Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    válasz nemlehet #18 üzenetére

    tökéletesen egyetértünk. Ha majd kikerül a gyerek az életbe és dolgozni kéne akkor a munkáltató nem az fogja érdekelni, hogy tudja mikor volt a mohácsi vész, mert bebiflázta a dátumát. Mondjuk én tudom, de eddig közel 39 éves munkaviszonyom során soha nem volt rá szükségem, hogy 1526.... Mint ahogy arra se volt szükségem, hogy elemezzem a Himnusz és a Szózat különbségeit. (ez volt a szóbeli érettségi tételem magyarból) De még azt se kérdezte meg tőlem senki hogy hogy is volt a nemzetközi munkásmozgalom az első internacionáléig. :)
    Szóval egy munkáltatót majd inkább az fogja érdekelni, hogy ha ad egy megoldandó feladatot, akkor az érintett képes legyen önállóan vagy másokkal együtt működve megoldani. Amihez képes legyen felkutatni, értelmezni és felhasználni az adatokat. Ehhez meg kéne tanulni értelmezve és okosan keresni és feladatot megoldani hasonlóan az angolszász oktatási rendszerhez, ahol feladatokat kapnak a gyerekek egyénileg vagy csoportosan, hogy oldják meg. Szóval rossz útnak látom a az elektronikus eszközök korlátozását, ha önálló és csoportos problémákat megoldani képes felnőtteket akarunk nevelni. Az persze OK, hogy egy gyerek ne napi 12 órát nyomogassa a telefonját, de a mesterséges korlátozás baromság. Tényleg értelmesebb lenne valami féle okos felhasználásra tanítani és nevelni a gyerekeket. A járvány azért remekül megmutatta az oktatásban, hogy mennyire nem vagyunk felkészülve az elektronikus oktatásra. Mikor át kellett állni a jelenléti oktatás helyett valami újra. Azért igen csak kevés helyen sikerül megvalósítani. Szóval én valami féle vegyes rendszert képzelnék el, ami ötvözi a hagyományos oktatást és teret enged bizonyos részeken az elektronikus eszközökkel való információ szerzésnek és feladat megoldásoknak.

  • bkercso

    nagyúr

    válasz nemlehet #57 üzenetére

    Mindegy mit csinál szerintem, a lényeg, hogy hallja, tudja, mi volna a "normális", amihez majd visszatérhet, ha már kijózanodott a gyerekkorból.
    Napi 6-8 óra figyelemeltereléssel nem tudom, milyen bázisa lesz erre. Amelett ez a fajta telefonozás, amit folytatnak, jóval addiktívabbnak tűnik, mint a Lego, biciklizés stb. Hallom, hogyan reagálnak, amikor el kell zárni a telefont. Azon lóg a haverjaival stb. Ere szinte lehetetlen is tekintettel lenni, mert, amikor csak a család van itthon, akkor is van társaság, akikhez elvárt, hogy a szülők is alkalmazkodjanak, ám ez nem nagyon működőképes minden órában.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • updog

    senior tag

    válasz nemlehet #68 üzenetére

    Igen, csak a "lexikális tudás felesleges" így magában kijelentve ugyanúgy nem igaz.
    Ha csak a szakmát nézzük: utólag gondolom te is rohadt sokat bifláztál tök felesleges dolgokat, de közte volt az is, amire most szükséged van ahhoz hogy megtaláld amit keresel. Értem ezalatt, szakszavak, kifejezések, fogalmak, összefüggések.

    Persze lassan ott tartunk hogy a google azt is kitalálja hogy mire gondolsz, úgyhogy tényleg nem lesz igazam, de azért az se megoldás hogy mostantól az iskolákban egész nap szabadfoglalkozású telefonnyomkodás legyen, mert úgyis ebben nőnek már fel a gyerekek, majd megtalálják amit keresnek. Aha.

    Nekem pl. töriből is voltak olyan korszakok amiket imádtam, pl. Rákóczi szabadságharc témájában közép-európai töriversenyen első tízben voltunk a végén a csapatunkkal, de pl. sok más korszak évszámait, neveit, történéseit meg én is csak bemagoltam, és témazáró után örökre elfelejtettem, tehát azokra meg én is kijelenthetem hogy felesleges volt "megtanulni".

    De akkor honnan tudtam volna hogy amúgy baromira érdekelnek az 1600-1700-as évek ha nem adják le? (ja, 10 éves korom óta számítógépeze, tehát nem vagyok egy humán beállítottságú)
    Nyilván, egy 14 éves majd magától utánanéz, ha érdekli? :D Meg egyébként is, minek a történelem, az már elmúlt?

    (khm, 9gag után szabadon, "a biológia hülyeség, a földrajz felesleges - ja, a koronavírus csak egy nátha, a vakcinák hatástalanok és chip van bennük, a Föld pedig lapos" - Ugye minek a lexikális tudás, hiszen az interneten fent van minden;] )

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz nemlehet #68 üzenetére

    mert eddig a karrierem során talán 1-2x volt olyan szituáció amikor fontosabb volt fejből mondani valamit azonnal ahelyett hogy tudd hogy hol tudsz utána nézni

    Vagy esetleg fel sem tűnik, hogy egész nap a lexikális tudásodat használod ahelyett, hogy ébredéstől elalvásig a kugliban keresnél mindent is.

    És itt jegyezném meg, hogy akinek nincs lexikális tudása az a kugliban se fogja tudni megkeresni amit meg kellene keresnie mert hiányoznak az alapjai.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák