Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    valószínűleg a hétvégén vagy a jövő hét elején jelenik meg az interjúsorozat következő része, ahol Mezei Péter, a szerzői jog egyik legelismertebb hazai szakértője vállalja a lehetetlennek tűnő feladatot, és igyekszik némi rendet vinni abba a káoszba, ami topikban is tapasztalható

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • #09819904

    törölt tag

    dr. Makovics Balázs István jogász egy írását osztanám meg veletek! :)
    Lehet mazsolázni!

    "Az új Btk. egyik hozadéka: a fájlcserélés dekriminalizálása. Vagy mégsem?

    Némi kihagyás után visszatérve, megújult erővel vágok bele ismét a cikkírásba. Majdnem egy hónapja már, hogy az Országgyűlés elfogadta a 2012. évi C. törvényt, azaz az új Büntető Törvénykönyvet, mely 2013. július 1.-től hatályos. Az új kódex számos változásai közül a blog profilját tekintve a " Szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése" című tényállás újdonságai relevánsak. A továbbiakban ezek kerülnek bemutatásra.

    A téma nem kerülte el a szakértők figyelmét, már a Btk. tervezet nyilvánosságra hozatalát követően is többen foglalkoztak vele; én Phd. dr. Mezei Péter szerzői jogi jogász (a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának egyetemi adjunktusa, valamint a Szerzői Jogi Szakértői Testület tagja) munkásságát emelném ki, aki blogjában számtalan szerzői jogi kérdés mellett ezzel a témával is többször foglalkozott.

    A jelenleg hatályos tényállás szövege a következő:

    329/A. § (1)Aki másnak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát haszonszerzés végett, vagy vagyoni hátrányt okozva megsérti, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

    (2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a szerzői jogi törvény szerint a magáncélú másolásra tekintettel a szerzőt, illetve a kapcsolódó jogi jogosultat megillető üreshordozó díj, illetve reprográfiai díj megfizetését elmulasztja.

    (3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértését

    a) jelentős vagyoni hátrányt okozva,

    b) üzletszerűen

    követik el.

    (4) A büntetés

    a) öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértését különösen nagy vagyoni hátrányt,

    b) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértését különösen jelentős vagyoni hátrányt okozva követik el.

    A bűncselekény új Btk. szerinti szövegezése:

    385. § (1) Aki másnak vagy másoknak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát vagy
    jogait vagyoni hátrányt okozva megsérti, vétség miatt két évig terjedõ szabadságvesztéssel büntetendő.

    (2) Az (1) bekezdés szerint büntetendõ, aki a szerzői jogról szóló törvény szerint a magáncélú másolásra tekintettel a szerzőt, illetve a kapcsolódó jogi jogosultat megillető üreshordozó díj, illetve reprográfiai díj megfizetését elmulasztja.

    (3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok
    megsértését nagyobb vagyoni hátrányt okozva követik el.

    (4) Ha a szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértését
    a) jelentős vagyoni hátrányt okozva követik el, a büntetés bűntett miatt egy évtől öt évig,
    b) különösen nagy vagyoni hátrányt okozva követik el, a büntetés két évtől nyolc évig,
    c) különösen jelentős vagyoni hátrányt okozva követik el, a büntetés öt évtől tíz évig
    terjedő szabadságvesztés.

    (5) Nem valósítja meg az (1) bekezdés szerinti bűncselekményt, aki másnak vagy másoknak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát vagy jogait többszörözéssel vagy lehívásra történő hozzáférhetővé tétellel sérti meg, feltéve, hogy a cselekmény jövedelemszerzés célját közvetve sem szolgálja.

    A két idézett tényállási szöveget összehasonlítva láthatjuk a változásokat: Az új szabályozás alapesetéből kikerült a vagyoni hátrány okozása mint eredmény mellett vagylagosan meglévő haszonszerzési célzat; az üzletszerűség minősített esete is megszűnt, viszont bekerült a nagyobb vagyoni hátrány okozása is a minősített esetek közé az eddigiek (jelentős, különösen nagy, különösen jelentős) közé.

    A legjelentősebb változás azonban az új tényállás (5) bekezdése, mely az alapeset alól kivonja azokat az elkövetőket, akik a szerzői jogsértést védett tartalom másolásával, illetve megosztásával, vagyis tipikusan fájlcsereélés, főként torrentezés keretében valósították meg, feltéve, ha cselekményük semmiféle jövedelemszerzési célt nem szolgált. E rendelkezés jogpolitikai célzatú, a hazai fájlcserélő személyek, átlagos tartalomfogyasztók százezreinek fájlcserélő tevékenységét kívánja dekriminalizálni, azaz a büntetőjog hatálya alól kivonni. Azt azonban fontos megjegyezni, hogy a polgári jogérvényesítés lehetősége ugyanúgy elérhető a jogosultak számára, gondolok itt pl. a kártérítési perekre.

    A törvényi kedvezmény azonban megszűnik, ha a fájlcseréléssel okozott vagyoni hátrány eléri a nagyobb vagyoni hátrány (500001 Ft-tól az új kódex értelmező rendelkezései szerint) kategóriáját, mely a tényállásban minősített eseteként került szabályozásra. Ilyenkor már túllépett az elkövető az alapeseten, az (5) bekezdés kimentési lehetősége nem érvényesül, az elkövető 3 évig terjedő szabadságvetéssel büntethető. Ha az okozott vagyoni hátrány meghaladja a 5 millió Ft-ot, akkor az már jelentős hátránynak számít, innentől a büntetési tétel 1-5 év, és így tovább...

    Az új szabályozásból úgy tűnik, hogy az átlagos felhasználókoról az (5) bekezdés jórészt levette a büntetőjogi felelősség terhét, azonban mint az nemrég kiderült számomra ebből a cikkből, ez koránt sincs így.

    A problémát a gyakorlat jelenti, mégpedig annak mikéntje, hogy a hatóság hogyan állapítja meg a fájlcseréléssel okozott hátrány nagyságát. A cikkből kiderül, hogy a számítást az eljárás során a Nemzeti Adó-és Vámhivatal illetékesei végzik, nyilván igazságügy szakértői minőségben. A NAV gyakorlata alapján egy zeneszámért 320 Ft, egy teljes albumért 3200 Ft vagyoni hátrányt állapítanak meg. Filmek esetében viszont 800 dollár/film (!) kárértékkel számolnak, ami aktuális árfolyamon meghaladja filmenként a 190000 Ft-ot, ami abszurd. A cikkből kiderül, hogy a NAV filmek esetében az interneten történő terjesztés licencdíját veszi figyelembe, így jött ki a 800 dollár filmenként. Így gyakoratilag, ha egy adott magánszemély 3 év alatt (minimum elévülési idő) 3 db filmet letölt és megoszt, már túllép a tényállás alapesetén, az (5) bekezdés nem érvényesülhet; az elkövető a minősített eset miatt felel. Ha viszont a fájlcserélő átlagember 5 év alatt letölt és megoszt min. 27 db jogvédett filmet, ami valljuk be teljesen reális eshetőség, akkor a NAV számításának köszönhetően az okozott vagyoni hátrány nagysága meghaladja az 5 millió forintot, azaz beléptünk a "jelentős" kategóriába, mely esetén a büntetési tétel már 1 évtől 5 évig terjedő szabadságvesztés.

    Véleményem szerint ezért a NAV által meghatározott 800 dollár/film kvóta teljesen nonszensz, minden alapot nélkülöz; sokkal célravezetőbb és reálisabb lenne, ha az okozott hátrány nagyságát premier filmeknél a mozijegy ára, régebbi alkotásoknál a DVD/BLURAY kiadványok ára alapján állapítanák meg.

    Bár eddig nem volt jellemző, hogy a hatóságok és a jogvédők a nem kereskedelmi célzatú fájlcserélés miatt a "kisemberek" ellen lépjenek fel, a NAV most ismertetett kárérték-számítási gyakorlata és a törvényi szabályozás alapján összességében nemhogy dekriminalizálás nem történik, hanem az átlagos, magáncélú fájlcserélő tartalomfogyasztók százezreinek szigorú büntetőjogi felelősségre vonására nyílik törvény adta lehetőség. Ezt pedig egyáltalán nem tartom kívánatosnak, sőt jogpolitikailag kifejezetten károsnak érzem."

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz dajkopali #204 üzenetére

    hát ja, kezdhetné a saját kollégáinál...

    meg ott is kezdhetné(d), hogy szétnézel a weben a riportalanyaid után. én pl. több órát rászántam és nem találtam a végzettségre utaló hírt, pedig hidd el, nehéz úgy végzettséget szerezni, hogy ne legyen nyoma.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #09819904 #205 üzenetére

    azon is el kellene gondolkodni, hogy a terjesztőknek, kereskedőknek van-e szerzői joggal kapcsolatos bármiféle joguk.

    szerintem ha valaki letölt egy filmet, akkor a közreadó max. annyi kárt okozott, mint amennyi bevétel-elmaradása volt a szerzői jog tulajdonosának a filmből. tehát a korábbi linkem alapján egy teljes cd letöltésével kb. 220 forint kárt okoztak. Ez amiatt van így, mert a cd árából a többi nem szerzői jogi kategóriába esik.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Stanley-B.

