Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Noukoum #34 üzenetére

    Nem csak a "fiatalok", hanem bárki. Milyen felemelő is, amikor négy ember ül egy asztalnál, és abból három azt a szájbarakott telefont tunkolja ahelyett, hogy beszélgetne vagy bármilyen olyan cselekvést végezne, ahol értelme is van annak, hogy négyen vannak egy helyiségben. Nekem is akadnak ilyen ismerőseim, és a kezükből tudnám kirúgdalni az okostelefonjukat, hogy még akkor is le-lenéznek a képernyőre, mikor kifejezetten hozzájuk
    beszélnek. Szimplán parasztság és/vagy andalító ignorancia a külvilág irányába.

    Szerintem ez irgalmatlanul gáz, de ha szerinted ez rendben van, akkor hajrá. Látni kéne a különbséget azok a dolgok között, amik a mi generációnkat "rontották meg", meg azok között, amik a mostanit. Merthogy van, hiába próbáljuk szépíteni vagy betudni az "öregek sosem értik meg a fiatalokat" közhelynek.

    Amúgy a ValóVilág sem igazán az én nemzedékem már, bár talán az még mindig egy fokkal életképesebbnek tűnt, mint meme/TikTok/instagram/reddit világ.

    "Mert te másképp gondolkodsz, szerinted ez így nincs rendben. És ugye erre a legegyszerűbb megoldás a tiltás, papíron. Neked hogy esne ha holnaptól betiltanának minden olyan eszközt amin játszani lehet? Örülnél neki? "

    Valószínűleg már nem hatna meg túlságosan, mert ritkán játszom, akkor is PC-n (a konzoljaim gyak. évek óta a port fogják), ha meg a Windows alapú PC-t betiltják, akkor érdekes világnak nézünk elébe, lehet, hogy már csak az össznépi parasztlázadás okán is érdekelne, hogy mi kerekedik ki belőle.

    Mindenesetre a differencia annyi, hogy azok a dolgok engem nem gátoltak abban, hogy szociálisan funkcionális legyek, tudjak normálisan írni-olvasni vagy tanúsítsak egy alapvető jólneveltséget/tiszteletet a másik iránt, esetleg jobban megbecsüljem azt, amim van, az információt is beleértve.

    A legszebb az egészben, hogy egész nap ezeken a vackokon lóg az emberek tekintélyes százaléka, de egy egyszerű Google keresést nem képes lefolytatni, hogy valamire választ találjon, pedig 0,000432 másodperc alatt 1 230 000 találat érkezne a nyomorára. Mennyi, de mennyi ilyen van. Ilyet még PH!-n is bőven látni, nem kell túlságosan messzire menni. Elég okafogyottnak tűnik a dolog, hogy még használni sem tudja azt, ami előtt a fél életét tölti.

    "18. Év alatt nem lehet vásárolni cigit és alkoholt, milyen jó hogy ezzel a szabályozással sikeresen megszűntették a fiatalok alkohol és cigi fogyasztását. Vagy várj"

    Hát nem tudom, ha nem huszonévesnek kinéző tizenéves vagy, akkor felénk már eléggé nehezen veszel cigit 18 alatt, mert minden környező dohányboltban személyit kérnek, ha egy kicsit is túl fiatalnak tűnik a vevő. Ha nincs nála, akkor sorry van, és mióta volt néhány durvább bírság, komolyabban is veszik a dolgot. Szóval ha meg nem is szűntette, de hogy csökkentette és jóval nehezebben elérhetővé tette, az biztos.

    No mindegy, részemről befejeztem, mert nem látszik túl gyümölcsözőnek a posztírásba fektetett idő.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák