Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Robitrix #22 üzenetére

    Amúgy én is tapasztaltam. nem most úgy egy évtized, amikor még vezetékes netekkel baszakodtunk nem mobil telefonokkal. Történt., hogy szolgáltató váltás és szerződés kötéssel összefüggő bonyodalmak miatt nem volt otthon internetem. Aztán rá kellett döbbennem, hogy egy nap vagy 20-szor jut eszembe valami aminek utánnézés miatt vagy 20-szor fordultam volna a net vele megtudni. és 20-szor kellett rádöbbenem, hogy banyek nem tudom megnézni. Hiszen NINCSEN éppen internetem. :) Banyek teljesen olyan volt, mikor minden meghal otthon mert áramszünet van és semmit nem tud használni az ember. :) Azóta csak fokozódott a dolog a mobil net miatt. Persze gyerek koromban is volt lehetőség valaminek uána járni. Eszébe jutott valami az embernek. Aztán ha még fontos volt esetleg elmehetett a könyvtárba. Hogy ott megpróbálja 20 ezer kötet közt megtalálni azt, amit keres. Persze fogalomra indexelés nem létezett a könyvek közt, így benne volt a pakliban. hogy keresgél 3 órát az ember a könyvtárban majd semmit nem talál azzal kapcsolatban amit keres. Így leginkább az volt, hogy valami eszébe jutott az embernek, majd egy perc múlva feladta az utána nézést, mert leküzdhetetlen volt az utána járás nehézsége. Most 1-2 perc alatt utána járok valaminek, ha érdekel. Persze itt nem kell világmegváltó dolgokra gondolni. lehet, hogy a paprikás krumpli receptje a kérdés. :) De lehet, hogy hallok egy általam ismeretlen fogalmat és hirtelen nem tudom hová rakni. Vagy valami kifejezést idegen nyelven. Ma már nem hordunk a zsebünkben 30 nyelven papír szótárat, ha értelmezni kell 3 mondatot idegen nyelven.

Új hozzászólás Aktív témák