    őstag

    Vegyetek mindent külföldről, adathordozót, számítógépet, telefont.
    VPN.
    Full disk encryption.
    Töltsetek amit akartok.

    Majd ha lesznek értelmes fizetős alternatívák, akkor át lehet gondolni a fentieket.

  • haxiboy

    veterán

    válasz Geller72 #38 üzenetére

    Ez így van, de a magánember senkit nem érdekel. Csak a pénz körül forog a világ, és azt hiszik néhány rendelettel majd megakadályozzák a jogvédett tartalom másolását. Ott a Pirate Bay...hányszor próbálták meg bezárni? De maradjunk itthoni keretek között, az alsóbb réteg gyakran a számlákat alig bírja kifizetni. Én azt mondom hogy ígyis tele vannak a filmek reklámokkal, mert épp Coca Colat isznak és nem pepsit stb. Kicsit elmozdulhatnának ebbe az irányba, legyenek ingyenesek a filmek oszt rakjanak bele reklámot. Ennyi. Engem pl rohadtul nem érdekelne hogy nézem a filmet, és egy unalmasabb jelenetnél az arcomba tolnak egy sampon reklámot majd folytatódik tovább...és akkor nem 10k lenne egy film hanem csak 3

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • VIC20

    őstag

    válasz dajkopali #204 üzenetére

    ,,abba a káoszba, ami topikban is tapasztalható"

    Na neee... A topikban is.
    Mosdatjuk a szerecsent?

    Miért nem vallod be, hogy felültetett egy megélhetési szerzőijog-,,szakértő", és ingyenreklámot csináltál neki?

    Lehet, hogy szerencsésebb lenne nem interjú-sorozatnak nevezni ezt, mert pl. Mezei Péterre nézve ez elég dehonesztáló... :(

  • Egon

    nagyúr

    válasz bambano #206 üzenetére

    Egy órán át túrtam a netet, de nem találtam meg magam, az iskolai végzettségem vonatkozásában (sem). Pedig én tudom, hogy hol végeztem - de még így sem sikerült... :U
    Persze nincs kizárva hogy én vagyok béna.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • #09819904

    törölt tag

    válasz bambano #207 üzenetére

    Nem ülünk a ló közepén! Alaphangon egyik ilyen meginterjúvolt jogi emberkétől sem hangzik el az, hogy mégis mi váltotta ki azt, hogy mára ekkora problémát okozzon szerzői jogi téren a terjesztés (aka megosztás)?!
    Köztes megoldást, ala közös kompromisszumot a mai napig nem sikerült elfogadni. Innentől pedig igen nehéz lesz a jogvédők dolga!
    Ugye a warez társadalom kapásból kikiáltotta ezt: "Szervereinken nem tárolunk semmilyen jogsértő tartalmat, minden tartalom nem általunk üzemeltetett weboldalak szerverein található, melyek helyét csak megjelöljük és kategorizáljuk, illetve nem ismerjük azok részletes tartalmát, így nem tudunk semmilyen felelősséget vállalni értük!"
    Na, innentől mire az Artisjus, ProArt, stb. csodalámpások eljutnak a (számukra) kéretlen tartalomig, addig annyi pénz megy rá, mint maga a bírság alaphangon.

    Aztán még ugye szintén odabiggyesztik a warez oldalak, hogy: "Az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény értelmében oldalunk teljesen legális tevékenységet folytat, a ténylegesen szolgáltatott adatok/filmek jogdíjai a filmeket és egyéb audiovizuális tartalmat szerverein tároló szolgáltatókat terheli! "
    :)

  • #09819904

    törölt tag

    válasz Egon #212 üzenetére

    Nem vagy egyedül! :) Én se találtam magamat. Pedig amennyi munkahelyem is volt... De hát nem vagyunk celebek! :O :D :D :D

  • VIC20

    őstag

    válasz #09819904 #214 üzenetére

    De hát nem vagyunk celebek!

    Nem vagyok... izé.. szakértők.

    Hogy készül a szakjogász? A jogi diploma után az ember befizet egy kalap pénzt, aztán három-négy félév múlva a szalagról lejön a szakjogász.

    Szóval ahhoz, hogy valakit komolyan - a szó eredeti, ha úgy tetszik nemesebb értelmében - szakértőnek lehessen nevezni, ahhoz azért több kell ennél: néhány publikáció, tehát tudományos és/vagy több év gyakorlati tapasztalat, mely utóbbi szinte elkerülhetetlenül eredményezi ugyanazt: cikkeket, vagy legalábbis valami megmukkanást, aminek ma már nyoma van az interneten.

    Könnyen lehet, hogy egy igazi szakértő első szárnybontogatásának lehettünk tanúi, és tíz év múlva a publikációs listája első helyén fog állni ez az interjú (akár több száz beidézéssel). Szóval biztos ami biztos, már jó előre hamut szórok a fejemre kritikus megnyilvánulásaim miatt. :N

  • priti

    addikt

    válasz #09819904 #213 üzenetére

    Van abban valami, hogy ez a kiskapuk keresése, de azért amikor azt mondod, hogy nem telik a fizetésedből mondjuk samponra és erre az a válasz, hogy akkor vegyél olyan újságot, amiben van egy ilyen minta mert béremelésre nincs szükséged, hiszen vannak ilyen minták, tehát azért zsíros a hajad, mert te nem keresed elég ügyesen az ingyenes mintákat az mégis mi?
    Ezerszer hallottam már, hogy "használj ingyenes szoftvereket", miközben aki mondja az is tudja, hogy a 90% csak termékmarketing és nem lehet ingyenes szoftvereken élni, de erről valahogy soha nem esik szó, csak elkezdődik a Linux fényezése bla-bla-bla de amikor elkezdenél vele dolgozni és megnyitod a doksit, akkor valahogy mindig egy 80 darabra széthullott katyvasz nyílik meg, ha egyáltalán meg tudod nyitni.

    Hardverlesen

  • zoli62

    addikt

    Biztosításkötéseknél hasonlóan meg nem lenne szükség ügynökökre, ugye? Elvégre a begizetett díjak egy része eémegy kezdeti költségekre, például ütletkötők díjazására.. Amúgy létezett már nyilvános kimutatás itthon arról, hogy az Artisjus milyen arányban osztja vissza a bevételeket a szerzők, kiadók között?

    [ Szerkesztve ]

  • stratova

    veterán

    Úgy látom volt némi takarítás..

    Pali, szerinted van ráció a korábban emlegetett szolgáltatói p2p alapú megoldásokban, a kisebb fogyasztói táború, így alacsonyabb bevételt generáló tartalmakra?
    Freeware alkalmazásoknál egyes Ubuntu verzióknál találkoztam már olyan helyzettel, hogy egy korábbi kiadás a központi szerverek egyikén sem volt már elérhető (élő példával emlékeim szerint 12.04 LTS), de p2p megosztással teljesen vállalható tempóban lejött a képfájl.
    Emiatt is írtam, hogy mennyire lehetne kivitelezhető egy a felhasználót erőforrás oldalról is aktivizáló mégis a jogtulajdonosoknak emellett fizető minőségi szolgáltatás pl. átalánydíjjal.
    Közben kicsit tallózgattam milyen jelenlegi szolgáltatások vannak: (Mozi@rena, Videót@r, M y T v, de a TV-men is lévő két lehetőséget a FilmB@x és Fus@ alkalmazásokat is említhetném, utóbbiról született már itt is pár cikk).
    Átlapozgattam a tartalmukat, jó hogy van ilyen szolgáltatás, de sajnos főleg amerikai tartalommal, aminek engem pl. a töredéke érdekel.

    [ Szerkesztve ]

  • #09819904

    törölt tag

    válasz stratova #224 üzenetére

    Mielőtt más is szóváteszi! :)
    Palival volt egy vitánk, kisebb félreértéssel. De Pali diplomatikus volt és inkább skippelte, majd privátban egyeztettük a dolgot.
    Röviden és tömören annyiba maradtunk, hogy bizonyos dolgokra visszatérünk a Mezei Péter féle interjú után. :)

  • Tamás88

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz bijesz #199 üzenetére

    "Ha szoftvert (játékot windows stb...) letöltése bűncselekmény, torrentezés szintén."

    Magyar lakosság 89%-a mehetne börtönbe. :DDD

  • #09819904

    törölt tag

    válasz priti #222 üzenetére

    Abszolút így van!
    Anno próbáltam én linuxra átváltani. Nos, ez úgy nézett ki, hogy vagy húsz különfélét kipróbáltam, mire úgy ahogy azt mondtam, hogy az Ubuntu megfelel. Persze bejött még a Linux Mint és még jó pár másik. De az Ubuntun tudtam igazán elszórakozni.
    Ez mindaddig kitartott amíg nem kellett komolyabb munkát kiviteleznem. Na, ilyenkor előkaptam a Googlet, majd mellé a Softpediat.
    Egy mondhatni közepesen összetett képszerkesztésről volt szó. Konkrétan NÉGY program kellett amivel sikerült megvalósítani. Hagy ne mondjam, hogy milyen baromira kellemes és kényelmes volt... De most felejtsük el azt, hogy kellemes és kényelmes negatívumokkal kiviteleztem.
    Az az idő amíg így megcsináltam bő háromszor több volt, mint Windowson fizetős szoftverrel.
    Tehát nem igazán olyan könnyű váltani!
    Nyilván egy OS X alatt már jóval könnyebb terep fogadott volna. De ugye egy normális Apple gép nem olcsó! :)

