Új hozzászólás Aktív témák

  • #09819904

    törölt tag

    válasz djculture #300 üzenetére

    A színvonal csökkenésének részben az is az oka - szerintem -, hogy a bevétel (értem ezalatt azt, hogy pl. egy 4.000 ftos albumból jobb esetbe 400 marad az alkotó zsebében), nem tud nagyon előrelépni. A letöltés világában már igen kevesen veszik Mára elég (lenne) 2.000 dbot eladni az aranylemezhez. Máshol ez a szám jóval magasabb!
    Jó, most lehetne jönni azzal a dumával, hogy de ott többen laknak... Persze! De akkor maradjunk kishazánkba és nézzünk vissza kicsit!
    1992. 06.12-ig 100.000 db eladott lemez után járt az aranylemez elismerés!
    1997. 12. 03-ig ez a szám már 50.000!
    2002. 04. 23-tól pedig nincs gyémántlemez, ami az 92 esetében 400.000, 97 esetén 200.000 eladott példány után járt.
    2002 óta nincs gyémántlemez! Na, ez mi? Szerintem hűen tükrözi azt, hogy a rendszerben hiba van! Mind a szerzők, mind a jogvédők oldaláról!

  • tecsu

    addikt

    válasz djculture #297 üzenetére

    Perszepersze. :-D
    Én és rengeteg ismerősöm és azok ismerősei egy okból crackeltünk: Hogy ingyen játszhassunk.
    Csórók voltunk és lesz@rtuk a "rendszert" meg a jogi személyeket is.

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • tecsu

    addikt

    válasz #09819904 #301 üzenetére

    Igen, a rendszerben van a hiba. Az egész társadalmunk hanyatlik, így pl. a kultúránk is.
    A gazdaság, ami a kapitalizmusra épül, alapjaiban rossz. Mire ez a többségben tudatosulna, már össze is omlott minden - a globalizáció hatásai miatt.

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • priti

    addikt

    válasz #09819904 #296 üzenetére

    Azóta van, amióta védelem van. 100 éve, amikor még egy XT-d volt egy Hercules monitorral, akkor egy Xenon2-nél szebb nem futott rajta, de mégsem volt semmilyen védelem a programon. Ha lemásoltad bárhol, akkor szevasz, megvolt. Pedig volt akkora szám az akkori játékok között, mint most egy agyonvédett valami. Készíts e-mail fiókot, regisztrálj, készíts fiókot, regisztrálj, vedd fel a fiókba a játékot, regisztrálj, telepíts, regisztrálj, az elérhetővé vált frissítést töltsd le, telepíts regisztrálj f@xom még csak véletlenül se játsz vele :W Eljutottunk már régen oda, hogy aki lopja az jár jobban. Annak nem kell elszarni a fél napját a semmire, mert oda van neki készítve a crack az iso-ba, sőt manapság már a telepítőbe integrálják neki és ennyi. Ha vírusos lesz visszaállítja az elmentett lemezképet a gépe, amíg a retyón van, te meg regisztrálsz meg szopakodsz napokat, aztán "a szerver karbantartás miatt nem elérhető, próbáld meg később" :DDD Ha sokan vették meg azért nem jó a szerver, ha kevesen akkor meg azért.

    Hardverlesen

  • #09819904

    törölt tag

    válasz priti #304 üzenetére

    Volt ilyen esetem! Eredetibe vettem játékot aztán érdekes módon a seriallal nem működött amit adtak hozzá. :U Jó, jeleztem a gyártónak, hogy XY vonalkodú termék, XY napon vásárolva, blokk bescannelve, játék lemeze + doboza + stb. mind lefotózva, és odabiggyesztettem, hogy bocsi, de ezt nem fogadja el!
    Alig telt el két hét és jött a válasz, hogy biztos nem regisztrálták be rendesen, ezért elnézésemet kérik. Mellé csatoltak egy működő(nek hitt) szériaszámot. :U Ez a telepítésnél még egész jól ment is, majd miután indítottam a játékot és váltottam onlinera már kaptam a "szép" kis üzenetet, hogy vásároljam meg eredetibe.
    Mit csinál az egyszeri honpolgár? Uninstall, CCleaner, reinstall! Hátha valami hiba volt a telepítésnél oszt hátha!
    Megint mennék onlinera és már jött a "banned". Oh yeah!
    Screenshotot lőttem, majd az aznap küldött e-mailjükkel együtt ösmét írtam a gyártónak, hogy legyen kedves ezt nekem megoldani! Nem problémáztam, csupán jeleztem, hogy így már félig jó a szitu.
    Ismét eltelt két hét (ezek szerint ez a divat) és jött a válasz, hogy biztos nem megfelelő verziójú cracket használtam és CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az Ő általuk kiadott szériaszámmal lehet a játékot használni. Na, mondom (magamban persze), hogy cseszd meg apám! Ti adtátok és online a Ti szerveretek rúg le bazze!
    Ezután persze már egy "kedvesebb" hangvételű levelet eresztettem meg amiben végig jeleztem, hogy nincs szó crackelésről! Pláne úgy, hogy HIVATALOS szériaszámot kaptam TŐLÜK!
    Na, mit gondolsz mi volt? :) Újabb két hét... :D Elnézést kértek és tájékoztattam, hogy valami véletlen(?) hiba folytán átmenetileg nem volt még elérhető a termékkulcs, de már használhatom.
    Jó! Visszaírtam, hogy köszönöm szépen a "gyors" válaszukat és segítségüket, akkor megnézem a játékot. Elkezdek játszani, majd fél óra múlva ismét kapom azt, hogy kivágtak. :W
    Na, ott már nem voltam túl békés hangulatban. Ismét screenshot, visszamenőleg minden levelezést csatolva, anyázást nem kímélve írtam a felháborodásomról egy email dörgedelmet. Érdekes módon már aznap válaszoltak, hogy helyreállították a hibát. Csodás!
    Legálisan, 16.000 forintért vásárolva ezt kapja az ember egy neves játéktól? Hát álljon már meg a menet!
    Egy-egy hiba, esetleg menet közbeni átmeneti hiba érthető. De ez így abszurd!

