Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Én úgy gondolom, hogy alapvetően hiányzik (főleg a jogvédők részéről) a kompromisszumra való hajlam. Addig, amíg a "másik oldal" csak a pénzt látja a jogvédelem mögött, a pénz védelmét - alias zsoldosokat - addig ez akkor is szélmalom harc lesz, akármeddig is mennek el ebben. Egyre nagyobb számokat hazudnak az arcunkba. Ezért azért hülyeség, mert nem érdekel senkit, csak őket. Példának csak magam tudom felhozni, más nevében nem nyilatkozhatok.

    Én is torrentezek, - igaz - töredékét, mint régebben. De a filmek legalább 90%-ról soha nem is tudtam volna, nem találkoztam volna a címekkel, ha nem torrentezek. Én alapvetően a jobb filmeket MINDIG moziban nézem meg, igen, a minőség az élmény, a hang, etc miatt. Azokat a filmeket, amiket nem néznék meg moziban, azokat SOHA nem nézném meg, tehát akkor sem fizetnék érte, ha ez lenne az egyetlen választás, max még ennél is jobban megválogatnám, mit nézek meg. Rettentő gyenge a felhozatal, ezer rossz filmre jut 10 jó. Térjünk ki az ISP-kre. Tegyük fel, hogy elkezdik ezen a szinten (kötelezve őket) szabályozni a dolgokat, vagy mondjuk korlátot vezetnek be, mondjuk 10 Gb-ot. Az tuti, hogy bődület visszaesés lenne, főleg a kövérebb, fullos csomagoknál. Pont azoknál, amik a legmagasabb tarifával számláznak. Ha erre válaszképen mondjuk az alacsonyabb csomagok árát az egekbe emelnék, akkor egyszerűen a userek átváltanak mobilnet alapcsomira, mert úgy is csak face, skype, insta, twitter, etc lenne, arra meg elég lenne az is. Egyszóval lenne itt ISP-balhé bőven. Szerintem. Sorozatok? Hmm. Eddig sem volt tévém, ezután sem lenne. Kibírnám. Simán.

    Tehát amíg nem közelednek az álláspontok, nem ülnek le mindkét oldalról komoly beszélgetéshez, addig ez csak lepkefing lesz. És itt egy szót sem említettem arról, hogy technikailag hogyan fognak mindig egy lépéssel a kiadók, jogvédők előtt járni a "darkside" oldal képviselői..:D. Nem szeretném, ha eljutna ez az egész abba a stádiumba, hogy zavarjon, vagy komolyabban korlátozva érezzem magam. Csak tiltani, szabályozni, jogszabályokat alkotni, törvényeket hozni, büntetni nem volt és soha nem is lesz megoldás. :U

Új hozzászólás Aktív témák