Új hozzászólás Aktív témák

  • Alpi

    tag

    Nagyon jó írás! Gratulálok! Teljesen egyetértek veled. :C

    Egyetlen megjegyzésem van, én anno a szakdolgozatom (jópár éve már) a Szerencsejáték Zrt. üzleti tervéről és magáról a cégről írtam. Valóban jó elgondolás lenne amit írsz. Ellenben nem maximalizálhatja a nyereményeket, mert nem lenne értelme. Minél nagyobb a nyeremény, annál többen játszanak. Úgymond exponenciálisan nő a lottózók száma, ami irdatlan mennyiségű adót termel az államnak. Ha maximalizálnák, akkor kevesebbet keresne az állam is. Ezért nem teszik meg ezt a lépést. Valamint, amit sokan nem tudnak, vagy nem jól tudnak, az az, hogy ami nyereményként fel van tüntetve, az már egy adózott összeg, tehát pl. ha van egy 5mrd Ft-os nyeremény az után a Szerencsejáték Zrt. már befizetett 1,25mrd Ft-ot az államkasszába, tehát az után már nem a nyertes kell adózzon, bár igaz, hogy az APEH felé van bejelentési kötelezettsége, sőt, ha még bankba is teszi, akkor jön még a kamatadó is...

    Amiből persze támogatják azokat, akik nem dolgoznak...

    [ Szerkesztve ]

    Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

  • Jamby18

    senior tag

    Jól beszélsz és igazad is van. Sajnos 1éve már abban a helyzetbe vagyok hogy munkanélküliség, és szeretnék dolgozni,de nem tudok hol hiába van szakmám és még az is közrejátszik,hogy 1forintot se kapok sehonnan.

    [ Szerkesztve ]

  • torma99

    aktív tag

    válasz Alpi #1 üzenetére

    De jó, hogy ezeket már valaki leírta és nekem nem kell :D, mert amúgy is sietek.
    Egyébként most volt a hvg-n vagy origo-n egy cikk a nagy összeget nyert lottózókról érdemes elolvsani. (kb másfél évig tart ki náluk 1 milliárd, akkor mire a nagy felhajtás...)

  • raver

    aktív tag

    Csak halkan jegyzem meg,hogy a lottó nyeremény maximalizásával (amit ugye már kitárgyaltak) együtt a közalkalmazottak létszámát sem ártana minimalizálni.

  • Fecogame

    veterán

    Jó lett az írás, grat :C

    Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

  • Samus

    addikt

    ---

    Kíváncsi vagyok, aki magának utal százmilliókat, hogy él meg. Ha bemegy egy bevásárlóközpontba (szándékosan nem boltot írtam, olyanok oda nem járnak), gondolkodik-e, hogy mit és mennyiért vásárol meg?
    Miért kapnak emberek éves BKV, MÁV és VOLÁN bérleteket egyszerre, az egész ország területére? Biztos azért, mert a havi többmilliós keresetből nem futja rá, mert fent kell tartani 10 luxusautót, olyat, amilyet én maximum újságban látok.
    De persze megértem, hisz ahogy olvastam, ők tudják a választ a kérdésre. Műveltebbek, vezető pozíciót töltenek be. Csak hová vezetnek...

    Ennyi. Köszönöm az írást. A lelkemből szóltál.

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • CosmoBacsika

    tag

    Sajnos a szabadversennyel együtt meg kell ezt is szokni.
    A világban nincs egy univerzális fokmérő, amely szerint minden embert elbírálnak. Mindenki úgy boldogul ahogy tud, es megmondom oszinten bar ez kegyetlenebb, nekem sokkal jobban tetszik, mintha mindenkit ugyanazon a rendszer szerint bírálnának el. Megszunne a szabadsag. Így mindenki elott nyitva van a lehetoseg h azzal foglalkozzon amit szeretne, es mindenki a saját szerencséjének a kovácsa legyen.

    Előttem szólóhoz: röhejes h 3000+ önkormányzattal, és ordenáré burkoraciaval működünk....

    Apropo SzRt: A szerencsejatek RT. szinte az egyetlen olyan állami vállalat, amely vastagon termeli a profitot, és vele együtt az adóbevételt. Szted miert akarja a szadesz mar marharégen privatizálni? Nyomják csak felfele a nyereményt, az mind mind adóbevétel az országnak (az már más kérdés h mit kezdenek vele)

  • TR3

    tag

    válasz raver #4 üzenetére

    Én is halkan jegyzem meg, hogy egy közintézményben a közalkalmazottak bérén kívül, nagyon sok egyéb felesleges, nagy tételű kiadás van. Talán célszerűbb lenne először ezeket lefaragni, és nem az emberek kirúgásával kezdeni.

  • Móci

    addikt

    Hát igen, ez a mi kis országunk...
    Jelenleg közmunkás vagyok, mivel a környékemen nem tudtam elhelyezkedni, így havi negyvenpár ezer forint a 'fizetésem' a 6 óra munkáért. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy sokan miért autóval járnak be dolgozni? Vagy hogyan? A létminimum alatt élnek, s csak egy lada samara van a 'gépparkban', a többi mind minimum dupla annyi értékű? Sőt, majdnem új Ignis? Nem, ők nem dolgoztak 20-30 évet, mielőtt valaki megkérdezi... és természetesen jár az ingyen jogosítvány is, amiért nekem még legalább 100 ezer forintot ki kell, hogy fizessek valahogyan. Milyen jó egyenlőnek lenni...