  • #09819904

    törölt tag

    válasz VIC20 #221 üzenetére

    Az a baj, hogy felhígult a jogi szakma. Ügyvédek dögivel! Aztán akik eltöltöttek egy kis időt bizonyos jogterületen azokból kikerülnek szakjogászok. Ebből már más kérdés, hogy mennyi szakjogásznak van effektív szak-értelme?! :)

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz #56573440 #154 üzenetére

    Nem kell elhinned, a valóság nem változik meg attól hogy te nem hiszed el. A kamu az az "á nem így van, mert én azt csak úgy bemondom, és azt mindenkinek el kéne hinnie, mert csak". A flémet meg addig fejezd be amíg bünti nélkül megúszhatod, a következő ilyen próbálkozásod a modiknál fog landolni. Viszlát!

  • priti

    addikt

    válasz #09819904 #227 üzenetére

    Váltani? Áááh, hát az nem úgy megy, hogy én írok egy mélt, hogy te ezt küldd már át PDF-ben, mert éppen egy Linux előtt vagyok, mert visszaír a mami, aki csak 15 éve ül a gép előtt a munkahelyén, hogy azt ő nem, mert azt nem lehet, mert higgyem el, hogy ilyen nincs a programban és akkor vagy az van, hogy csinálok magamnak egy bazinagy telefonszámlát és megtanítom mivel és hogyan lehet pdf-be kinyomtatni vagy elindíttatok vele egy TeamViewert amitől néz egyet és onnantól kezdve a büdös életben többet soha semmit nem fog megtanulni hiába mondom el neki, mert akkor ha ezt így lehet, akkor ő ezt kitenné az asztalára és ezentúl ha nekem bármi kell, akkor csináljam meg magamnak helyette, de ha lehetne akkor ő be se jönne, csak bekapcsolva hagyná a gépet. Nekem meg görcsbe rándult a középső ujjam: Ezt... Nem fogok az összes lusta helyett dolgozni, akit én hagyjak békén, mert neki már csak 2 éve van a nyugdíjig, aztán szóba kerül és a másik, aki éppen utálja közli, hogy á a Gizike csak 59-es drágám, még 5 évig itt lesz. Ez egy vicc, hogy te csak úgy átváltasz, de 10-en megrohannak itt a PH-n is, hogy de a Linux az milyen jó. Rögtön a torkomnak, hogy ilyen meg olyan hülyeséget ne beszéljek, mert a Linux-ban ezt is meg lehet oldani és milyen egyszerűen meg azt is és akkor 10 hsz-el lejjebb közli, miután szétoltott a Linuxával, hogy ja mellesleg ő már régen nem Magyarországon él, de azért itt olt engem, hogy én itt mire váltsak át, meg hol vegyem dollárért a szoftvert meg mit használjak és akkor én barom meg felteszem az Ubuntut és egy hétig frissít én meg csak nézek lefagyva, hogy ez komoly? Mit csinál ez? Még mindig frissít? ááá ez egy rossz vicc.

    Hardverlesen

  • bullseye

    addikt

    válasz priti #232 üzenetére

    Izé. Tény, hogy a srác pszichiáter néven fut, és lehet, hogy tud ilyen problémákban segíteni neked, de inkább privátban, nem csoportterápiás megoldással idebe'.

    'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

  • sirály12

    őstag

    válasz priti #232 üzenetére

    "és akkor én barom meg felteszem az Ubuntut és egy hétig frissít én meg csak nézek lefagyva, hogy ez komoly? Mit csinál ez? Még mindig frissít? ááá ez egy rossz vicc."

    Erre szokták mondani hogy: User error!
    Nekem 3 gépemen van linux, és érdekes módon egyik sem produkál ilyet. De biztosan valamit rosszul csinálok! ;]

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #230 üzenetére

    Nem en szemelyeskedtem. A fenyegetozestol meg nem lesz igazad. Mutass barmit ami alatamasztja az igazad ne vergodj a modikon mert azzal csak egsz... En 200 linket tudok amin latszik mit kernek a cuccaikert amerikaba. Neked meg a haverod mondta... De a szintet elore belotted jol nem okozol csalodast :K

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #230 üzenetére

    jah és hogy egyértelmű legyen, pl itt látsz egész jó hivatalos árakat. ezek is ahogy nézem fa nélkül vannak, mert ha megvenném már egyből ráteszi az oldal az árra. meg ennél csak drágább a boltban ahol bérleti díjak, fizetés, stb van a költségek között, ezek meg egy vegas magasságában az egekben vannak, mert oda az megy, akinél a lóvé van, kaszinózni, szórakozni, és azt ott is lehúzzák a vérbe a lángos siófokon is drágább mint pesten. szóval...