    Végül eladtam a játékot, mert többször volt fent a vérnyomásom, mint a játék a gépen! :)

    Az EA volt a második kör életemben. Jeleztem nekik, hogy egy anno PS One-ra megvett játék jóval hiányosabb konzolon, mint a PC-s verzió. Mi a pöcs lehet ennek az oka?
    Erre azt a választ kaptam tőlük, hogy az egy korai kiadás volt, azóta persze javították a játékot amit az eset miatt 5% kedvezménnyel megvásárolhatok. Csupán jelezzek vissza nekik, hogy melyik boltban szeretném megvásárolni és jeleznek a boltnak.
    Mindez még tetszett is volna úgy ahogy, ám az általuk leadott boltok listája bármi meglepő CSAK az USA területén voltak megjelölve... :U Budapestről pedig valahogy nem állt szándékomban "pár száz" forintos repjeggyel igénybe venni a kőkemény 5%-s kedvezményt.
    Visszaírtam nekik, hogy ennek igazán örülök, bár az Ő hibájuk az, hogy hibás játékot adtak ki... De ennek ellenére megvásárolnám BUDAPESTEN a JAVÍTOTT játékot. Tisztelettel én!
    Itt már csak egy hetet kellett várnom és jött a levélke, hogy küldjem el nekik a postacímemet, mert elismerik, hogy a hiba miattuk van és a kellemetlenség miatt "FREE" küldik nekem a javított játékot.
    Na, mondom, ez már így jóval korrektebben hangzik. Természetesen egyből válaszoltam, majd jött a visszajelzés, hogy amint készleten lesz, már küldik is!
    Oh yeah! Én ráérek gyerekek... Eltelt négy hónap mire jött a postás. Meghozta a játékot, majd közölt egy kedves kis árat a kiszállításra. Mondtam, hogy no-no! Ez nekem full free, ala EA! Itten van a kinyomatott email! Ha a posta igényt tart a pénzére, azt tessék az EA-n behajtani!
    Ezután felmásztunk közösen a nagypostára, fél napig öltük egymást a posta vezetőjével mire rájöttek, hogy a csomagátvevő cseszte el a dolgokat (a mai napig nem tudni hogyan...) és tényleg free csomag.

    Eme kellemes esetek után letettem arról, hogy játékot vegyek!

  • bullseye

    addikt

    válasz #09819904 #305 üzenetére

    A neten kicsit jobban működik. Nekem most volt erős szívásom a Mass Effect 1 miatt, de az Origin ügyfélszolgálat megoldotta némi csetelés után, nagyon udvariasan. Náluk nem az első eset, hogy valami nem stimmel, de mindig megoldják 20-30 perc alatt. Steam állítólag macerásabb, de ott még nem volt komoly gondom szerencsére.

    'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

  • beleszólok

    senior tag

    válasz #09819904 #259 üzenetére

    Hogy ő mennyire, azt nem tudom. Én, mint egykori amatőr fotós, bizony nagyon rossz néven vettem, ha pl. a flickr-ről valaki lenyúlta a képem a megkérdezésem és beleegyezésem nélkül.
    Ahogy azt is, amikor valamelyik sajtófotó pályázatra beadott képemet láttam viszont egy ruszki oldalon, ahol már áruba is bocsátották... :(

    Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

  • E770

    senior tag

    DE VAN!
    Kérem kedves cikkírót frissíteni a tartalmat!
    Köszönöm

    ide is másolom, hogy végre helyre kerüljön sokminden: [link]

  • Ed_007

    aktív tag

    Wazze!
    Mennyi ingyenélő szervezet!
    Ezek nem csak bennünket húznak le, hanem a művészeket is!
    Hogy a 'csába nem hajtották el még őket szívlapáttal? :Y
    .
    Részemről egyébként elfogadhatónak tartanék 500 forintot havonta a JOGTULAJDONOSNAK KÖZVETLENÜL FIZETVE azért, hogy BÁRMIT letöltsek/átmásoljak és elolvassam, meghallgassam, megnézzem. Ez kb. az az összeg, amit egyébként is kaphatnak (vagy még több is).
    A terjesztő maffia meg magasról...

Új hozzászólás Aktív témák