    "...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

  • jaja1981

    addikt

    Teljes mértékig egyetértek az írással.
    Pár hete voltam kint Pesten a Dorottya utcai építkezésen.
    A Continental szálloda mögött.
    Ott, abban a belvárosi lakásban, ahol nincs kilátás, ott 5000euró/m2-től indulnak a lakások.
    Bátran ki lehet számolni, hogy mondjuk 40m2 80milka pénz.
    Tavasszal lesz átadás, de már most több mint 70% el van adva.
    Azt mondják nem tudnak elég ilyen luxus lakást építeni, akkora rá az igény.
    Kérdem én hol itt az egyenlőség?

    Ha én is 100e forint alatt tudnék keresni havonta nem tenném.
    Segélyek, meg feket munka és jobban jössz ki, mintha bejelentenek.
    Szerencsére nem rosz állásom van, páromnak sem, nem panaszkodunk, csak kinyílik a bicska, mikor ilyen összegek kerülnek szóba.
    Tudom én, hogy 30milkás autóhoz 150milkás ház dukál, mert ez az arány, de miért nincs nekem is 30 milkás autóm?

    Egyszer belebuknak ebbe a liberálisok, hogy nem fizetnek a dolgozóknak, csak szipolyozzák őket.
    De ha belebuknak is, nem nekik lesz rossz, hanem nekünk, akik be vagyunk jelentve.
    De lennék vállalkozó én is.
    Veszteséges cég, minimál jövedelem papíron.
    Az lenne az élet.
    MA csak az okoskodók és a kisebbség él meg ebben a porfészekben.

    Magyarisztán így szeretlek.

    [ Szerkesztve ]

  • raver

    aktív tag

    válasz TR3 #8 üzenetére

    Valóban. Ez is igaz. Én nem dolgozom közintézményben. De a munkahelyemen a felesleges kiadások minimalizálva vannak. Mondjuk elég sokat ügyködün azon, hogy véletlenül se legyen felesleges kiadásunk.

    Nem akarok én bántani senkit, de szervizesként elég sokat látom a közalkalmazottak munkáját.....

    jaja1981:
    De lennék vállalkozó én is.
    Veszteséges cég, minimál jövedelem papíron.
    Az lenne az élet.

    Ezt szerintem gondold át még egyszer :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • ibazsb

    tag

    Néhány napja pontosan a te általad feltett kérdések jártak a fejemben. Úgy gondolom ezekre soha nem kapunk válaszokat, a Nagy Igazságtételt várhatjuk.

    A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

  • Hebry

    senior tag

    Az egy mocskos dolog lenne, ha a szerencsejáték ZRT-t privatizálnák, tudom, hogy volt már róla szó, de azt nem lehet, mert az az aranytojást tojó tyúkunk.

    És ne haragudjon meg senki, de nem mérik egyenlő mércével az embereket, még csak hasonlóval sem.

    Ahogyan azt sem értem, hogy egy veszteséges cég, hogyan fizethet több 10-100 milliós végkielégítést.

    A szociális rendszerünket meg kellene szüntetni, és egy újat teremteni, ami igazságosabb.
    Kicsit sokallom a 2000 milliárd /év szociális ráfordítást.

    A dolgozó ember aki 1,5 millió ebben a nyomorult országban, eltartja az összes többit, és jóformán nekik a legrosszabb.

    Ez nem politika, ezek tények, csak az baj, hogy emellett az emberek elmennek, és elfogadják, hogy ez így van...

    viszont ezért az ország vezetői a hibásak, hanem egy, hanem mind.

  • Ypres

    csendes tag

    Totálisan egyetértek veled..

    ''Vok''-osokkal, ''ien''-esekkel, ''oan''-osokkal nem tárgyalok !

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz Hebry #14 üzenetére

    Minden ember egyenlő, egyszerűen csak vannak akik egyenlőbbek a többieknél :U

    A fizetés pedig csak egy dolog, de polgármester 2 évente új 250k-s laptopot kap, igényelhet autót stb amiért neked ideális esetben is min félévet kell spórolnod a "töredék" fizetésedből... - kasza-fáklya-kötél-villanyoszlop ;]

    [ Szerkesztve ]

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • ibazsb

    tag

    Nem szűkíteném a problémát kis hazánkra. A világ kapzsi pénzügyi vezetőinek ezután is lesz mit a tejbe aprítani.

    A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

  • jaja1981

    addikt

    válasz Eugene Roe #16 üzenetére

    Azt mondod kapával, kaszával be a parlamentbe?
    Csak szólj, hogy mikor.

  • Móci

    addikt

    válasz jaja1981 #18 üzenetére

    Viszek vasrudat is! Megérdemelne mind ott egy jó alapos kezelést garantált csonttörésekkel.
    Megtörténhetne amúgy ez is, de csak akkor, ha majdnem az összes dolgozó ember szájából kivennék a kenyeret. Addig marad minden úgy, ahogy van.

    "...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

  • Doink

    aktív tag

    Mindezt azért tehetik meg mert mindenki sáros ebben a csodálatos korrupt rendszerben, nem csak 1-2 ember. Mostanában a politikusok mutatják a legjobb példát. Kivonulnak a munkahelyről, "nem csinálnak semmit" mégis felveszik a jópénzt :) Ha látnám hogy igyekeznek akkor abszolút nem érdekelne hogy hány milliót kap havonta, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül.
    A legszebb ebben hogy a te pénzedből veszik fel ezt a fizetést, holott te nem biztos hogy kifizetnél egy olyan alkalmazottadat aki nem dolgozik.