    nem hinni kell, ha lenne ilyen akkor a neten is látható lenne hogy mennyire de mocsok olcsó. hasonló cipők pl kint 50-60 dollár körül mozognak boltban 60-70, ami itthon 20k. jah. olcsóbb. csak nem 30000 csitrillió %-al, annak meg van oka ugye, ha más nem hát a tréfa különbség... ugyanez a boxra. még jó hogy akciózzák, mert ott dollárban fizetnek, mert a hírekben, cikkekben megjelenített árak forgalmi adó nélküliek, meg ott jó dollárért elad egy tonnát, itthon meg 100.000 darabot se huffért? ugye...

    nem vitatkoztam hogy ott olcsóbb ott szinte minden, csak a nagyságrenddel vered ki a biztosítékot, és racionalizálod ezzel hogy márpedig lehúznak minket. engem mondjuk tutira nem de ez már más kérdés.

    az meg hogy én voltam kint, járok rendszeresen nyugatabbra tőlünk, a neten megkereshető az infó, az a szememben többet ér mint a haverod aki mond valamit. bocsi ha nem hiszem el.

    bár tuti ezért kitiltanak örökre a fórumról, de leírom hogy kár folyamatosan sírni hogy hol mennyi a micsoda. nem kell megvenni, mert tényleg nem az itthoni fizetéshez, körülményekhez lövik be az árakat a nyugati mamutok. és? majd kivonul vagy rájön hogy kicsit finomítani kéne az árképzésen, aztán ennyi. nem vagyunk piac. nincs vásárló erő, nem stabil a valuta, nem stabil az ország jogalkotása sem (visszamenőleg is simán alávágnak bárkinek). miért lenne olcsó? egyébként is megveszik itt is ennek ellenére....

    voltam kint, láttam, ott sincs kolbászból a kerítés és ugyanúgy átvágnak rajta.

  • priti

    addikt

    válasz sirály12 #235 üzenetére

    Igen. Így van. Mindenki hülye, mert ingyen is megoldhatná, de ő inkább fizet vagy warez lopkod. Mindig ez van. Mindig. Ide lyukadunk ki, csak pár hsz kérdése. Aki nem tudja Linux-al megoldani, az béna vagy hülye vagy bármi, tökmindegy, mert a Linux az tökéletes. Egyébként a router-emen tényleg az. Nalátom és higgyem el, hogy én vagyok a béna, amiért nincs időm azt kutatni éjjel-nappal ahelyett hogy pénzt keresnék, hogy mégis hogy az égbe fogok én boldogulni, mert ha ingyen van és én tényleg nem fizetek senkinek, akkor a kutyának se érdeke nyilvánvalóan, hogy nekem segítsen ahelyett, hogy az ő szoftveréért neki fizetnék, képzett embernek pláne nem, szóval ráérős diákok meg unatkozó kockák, (a sok teljesen amatőr amit összeblogol hülyeséget, hogy ezt meg azt hogyan kell) azt én mind olvassam el és a szintjükön dolgozzak, mert az áfás számlát nem kérem sehonnan senki nevére és ha minden blog tartalmát megismerem, na attól leszek profi amatőr életem végéig. Kösz, de ezt nem.

    Hardverlesen

  • Bird

    addikt

    Vajon miért nem "löveti le" az Artisjus az ncore/the1st stb. torrent szervereket? ;] A magyar szerveknek hatalmában állna, akár diplomáciai "módszereket" bevetve....

    Lehet a kérdés nem is annyira költői. ;)

    [ Szerkesztve ]

    .:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

  • sirály12

    őstag

    válasz priti #238 üzenetére

    Te aztán tudod keverni-kavarni a semmit. De attól az még a semmi semmi marad.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • VIC20

    őstag

    válasz priti #238 üzenetére

    Minek itt hisztizni? Menstruálsz, vagy mi?

    A Linux nem tesz mindent a feneked alá, ennyi. Ha van rá időd, energiád, kedved, eszed, akkor belejöhetsz, nagyon is, mi az hogy!

    Ha a fentiek közül valamelyikben hiányt szenvedsz, akkor választhatod a fizetős alternatívákat, és lehetsz eredményes a szakterületeden, meg boldog. Senki nem mondja, hogy ezért hülye lennél. (Vagy aki ilyet mond, az a hülye.)

    Viszont ne oszd az észt fordítva se: tehát ha valaki megteheti és meg is teszi, hogy profivá képezi magát Linux, meg szabadszoftver-téren, azért ne legyen már automatikusan ,,ráérős diák", meg ,,unatkozó kocka". (Ezzel a leszóló általánosítással ugyanarra a szintre kerültél, mint amit ostorozol a hozzászólásodban. Vicces.)

