minőségű hangátviteli protokollt nem támogat. :O Talán az S5.

[ Szerkesztve ]

(#17) Pierre75 válasza Jakesz (#5) üzenetére

Pierre75
(senior tag)

és jack se...
Azért röhej, hogy ezt is lespórolják.

(#18) tuki2200 válasza Tetsuo (#16) üzenetére

tuki2200
(senior tag)

A flagship Samsung telefonok 2éve támogatják az Aptx HD-t és az LDAC-ot is, szerintem ez is fogja. Vagy mire gondolsz? Amugy az 5.0 a Bt Dual Audio miatt kell, hogy 2 külön vezeték nélküli fej/fülhallgatóval is egyszerre tudjatok filmet nezni, videót hallgatni kényelmesen.

[ Szerkesztve ]

(#19) Tetsuo válasza tuki2200 (#18) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Igen, arra gondoltam. A (Qualcom) aptX HD-re és a (Sony) LDAC-re.
A specifikációban ez van írva: "Bluetooth 5.0, A2DP, LE"
Ha lenne más, leírnák azt is, nem? Sajnos a telefonba komolyabb hardvert szuszakolnak bele, mint a nagyobb tabletbe. Ez van.

(#20) tuki2200 válasza Tetsuo (#19) üzenetére

tuki2200
(senior tag)

Valószínűleg elírás. Az előző Tab A is tudja az Aptx HD-t meg az Ldac-ot ez pedig felé van pozicionálva..

https://www.bluetoothcheck.com/d/samsung-galaxy-tab-a-10-5

[ Szerkesztve ]

(#21) Tetsuo válasza tuki2200 (#20) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Ha így van, már csak erősebb kialakítás és vízállóság kellene nekem a (majdnem) tökletes tablethez. :))

(#22) vicze1 válasza Tetsuo (#19) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

A BT audió codec kizárólag SW kérdése semmi köze a HW-hoz. BT 5.0 legtöbb esetben jelenleg csak 4.2 átnevezve, csak marketing az átnevezés sok estben.

[ Szerkesztve ]

(#23) Tetsuo válasza vicze1 (#22) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Azt hittem a Qualcom gyárt hardver kódeket az aptX-hez. Mindenesetre majdnem mindegy, hogy hardver vagy szoftver, mert megfizetett licensz kérdése úgyis a dolog. Ha lenne, hülyék lennének nem reklámozni.
A BT 5.0 és 4.2 között hivatalosan azért elég komoly különbségek vannak... bár az aptX HD-t mindkét verzió elviszi (ha van hozzá kódek).

Hm. Tudsz linket adni a szoftveres megoldásra és a 4.2 átnevezésére?

(#24) vicze1 válasza Tetsuo (#23) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Licence kérdése az AptX és nincs HW codec kizárólag SW minden Androidos készülékbe bármilyen chipsettel belerakható root-tal utólag is. Ahogy AAC is licence köteles, LDAC szabadon használható.
5.0 és 4.2 között alapvetően vannak különbségek, de protokoll szempontjából és a többség jelenleg csak átnevezés.
Még két füles csatlakozását is a 4.2 hozta el, egyszerűen nem lett marketingelve. Pl.

[ Szerkesztve ]

(#25) Tetsuo válasza vicze1 (#24) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Köszi az infókat! És arról nem tudsz valamit, hogy kb. mennyit fogyaszthat (mekkora processzor/számítási igénye van) az aptX HD vagy az LDAC dekódolása?

(#26) Bici

Bici
(PH! félisten)

Arrol van info, hogy az S5e Project Treble kompatibilis-e?

(#27) vicze1 válasza Bici (#26) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Mivel 8.0-lal jött így a minimumot biztos tudja(A slot van), a seamless system update-et pedig szinte biztos, hogy nem(nincs B slot).

[ Szerkesztve ]

(#28) Bici válasza vicze1 (#27) üzenetére

Bici
(PH! félisten)

Nekem csak annyi kell, hogy egy aktualisan legujabb rom-ot rakhassak ra, akar LineageOS GSI, akar mas fajtat.

(#29) vicze1 válasza Bici (#28) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Ez azért nem ilyen egyszerű, hogy csak úgy rárakod. Pl. OS upgrade-hez kell a gyártó drivere, és ha Samsung nem adja ki rá a 10.0-t(Rossul írtam, mert azt hittem S4-ről kérdezted, S5e 9.0-al jön persze), akkor te se tudod a GSI-t, mert kernel és driverek kelleni fognak hozzá.
Ezt kivéve ez a menete kb., nyilván készülékenként lehet némi eltérés.

(#30) vadtehen válasza doooo (#9) üzenetére

vadtehen
(újonc)

Szeptemberre van ütemezve az upgrade. :)

(#31) Bici válasza vicze1 (#29) üzenetére

Bici
(PH! félisten)

de nem arról szól a treble, hogy bármilyen treble kompatibilis OS-t rá lehessen rakni?

(#32) doooo válasza vadtehen (#30) üzenetére

doooo
(őstag)

Úgy legyen! :)

(#33) vicze1 válasza Bici (#31) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Valakinek az álmában biztos. Treble csak a gyártóknak lenne segítség elsősorban a gyorsabb frissítéshez, de a gyártók eddig se emiatt nem frissítettek. Googlenek jó One-hoz pl.

(#34) Bici válasza vicze1 (#33) üzenetére

Bici
(PH! félisten)

Akkor a netes leírások jelentős része álomvilágban él, vagy nem értik a működését.
Esetleg tudsz egy tuti jó doksit linkelni a treble-ről?

[ Szerkesztve ]

(#35) vicze1 válasza Bici (#34) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

A leírásokkal nincs semmi baj, fel tudod rakni, semmi probléma vele. Az hogy működni fog-e vagy mi fog működni, egy teljesen másik dolog.
Amit linkeltem, egy tök stock Pie-t rak egy Tab S4-re, működik ami működik benne. Q is fel fog menni rá, de kérdésese bebootol-e.

Az álomvilág az, hogy minden gond nélkül csak úgy AOSP-t felraksz mert neked olyan kedved van. Működhet bizonyos esetekben, de kb. addig nem tudod amíg nem próbálod ki.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.