  • gabor85

    őstag

    a szociális segélyezési rendszer, mely a segélyezetteket nem
    kényszeríti munka keresésére, mert megélhetésük – ha szerény körülmények közt is
    – biztosított, sőt azt fekete munkával ki is egészíthetik. Ez a rendszer
    életformává tette a segélyből élést, cinikusan szembeállítva a segélyezetteket a
    munkából élőkkel, hisz gyakran a segélyek megközelítik a minimálbér mértékét,
    fekete munkával kiegészítve meg is haladják azt. A segélyezési rendszer a
    szavazatvásárlás központi elemévé vált.

  • djozsi

    senior tag

    Nagyon tetszett, hogy az eredeti cikkben nincs aktuálpolitizálás és a kommentelők közül is cask 1-2 próbálkozott meg átterelni a témát - sikertelenül :)
    Szerintem ez egy általános társadalmi jelenség így megy amióta az ember kitalálta a magántulajdont. Az a baj, hogy akinek sok van és van lehetősége még többet szerezni az még többet akar szerezni, nincs egy ésszerű határ, ami után a kőgazdag azt mondja, hogy "most már nem kell több, ami bejön azt a társadalmi szakadék enyhítésére fordítom". Senkit nem zavarna, hogy lopnakcsalnakhazudnak a gazdagok/politikusok/akárkik, ha azt nem ennyire gátlástalanul tennék, ha mellette láthatóan a társadalmi szakadék enyhítésére is fordítanának. Senkit nem zavarna, ha a békávésok nem 5, hanem 2milliós fizetést kapnának és nem 100 hanem 10 milliós végkielégítést, ami ugyan úgy aránytalanul sok, de a maradékból odafigyelnének, hogy ne legyen lassan több pénz a vonaljegy, mint az órabér. Senkit nem zavarna, hogy a politikusnak jár a 20millás kocsi és a nevetségesen nagy fizu ha nem várná még el mellé a 13. havi fizetést és az ingyenparkolást és nem vonulna ki a Parlamentből ha épp a másik oldal nyilatkozik és a tévében nem egy szinte teljesen üres Parlamentet látnánk mindig amikor nem épp maguknak kell nagyobb fizetést szavazni...
    De sajnos ahogy írtam ez így megy a kezdetek óta: aki felülre kerül még feljebb akar jutni. Aki azt mondja, hogy "bezzeg ha én lennék ott én jól csinálnám" feljut és egyből megváltozik, vagy ha nem és mégis próbálkozik akkor rájön, hogy egy fecske nem csinál nyarat és szépen lassan átáll. Ha belegondoltok a mi világunk még jobb ilyen szempontból, mint a korábbiak, sokkal kisebb a szakadék. Nézzetek meg egy középkort, ahol fél országot uraló földesurak álltak szemben a röghöz kötött, heti 2 nap rabszolgamunkázó, házasság utáni első éjszaka a földesúr által megt*cskölt asszonyú jobbággyal. Vagy egy antik kort, ahol önálló vagyonnal nem rendelkező rabszolgák és antik proletárok hordták az ételt az önmagukat hánytató márványvillákban lakó uraknak. Vagy nézzük egyiptomot ahol egy fáraó egész életében több tízezer munkás épített egy hatalmas piramist (az építés közben napi szinten százak haltak bele a munkába) hogy aztán oda tegyék a fáraó hulláját és vele együtt öljék meg az összes őt szolgálót. Ja és nem mellesleg istenként tekintettek a fáraóra.
    Szóval ha így belegondoltok mi még jól is jártunk... De szerintem egyértelmű, hogy ennek a rendszernek is az lesz a vége, mint az összes többinek korábban: a gazdagok mohósága miatt már elviselhetetlenül nagy lesz a szakadék ami valamiféle (agresszív vagy békés/dialketikus) forradalomhoz vezet amiből egy új világrend nő majd ki amire mindenki azt hiszi, hogy mennyivel jobb, mint az előző és az első néhány évben talán az is lesz aztán újra mélyülni fog a szakadék a két réteg között egészen addig, amíg elviselhetetlenül nagy nem lesz és akkor a kör ismét bezárul... Szerintem ez fog ismétlődni egészen addig, amíg ez a sárgolyó elviseli az emberi fajt a hátán vagy amíg ki nem fejleszt a tudomány valami szert ami olcsón előállítható és tompítja az emberi tudatot és/vagy folyamatos euforikus állapotot tart fent úgy, hogy közben nem teszi munkaképtelenné az embert és tönkre az emberi szervezetet (ezért nem jók a ma ismert drogok).


    Azért mondjuk a mátrix világa se annyira irreális kicsit másképp. Ha már annyira robotizálni tudjuk a világot, hogy minimális emberi munkaerőre lesz szükség akkor simán rá lehet tolni a népet energiatermelésre. Ekkor a vezetők humánusságán fog múlni, hogy ezeknek az embereknek elkészít egy virtuális valóságot ahol jó életük lesz vagy csak szimplán mesterséges kómában lesznek. A mai európai értékrend szerint ez persze visszataszító, de ne feledjük, hogy alig 1-200 éve még a 3-4 éven aluli gyereket emberszámba se vették mert 90% volt a halál esélye és addig kár rá időt és pénzt pazarolni rá, ma meg már azon megy a vita, hogy a petesejt-hímivarsejt összeérésével már emberként kell-e tekinteni a dologra, szóval az etikai normák gyorsan változnak időben... és térben is, lásd Kínában meg politikai foglyokkal gyereket születnek akiknek aztán nevet se adnak csak felnövesztik őket és levágják a szerveikért... állítólag... de az tény, hogy Kína az egyetlen ország, ahonnan szerveket lehet rendelni határidőre. Csak nem tesszük, mert inkább haljon meg a beteg minthogy ilyen csúnyaságban részt vegyünk. Na persze ha egy befolyásos embernek van szüksége szervre akkor szerintem megejtik azt a bizonyos telefont arra a bizonyos kínai számra... ;-)

    [ Szerkesztve ]

  • ibazsb

    tag

    válasz djozsi #22 üzenetére

    Ezt szépen összefoglaltad, és még egyet is értek. :)

    A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

  • marcus.fenix

    aktív tag

    Sziasztok, kösz a hozzászólásokat...

    A lottós részt páran félreértelmezték szerintem. Azt mindenki tudja, hogy az 5-ös találatra nagyon kevés az esély. A nyeremény maximalizálását a úgy értettem, hogy pl. a 300 millió fölötti részt egy külön kalapba raknák, és az képezné az alapját a négyes, esetleg a hármas találatoknak. Igen, egy pár ember nem venne lottót, merthogy nem olyan nagy a főnyeremény, de ugyanennyi viszont lehet hogy belevágna, mert kisebb találattal is nagyobb pénzt lehetne fogni. Nem hiszem hogy kevesebben lottóznának.

    Közalkalmazottak és köztisztviselők. Na igen. Mivel én is közéjük tartozom, látom hogy esetleg volna mit lefaragni. Nálunk négy településre (körjegyzőség) van akkora létszám, mint a pár kilóméterre lévő csekély lakosságú településen egyre. És még így is van olyan munkatársam, aki elmehet két hét szabadságra, és mikor visszajön, nem fullad bele a munkába (a 8 órából négy pasziánsz) Persze ez már belső probléma is, mert van olyan munkatársam aki viszont lassan belebolondul a sok munkába (szociális ügyintéző). Nekem kb. annyi munka jut, amit elbírok, persze én is maximum 1 napos szabikat veszek ki, különben nem tudnám magam utólérni. Városon általában keményebb tanárnak és tanítónak lenni is, de a legtöbb faluban hatalmas szabadáré van. Legtöbbjük fél nyolcra megy be, és dél körül már otthon van, plusz ott vannak a szünetek minden évszakban. És amellett hogy a napi 8 órájuk sincs meg, még rengeteg túlórát is leadnak és kifizettetnek, amit senki sem ellenőriz.

    Vagy ott a képviselőtestület, aki maximálja a saját juttatásait, és havi nettó 20-25000 forintot vesz föl, az évi 3-4 testületi ülésért, amin részt vesz. A semmiért ez sem rossz pénz.

    De felülről kéne kezdeni. Ha már demokrácia (amire ez az ország nem érett meg) akkor egy ilyen kis nemzetnek nem kellene ennyi parlamenti képviselő, bőven sok lenne a fele is.
    És mivel a százezrek amiket felvesznek legtöbbször csak zsebpénz nekik (ugyanis rengeteg egyéb jövedelmező üzletben is benne vannak könyékig) ezért a juttatásaikon is el kellene gondolkozni. Amíg nagyban megy a pazarlás, addig kicsiben sem fogják abbahagyni. Így pedig a politikusaink és a munkakerülőink eltartásának súlya szépen összeroppantja az országot.

    djozsi

    Ahogy ezt leírtad, egy külön cikket érdemelne... :R

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • tobal

    tag

    Az igazság az, hogy lehet sajnálkozni/lázadozni/idegeskedni azon, hogy az emberek többsége a semmiért gazdagszik meg, de értelme nem sok van. Mindenki a saját szerencséjének a pogácsa, mint tudjuk ;). Azzal csak magadnak teszel rosszat, ha idegeskedsz ilyeneken, úgyse változtathatsz rajta. Az én lakásomba nem hiába nincs bekötve a TV. Minden csak rajtunk múlik. Ha akarod, elérheted, hogy te is milliomos légy, de ahhoz az kell, hogy minden pillanatban csak a pénzen járjon az agyad... de akkor olyan is leszel, mint az üzletemberek, akikről írtál.

  • gabi81

    tag

    Nagyon jó írás lett.
    Szvsz ha itt mo-n 10-15 éve folyamatosan nem adtak volna az embereknek annyi segélyt + a közalkalmazottak számát is csökkentenék + nem lennének ilyen "végkielégítések", ott tartanánk mint Szlovénia vagy Ausztria. Mondom ezt úgy hogy én és a feleségem is közalkalmazott.
    Ja még egy. Én már abban sem hiszek hogy a lottón az 5-ös találatot magánember nyeri meg mikor ilyen milliárdokról van szó. Csak laikusként: vannak már olyan csúcs szuper számítógépek szerverek, amik kiszámítják, hogy melyik 5 számot nem játszották meg és azt húzzák ki (mindent meg lehet oldani szerintem).

    Azon viszont csodálkozom, hogy nem szedték még le innen a Ph!-ről az írást mert leírtad hogy "x emberek hallgatják az Aranyesőt", és ez ITT már fajgyűlölet :DD

    just believe in yourself

  • Ypres

    csendes tag

    válasz marcus.fenix #24 üzenetére

    Lottóban nem értek egyet, munkámból kifolyólag látom, hogy m van, ha emelkedik a főnyeremény összege: tényleg szinte exponenciálisan nő a lottót vásárlók rétege, ezt nem lehetne szerintem kompenzálni azzal, hogy a 3-as nyereménye nem tízezres hanem százezres nagyságrendű.