    Ez pedig: ,,na attól leszek profi amatőr életem végéig", ez nagyon nem igaz! (Olcsó poén lenne megfordítani: ,,Vegyed meg a vindózt, attól leszel profi konzumidióta...", és ez se lenne feltétlenül igaz.)

    [ Szerkesztve ]

  • #09819904

    törölt tag

    válasz Bird #239 üzenetére

    Szerintem ez az, - az amúgy jogosan - feltett kérdés amire egyetlen jogvédő sem fog tudni válaszolni! Vagy nem akarnak...

  • zdanee

    őstag

    válasz Bird #239 üzenetére

    Mert akkor ők sem tudnának honnan letölteni maguknak, és az egész éves seggvakarásban, ami a munkát jelenti náluk bizony nagyon lehet unatkozni. Sajnos magyarok lévén nyelveket sem tudnak, így külföldi forrás szóba sem jöhet, még a feliratos filmekre is összeráncolják a szemöldöküket...

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • Bird

    addikt

    válasz #09819904 #242 üzenetére

    Na pontosan ezért ez az egész sztori vihar egy kiskanál vízben... Én még nem láttam olyat, hogy bárkit lesitteltek volna azért mert magáncélra letöltött ezt azt. Ha kereskedik vele az persze más tészta.

    Egy lufi az egész ügy úgy, ahogy van.....

    zdanee:Álszent egy pénzéhes banda, amolyan legalizált maffia csoportként tekintek rájuk. Zokszó nélkül befizetem az üres optikai lemezekre, pendriveokra, HDD-re a sarcot, DE utána hagyjanak békén és kerüljenek el messziről.

    [ Szerkesztve ]

    .:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

  • bullseye

    addikt

    válasz #56573440 #237 üzenetére

    "vagy rájön hogy kicsit finomítani kéne az árképzésen"

    Arra várhatsz. A rendszerváltáskor a Levi's volt A farmer. És normál árakon kínálta a dolgait, sőt, az ottani csekélyebb és az itteni nagyobb infláció miatt kifejezetten kedvezően egy idő után. És majdnem tönkrementek. Visszaestek az eladások, mert mindenki nagyon ravasz volt, és rájött, hogy tuti rossz a farmer, ha már megfizethető. Aztán úgy döntöttek, kabbe, és felemelték az árakat triplára. És visszatért a márka hírneve.

    Mindenki tanult a leckéből.

    'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

  • tecsu

    addikt

    válasz Bird #244 üzenetére

    "Én még nem láttam olyat, hogy bárkit lesitteltek volna azért mert magáncélra letöltött ezt azt. Ha kereskedik vele az persze más tészta."
    Gondolom ezt a Bródy-maffia területére érted. USA-ról biztos hallottál, hogy ott azért durvább, magasabb befolyású az ottani maffia.

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • Bird

    addikt

    válasz tecsu #246 üzenetére

    Nem USA-ról beszélek, mint ahogy a "szakértőnk" sem az amerikai állapotot vizionálta mesés cikkében. Magyar ugarról volt szó. Mutass vkit akit ittthon azért csuktak le, mert magának töltött le bármit is.....

    Vagy trollkodjunk az USA-ról? ;]

    De inkább hagyjuk is, mert már moderáltak itt egyszer és nem szeretném, ha megtörténne megint. MIATTAM. :D ;]

    [ Szerkesztve ]

    .:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

  • #09819904

    törölt tag

    válasz Bird #247 üzenetére

    Alaphangon szerintem egy hatóságnak sem volt soha kiadva, hogy azért ellenőrizzen egy címet, mert hátha letöltlak ott lakó! :)
    Abszurd is lenne! Ilyen alapon ugye az összes magánszemélyt akinek van valamelyik szolgáltatónál internet hozzáférése, egyből a gyanúsított státuszt kapná!
    Aztán, ha lenne egy ilyen ellenőrzés akkor oda már egyből mehetne a vám is, hogy a számítógépet is ellenőrizzék, hogy honnan van és így tovább. Ha ezt kiadják egyszer akkor ott tömegesen fognak beletojni a munkába!
    Elképzeltem amint a Bihari úton vagy a Diószegin lenne egy ilyen ellenőrzés... Félreértés ne essék, nem a kisebbségre gondoltam, hanem csak magára a helyi kollektívára. S mondom ezt úgy, hogy laktam ott albérletben!

