Új hozzászólás Aktív témák

  • #09819904

    törölt tag

    válasz XIII Ramses #249 üzenetére

    1. A szoftverek (és itt most nem bontanám le, hogy Photoshop vagy Windows), az nagyon régóta egy olyan dolog volt, hogy a legtöbb embernek - tisztelet a kivételnek -, letöltött crackelt, aktivátoros verziója van!
    Ennek oka egyrészt a munkanélküliség vagy az alacsony bér. De ne menjünk mélyebben bele politikailag! :)
    A másik oka pedig az, hogy hozzáférhető lett!
    Anno ugye el kellett menni valamelyik videotékába, számítástechnika boltba ahol átírták a dolgokat CD-re. Emlékszem amikor 30 percet kellett várni egy CD-re! :)
    Aztán ugye elterjedt az otthoni internet, majd ennek köszönhetően a letöltés is. A "Hogyan tudok letölteni...?" kérdésre a Google számtalan találatot ad ki! Nem is kell már fórumokhoz csatlakozni, hiszen évek óta ott hevernek a kész válaszok.

    2. Zenét és filmek akik letöltenek, azok többsége csak belső berkekben osztja. Pl. havernak átadja pendriveon, mert szarabb a nete. Megnézik családdal! De úgy komolyabb dologba nem mennek bele!
    Persze van egy réteg aki még máig csodaszép borítót és lemezképet nyomtat lézernyomtatóval, aztán piacokon árusítja "eredetiként". Persze, ilyen is van! Mindaddig amíg meg nem bukik! :)

    Emellett nyilván maga a kényelem is amiről írsz szerepet játszik abban, hogy elterjedt a letöltés! A nép elkényelmesedett! Mára nem sokan fogják magukat és mennek el kajáldába. Online rendelnek, mert kényelmes. Pendrive, külső HDD váltotta fel a CD-t, majd a DVD-t és a BD-t az ára miatt!
    Elterjedtek az USB-s TV-k, meg az olcsóbb Divxes USB-s lejátszók.
    S persze az is tény, hogy egy idő után a lemezeket tárolgatni már külön háztartást igényel. Én személy szerint amit tudtam elajándékoztam vagy eladtam! :)
    (Jó, hogy beszélünk róla, mert van még jó pár a szekrénybe amit ismét felteszek az Hardverapróra majd! :) )

Új hozzászólás Aktív témák