    ''Vok''-osokkal, ''ien''-esekkel, ''oan''-osokkal nem tárgyalok !

  • Sanyix

    őstag

    Hát igen... én is elgondolkozom ezeken. Honnan van a pénzük, miért érdemelnek többet mint én. Főleg a megélhetési celebek...

    Bár nincs olyan rossz munkám, nem is keresek rosszul, bár jól sem, olyan átlagos kezdő programozói fizetésem van pedig már nem vagyok az csak ugye a szokásos magyarázat "saaaajnos a válság miatt befagyasztotta a vezetőség a fizetéseket".
    De lassan kezdek bekattanni ettől a monoton borzalomtól: reggel 7 telefon(ébresztő) csörög fáradt vagyok szarul vagyok, 1 óra utazás (budapest külvárosból belvárosba) zombulni be a melóba, 8 óra rohadás, 1 óra utazás, zabálok, zuhanyzok, kicsit csinálhatok ezt azt, aztán alvás(persze kevesebb mint kellene), aztán újra pontosan ugyanez. Heti 5 nap, aztán hétvége a megváltás, de sajnos gyorsan elszáll. és újra hétfő és újra és újra és újra és újra... tudom sok ember ezt csinálja, de engem nem motivál ez a "normális" életnek titulált monoton robotolás. Szabadság nuku 20 nap 1 teljes évre vicc (jövőre lesz a legszörnyűbb, amikor a karácsony és újév is egészben hétvégére esik.

    A legszebb ebben az hogy hardcore bagoly beállítottságú vagyok (tehát hajnali lefekvés, dél-délutáni felkelés), és persze magamra kell erőltetnem a normálisnak elfogadott koránreggel kelés munkában rohadást, amit persze egy éve nemhogy kezdek megszokni, de egyre rosszabbul érzem magam (sulinál még tűrhető volt, mert sok volt a szünnap, sok elmaradó első második óra, na meg korán hazaérés).

    Az hogy kinek mikor természetes ébren lenni, az pedig bizonyított hogy NEM szabványos, és nem nevezhető természetesnek, és normálisnak (mivel ugye a reggel kelést este fekvést nevezik "normálisnak", és ez a hivatalos is). Ráadásul olvastam arról, hogy az embereknek akár 50% lehet ilyen bagoly beállítottságú, csak mindenki elnyomja, mert nem az a normálisnak elfogadott.

    Aztán még ott van az, hogy mivel számítógéppel dolgozom lehetne távmunka. Minden kommunikáció mehet már a neten, tehát a kollégákkal se lenne gond. Mindenki akkor dolgozhatna amikor neki megfelelő. Mindenki úgy rendezhetné be a napját ahogy neki jó, nem ahogy megmondják, és emellett mindenki a legjobb környezetben dolgozhatna, hiszen "otthon édes otthon". De nem, mert begyepesedett milliomosok irányítanak, akik leszarják neked mi a jó (és egyébként a saját profitjukat is, ugyanis a távmunka jóval kevesebb kiadást jelent mint a "normál".

    Szóval a lényeg az, hogy nagy az egyenlőtlenség. Van aki semmit sem csinál, csak gondolkozik mire bassza el a pénzét, és van aki dolgozik, és az előbbiek rajta taposnak.

    Nem is csak az számít hogy dolgozzál, hanem az is hogy jó szarul érezzed magad (hiszen mindenféle probléma nélkül lehetne jobbá tenni a munkát is, pl az előbb írt távmunkával), olyan mintha egyesek direkt élveznék hogy másokat szivathatnak.

    Kevés ember sokat tart el itt magyarországon ez a szokás... fejlettebb országokban az a szokás, hogy kevés ember keveset tart el, akik viszont úgy szórják a pénzt, ahogy bírják (celebek, bankárok, multik tulajdonosai, és úgy egészben a világ "elitjét").

    Ezután főleg az alvós témát figyelembe véve lehet gondolkodni, hogy miért gyakori fantasztikus társadalmunkban:
    -allergia
    -depresszió
    -szív és érrendszeri problémák
    -emésztőrendszeri problémák
    -rák

    Még egy érdekesség: tudtátok hogy ha az összes mostani válságnál kiosztott bankmentő pénzeket szétosztanák, az ÖSSZES embernek a földön fejenként 1000+ dollár jutna? Azoknak az afrikai éhezőknek is, akiknek 1 dollár annyit jelent mint nekünk 1 milliárd forint... Na itt látszik mekkora egyenlőség van a világban és mennyire koncentráltan van jelen a pénz.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • BorgBoss

    tag

    Nagyon tetszett a gondolatmenet és való igaz. A lényeget leírtad "csak élni akarok".
    Szerintem máskor is oszd meg a gondolatidat.

    “A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

  • Alexios

    veterán

    válasz gabi81 #26 üzenetére

    Csak laikusként: vannak már olyan csúcs szuper számítógépek szerverek, amik kiszámítják, hogy melyik 5 számot nem játszották meg és azt húzzák ki (mindent meg lehet oldani szerintem).

