Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz enginev3.0 #20 üzenetére

    Rosszul nézed.
    Ezek a short Turbo pontszámok amiket jellemzően nagyobb TDP-vel érnek el a procik. Hosszabb távon pedig ha tartja a gyári TDP-t akkor visszavesz az órajelből, tehát a pontszám is csökken.

    Jelenleg valósan/hosszú terhelésnél kb. hasonló órajelet és teljesítményt tud az AMD is, mint az Intel azonos fogyasztásból, hiába van más ráírva.
    Sőt, kis ha fogyasztás a cél akkor az órajel is kisebb lesz, 3GHz körül, (3.5 alatt) szvsz már inkább az AMD-nél van az előny.

    Amire figyelni kell, ha ennyire figyeled a wattokat (mint én :) ) az amit írtam: AMD oldalon nem mindig működik a TDP állítás sajnos. Tehát ha megveszel egy 65W-os procit, nem biztos, hogy le tudod szabályozni 45W-ra vagy akár alá. Ez sajnos sima sw bug, mert amúgy semmi akadálya nem lenne beállítani. Van amelyik alaplapban megy, van amiben nem. Intelnél meg bármire beállíthatod pl. ThrottleStop-ból.
    Ill. az idle fogyasztás. 7/24-ben az sokat jelenthet. Ez is lapfüggő... a desktop AM4 rendszerem kicsit többet eszik idle-ben, de pl. az A320+200GE HTPC/NAS-om kb. ugyanannyit kér mint előtte a H110+G4600.

    A transcode viszont nem egy nyerő dolog. A gpu gyorsított része gyenge minőségű és alig támogatott. Nekem a 200GE az első amin bekapcsoltam és megy. Ettől függetlenül viszont szvsz rég rossz ha transzkódolni kell.
    Cpu-ból 4 mag alatt nem nagyon megy és az fogyasztani is fog...

Új hozzászólás Aktív témák