  • XIII Ramses

    aktív tag

    Embörök !
    Olvasva a hozzászólások mintegy negyedét, nekem is hozzáfűzni valóm van a témához.
    Először is. Az illegális letöltést szerintem három részre kéne osztani.
    1. programok, játékok letöltése
    2. zenék letöltése
    3. filmek letöltése

    1.programok, játékok letöltése: Ez a csoport a leghúzósabb, abból a szempontból, hogy már van jónéhány legális alternatíva a kérdésre. Pl. steam a játékok esetében. Örvendetesen növekszik a steam felhasználók magyarországi száma is. Programok esetében tegye fel a kezét az, aki vásárolt egy komoly programot az utóbbi fél évben? És most nem elsősorban a Total Commanderre meg a Winrarra gondoltam. Emberek, p.l a Totalmedia Theatre program (ami a legjobb blu-ray lejátszó) 120 dollár! Ki veszi meg azt magyarországon legálisan? A photoshopról meg társairól nem is beszélve. Ez vicc. És még az is, hogy 120 dollár az amerikainak is, aki keres havonta 5000 dollárt, és 120 dollár nekünk is aki keres 400 dollárt. Amíg ez van, addig mindig is lesz illegális program felhasználás, ha bakot ugranak is. A megoldást nem tudom.

    2. zene letöltése: Én már sajnos 41 éves vagyok, és kihalófélben lévő állatfaj, mert én még töltöttem, és töltök is veszteségmentes zenét torrentről, de a keresztfiamnak és a hasonló korúaknak ez már eszébe sem jut. Ott a jútúb és onnan hallgatnak zenét, nézik a klippet, és ezzel meg vannak elégedve. Maximum letöltik onnan a jútúbról az ótvar minőséget a telefonjukra, és odáig vannak a gyönyörtől. CD vásárlásról nem is hallottak, szerintem már azt sem tudják hogy néz ki. Ezzel a témakörrel nemigen kell sokáig foglalkozni, mert megszűnik magától, egyszerűen nincs rá kereslet. A jútúb mindent visz.

    3. filmek letöltése: Ez az igazi probléma ami miatt megvesznek a jogvédők. Nézzük csak meg a ncore letöltési toplistáját az első 600 helyen elvétve van olyan tartalom, ami nem film. A torrent egy illegális videótéka akárhogy is nézzük. Itt van például a nagyfelbontású (full HD) filmek esete. Hogyan jut hozzá egy magamfajta a Wall Street Farkasához legálisan? Megveszi Blu-ray lemezen ugye. 7000 forintért. Ok. Megvesszük, nézzük. Szigorúan csak a tévén az asztali lejátszóban, mert pc-s meghajtónk az nincs. Ha bele kell tekerni, akkor gondolkodik a lejátszó vagy 5 mp-et míg a fej pozícionál stb. Utána kivenni, berakni tokba, tárolni macerás stb. Ezzel szemben a ncore-ról letölthetem mkv formátumban is, 1080p-ben, ami semmivel se rosszabb a blu-ray minőségnél, felrakom az 1tb-os küső vinyómra, a másik 70 full hd film mellé, és megnézem kényelmesen, a tv távirányítójával vezérlem a lejátszást a tekerést mindezt pillanatok alatt. Ha végeztem, rajta hagyom a kábelen egész holnapig, amikor megnézem a következő filmet.
    Mi következik ebből? Fogalmam sincs! Én ha nagyon hülye lennék,(meg vagyok is) azt csinálnám, hogy a MKV-t és az AVI-t tenném legálissá, a lemez árának töredékéért. És ezt csak úgy lehet kivitelezni, ha magát a torrentet is legálissá tesszük mondjuk 1000 forint havidíjért. Az ncore-nak több mint 500 ezer felhasználója van. Ki lehet számolni ez mennyi pénz lenne. Meg kell venni a torrentoldalakat a jogvédőknek a tulajoktól, és havidíjért szolgáltatni a kiadók által készített mkv-kat és avi-kat. Ja és valahogy megakadályozni, hogy újabb ingyenes trackerek ne alakuljanak.
    Ez ugye csak mese, mert ilyen soha nem lesz, mindenesetre, én hajlandó lennék egy-két ezer forintot fizetni a hozzáférésemért, ha minden ugyanúgy maradna, csak legálissá válna.

  • Bird

    addikt

    válasz #09819904 #248 üzenetére

    Egyetértek...Ezért is írtam: Vihar egy kiskanál vízben. Amolyan lerágott csont ez már évek óta. Ha nem kereskedsz, nem szerzel egyéni hasznot a letöltésekből békén hagynak. Hagyjuk már ezt az álszenteskedést, ha nem így lenne az ország 80%-a sitten rohadna az "illegális letöltés" vétségével. Az egész ügy túlfújt, és nem életszerű ez a hype ami kialakult miatta.

    [ Szerkesztve ]

    .:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

Új hozzászólás Aktív témák