    Ja, főleg élő adásban, kézi húzással, rászólnak Pista bára, hogy hé dobdmá vissza azt a számot, a számítógép aztmondja ne azt húzd ki mert úgy nem nyer a lajos. Vagy ezt mégis hogyan gondoltad? Tudom, a XXI. században nagyon divatosak az összeesküvés elméletek..

  • JuliusCaesar

    tag

    Jó írás, sok mindenben egyetértek veled, azonban (lehet csak én képzeltem bele) a kommunizmust ne sírjuk vissza. De ugye most milyen rendszer van itthon? Se nem szocializmus, se nem kapitalizmus, de mégis mindkettő. Márpedig ez a hibrid nem nyerő ötlet...

    De igen, a cikk nagy részével egyetértek!

    ... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

  • stavross

    tag

    válasz Alexios #30 üzenetére

    Ezen már én is gondolkodtam:

    Szerintem sokkal könnyebben lehet csalni kézi húzással, mint gépinél!
    Megmondják Pista bának, hogy a van a gömbben pár golyó, ami ragad vagy mondjuk rücskös, érezni fogja a kezével! Azokat kell keresni és 1-2-őt kihúzni belőlük, hogy ne legyen a héten se 5ös :)

    Persze ez is csak egy összesküvés elmélet ;]

    Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

  • Alexios

    veterán

    válasz stavross #32 üzenetére

    Áhh bmeg, ha meg gépi akkor az a bajotok, hogy nem kézzel van húzva, direkt van úgy stb.. Nektek semmi se jó!:D Mellesleg nem tudják úgy megcsinálni, hogy biztosan ne legyen pont egy olyan szelvény még szerintem, hiszen mi zárja ki hogy időközben ne vegyenek azokkal a számokkal? Bár tudom, holdra szállás se volt, úgyhogy fölöslegesen beszélek

  • djozsi

    senior tag

    válasz stavross #32 üzenetére

    Szerintem túl sokan lottóznak ahhoz, hogy ezt lehessen így "körülbelülre" csinálni. Úgy értem, hogy szerintem bármely négy számhoz találni lehet a maradékból egy csomót, ami ötös találatot eredményez, illetve szerintem bármely 6-7 golyóból képezhető ötös találat. Innentől kezdve pedig üzembiztosan csak úgy csalhatnának, hogy mind az 5 golyó fix az meg azért elég látványos lenne, ahogy józsibácsi keresi 86 golyó között (asszem összesen 90 van de mérget nem vennék rá) az utolsó "rücsköset" :)

  • JuliusCaesar

    tag

    válasz Alexios #33 üzenetére

    Persze, holda szállás sem volt, és nekem a kedvencem: bush rendelte el az iker tornyok lerombolását. Ennél jobbb konspiráció elméletet még nem halottam :DDD

    ... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

  • stavross

    tag

    válasz Alexios #33 üzenetére

    adam014
    "Áhh bmeg, ha meg gépi akkor az a bajotok, hogy nem kézzel van húzva, direkt van úgy stb.. Nektek semmi se jó!:D"

    Nekem mind1 mivel húzzák! Csak azt akartam mondani, hogy szerintnem mindkét változatnál megoldható a csalás.

    "hiszen mi zárja ki hogy időközben ne vegyenek azokkal a számokkal?"
    Az utolsó feladási határidő (ha jól tudom szombat 13h) és a húzás (szombat 20h) között azért eltelik pár óra, addig átfuthatják az adatbázist.

    djozsi
    "nnentől kezdve pedig üzembiztosan csak úgy csalhatnának, hogy mind az 5 golyó fix az meg azért elég látványos lenne, ahogy józsibácsi keresi 86 golyó között"

    Igen-igen, az üzembiztos csalást szerintem sem oldható meg.

    "(asszem összesen 90 van de mérget nem vennék rá)"
    Új ötletet adtál: Lehet nem is kell keresgetni a rücskös-ragadós golyókat, mert benne sincsenek a gömbben ;] (Tudom, közjegyző jelenlétében ellenőrizték

    De 100 szónak is egy a vége: szerintem sem csalnak a lottóhúzásnál, csak már Én is eljátszottam a gondolattal, és szerintem megoldható lenne (ha nem is üzembiztosan)

    Részemről vita lezárva! Be is fejeztem az off-olást! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

  • Alexios

    veterán

    válasz stavross #36 üzenetére

    Sms-ben 7ig lehet lottózni asszem, ergo ott is befuthat szám

  • dabadab

    titán

    válasz Alexios #33 üzenetére

    "Mellesleg nem tudják úgy megcsinálni, hogy biztosan ne legyen pont egy olyan szelvény még szerintem, hiszen mi zárja ki hogy időközben ne vegyenek azokkal a számokkal?"

    Egeszen egyszeruen: a szelvenyek leadasanak a hatarideje joval a sorsolas megkezdese elott van es mivel ugyis minden szelveny eleve a szamitogepes rendszerbe fut be, ezert pillanatok alatt tudnak mondani egy olyan kombinaciot, amit senki sem jatszott meg.
    Az mondjuk mas kerdes, hogy tudjak-e (es egyaltalan: akarjak-e) manipulalni a huzasokat.

    DRM is theft

  • mephi666

    nagyúr

    lottónál nekem 1 elméletem van csupán: a gépit nem preferálom, mert akkor a gép kreál egy számsorozatot, aminek be kellene jönnie az adott héten... tehát ugyanannak a számsorozatnak egymás után 2szer kellene "kijönnie" max pár nap eltéréssel... erre szerintem kisebb az esély, mint arra, hogy valakinek a fix számaiból 1-2 időnként előjöjjön...

    egyébként én a gépi luxor-t utáltam meg, mert 4mezős gépit vettem egymás után vagy 10szer... 1-2 kép jött összesen :( általában úgy volt, hogy átfedésbe osztotta a számokat... volt több szám is, ami mind a 4 mezőben megjelent... és ha azok közül 1 nem jött be, akkor bukta lett az egész... csomószor volt, hogy 1db 4mezősön 3mezőben ugyanaz a szám hiányzott a képhez... meg 1 helyen a keretből is csak 2-3hiányzott, ami szintén megjelent máshol :(

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • juliabrilke

    addikt

    Ezt annyira imádom. Mindenki annyira profin el tudja magyarázni hogyan csalnak a számok húzásánál. Persze legtöbbjük még egy számot se képe eltalálni. :D

  • dabadab

    titán

    válasz mephi666 #40 üzenetére

    "ugyanannak a számsorozatnak egymás után 2szer kellene "kijönnie" max pár nap eltéréssel... erre szerintem kisebb az esély , mint arra, hogy valakinek a fix számaiból 1-2 időnként előjöjjön..."

    Szerintem meg annak nagy az eselye, hogy nem tul sokat foglalkoztal valoszinusegszamitassal :) (gy.k.: mindket szamsort pontosan ugyanakkora valoszinuseggel huzzak ki)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • fred741

    csendes tag

    szerintem mindenki egyetert veled,de ahogy irtad is ez igy is lesz ezutan is.
    Sajnos nem szamit hanyan gondoljuk ugyanigy, ezen semmi nem valtoztat. :(

  • mephi666

    nagyúr

    válasz dabadab #42 üzenetére

    tudom, hogy ugyanannyi az esély mindkettőre, de ha valami eloszlásokat nézünk, akkor esélyesebb elvileg, hogy nem jön ki pár nap eltéréssel ugyanaz a sorozat... (ez olyan, hogy: mekkora esélyed van, hogy 1hét alatt mondjuk 2szer is belecsap a villám a házadba?) rég tanultam statisztikát, de szerintem így van... meg mellesleg a másik dolog: nem tudom, hogy a gépi számokkal manipulálnak-e, de ha nem teljesen random a dolog, hanem mondjuk több embernek is simán kiosztják ugyanazokat a sorozatokat, akkor elvileg kisebb az esély a telitalálatra és ha netán mégis lenne->oszlik a nyeremény :)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Zoli bácsi

    őstag

    Én is közalkalmazott vagyok, feleségem is. Eü. dolgozó házaspár, mentős és ápolónő. 22 éves munkaviszonnyal egyikünk sem hozza haza a 100ezret, nettóba, pótlékokkal. Ha nem 40éves lennék, megroppant egészséggel, azthiszem váltanék. Feleségemnek elmondom sokszor, szerintem a világ leggazdagabb országában élünk. Hogy miért?
    Szegény nyugati országokba nem tehetik meg, hogy 40 éves embereket nyugdíjba küldjenek.
    Szegény országokban nem tehetik meg, hogy milliók segélyen élhessenek, és eszük ágában sem legyen dolgozni, ugyanis annyi a segély, mint a minimálbér.
    Elgondolkodom néha. Egy súlyos baleset (Peresztegi mentőbaleset, febr. 4) után 100% táppénzen vagyok. Két hónapig a jobb karom sem bírtam fölemelni, tehát csak a táppénzemből kell élni... Most ha neadj' isten, bicikliről esem le, vagy elgázolnak..vagy akármi....A fizetésem 60%-át kapom hónapokig, félévig. A baj csak az, hogy annyi a fizetésünk, hogy az egyikünk fizetése nem elég a rezsire. A többi meg persze elmegy kajára, kocsi föntartásra. Ki van számolva, 20-25.-e körül a kajapénz is elfogy. Azthiszem nem vagyunk egyedül magyarországon, hogy így élünk. Nagyon kinyílik a bicska a zsebemben, amikor látom, hogy a szaros fizetésünkből mennyit elvesznek, alig kapunk, de megy az adóforintjaink teljes elherdálása, szétszórása. A másik, amin röhögök, hogy fölemelik a nyugdíjkorhatárt 67 évre. Mit akarnak, 67 évesen 150kg-os betegeket cipeljek? Tök mindegy, úgysem érjük meg, (elvileg 50-60 éves korom közt fölbukfencezem) csak egyik oldalon azt látom, hogy a 40éves börtönőr nyugdíjba megy, fiatalok csavarognak, sokan elmennek rokkantnyugdíjba, aztán osztrákoknál mezőgazdasági munkát végeznek.... Aki dolgozni próbál becsületesen, azt meg megnyúzzák..?? Elveszik a fizetésem felét, és olyannak adják segélyként, aki elissza..? Olyan helyre völgyhidat épülnek, ahova nincs is rá szükség? Persze háromszorannyiért, mint tőlünk nyugatabbra..
    Érdekes világ lett. Másodállást kerestem, el tudtam volna menni orvosi ügyeletre asszisztensnek. Kaptam volna kézhez 600Ft-os órabért. Fasza, megyek!. Könyvelővel beszéltem, hogy is megy ez. Aztmondja, hogy a 600forintból több mint fele elmegy adóra, TB-re. Marad olyan 200-250Ft. De, mivel vállalkozóként lehetne csinálni, havi 4-5 alkalommal, a vállalkozókra városunkban kirótt adók miatt a maradék pénznek a fele még minimum elmenne. Ha neadjisten átesek a két munkahely miatt egy másik adókategóriába, akkor még azt is megérhetem, hogy kevesebb pénz marad a két állásból, mint az egyből. Nem hittem el, másik könyvelőhöz is elmentem, akit ismerek ő is ezt mondta, ne menjek, nem éri meg. Lassan dolgozni sem éri meg. Mondtam az asszonynak, kirúgnának bennünket a munkahelyünkről, semmi para, segélyekből, támogatásokból is befolyna ennyi, mint a fizetésünkből.

  • cucka

    addikt

    válasz mephi666 #44 üzenetére

    Ha tudod, hogy ugyanannyi az esély, akkor miért írsz butaságokat?

    tudom, hogy ugyanannyi az esély mindkettőre, de ha valami eloszlásokat nézünk, akkor esélyesebb elvileg, hogy nem jön ki pár nap eltéréssel ugyanaz a sorozat...
    Nem esélyesebb. Ez az a helyzet, amikor a józan paraszti ész nem működik :) .

    (ez olyan, hogy: mekkora esélyed van, hogy 1hét alatt mondjuk 2szer is belecsap a villám a házadba?)
    Nem, ez nem olyan. Ez olyan, hogy ha hétfőn belecsapott a villám a házadba, akkor ez változtat-e bármit annak a valószínűségén, hogy szerdán is bele fog csapni?

    meg mellesleg a másik dolog: nem tudom, hogy a gépi számokkal manipulálnak-e, de ha nem teljesen random a dolog, hanem mondjuk több embernek is simán kiosztják ugyanazokat a sorozatokat, akkor elvileg kisebb az esély a telitalálatra és ha netán mégis lenne->oszlik a nyeremény
    És ha így lenne, az miért lenne jobb a Szerencsejáték rt-nek? Nekik teljesen mindegy, hogy hányba oszlik a nyeremény, a bevételükből pedig fix százalék marad náluk. Igazán nem látom, hogy hol érné meg nekik felvállalni azt a hatalmas kockázatot, ami az esetleges csalással járna, nem is beszélve arról, hogy nagyon nehezen lehetne azt kivitelezni.

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz Zoli bácsi #45 üzenetére

    A nyugdíjkorhatár átlagéletkor fölé emelése külön paródia... :W

    Én még nem voltam táppénzen soha, mondjuk csak 8 éve dolgozom. Még lehetek (de ne legyek). Ami felháborít, hogy ha nekem tényleg bajom lesz, ugyanolyan arányú táppénzt fogok kapni, mint azok, aki bemennek kéthetente a dokihoz, elmondják hogy itt fáj ott fáj, és hogy nincs kedvük dolgozni, aztán mennek haza tévézni. Amióta a közmunkaprogram beindult, kb. 80 "dolgozó" után havonta több mint 40 táppénzes papírt küldök az államkincstárba. (Ezeknek az embereknek semmi bajuk nem volt míg otthon voltak.) És a doki tökéletesen közreműködik, de ha én bemennék hogy kéne egy nap táppénz, mert elfogyott a szabim és nagyon fontos lenne, akkor még el is zavarna.

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • nrgia

    őstag

    Nem az a baj , hogy nekik van..az a baj, hogy nekem nincs...

    ...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

  • mephi666

    nagyúr

    válasz cucka #46 üzenetére

    oké, mindegy... így is-úgy is nagyon kicsi az esély... amúgy a lottó az, ahol nem éri meg egyáltalán csalni... (nem is feltételeztem, csak amit mondtam, annak látnám talán értelmét, de felesleges) neki kell ülni számolni, hogy hány szelvény esetén mekkora a bevétel és x szelvénynél hánytalálatos szelvényből mennyi lesz kb... hosszú távon úgyis az jön ki, hogy qrvára nyereséges... és szinte semmit nem kell csinálni érte...
    a tippmix az, ami kiszámíthatatlanabb és ott a bundának is van esélye... a meccseknek amúgy is kétes a kimenetele... meg mellette köztudott, hogy mennek itt-ott a csúszópénzek: pl nem kapnak a játékosok fizetést és emiatt eladják a meccset az ellenfél "kiscsapatnak"... azon az oldalon meg szerintem megforgatják a pénzt a sportfogadásban... ők jól járnak a magas szorzó miatt... a "nagycsapat" játékosai is kapnak kis bónuszt... csak a "nagycsapat" fogadói szívnak oltári nagyot, amikor elmegy szépen a fixre megrakott meccs :W

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • cucka

    addikt

    válasz mephi666 #49 üzenetére

    Nem kell nekiülni számolni, mert pontosan tudhatod, mivel nyilvános, fenn van a szerencsejáték.hu oldalon.
    Pontosan le van írva, hogy a bevétel hány %-át fordítják a nyereményalapra (kb. 50%, nem emlékszem, hogy pontosan mennyi) és a nyereményalapból milyen arányban részesülnek a 2,3,4 és 5 találatosok. Tehát a rendszer maga olyan, hogy a bevétel felét a cég "nyúlja le", ezért gyakorlatilag bele van kódolva, hogy amíg sok ember lottózik, a cég nyereséges lesz. (Vagy legalábbis stabil bevételei lesznek). Na ezért nem éri meg amúgy csalni, mert ha a csalás napvilágra kerülne, az egész cég menne a levesbe, senkinek sem lenne kedve azután lottószelvényt venni.

Új hozzászólás Aktív témák