Új hozzászólás Aktív témák

  • Silεncε

    őstag

    Proginfo, harmadév, duális. Matek: nálunk első félévben rengeteg embert kivágnak a matek miatt (megjegyzem, annyira nem nehéz, mint amennyien megbuknak). Felvételi pontszám 290 körül, gyakorlatilag aki össze tud kaparni egy hármas érettségit, már simán bent van. Emiatt a nagy lemorzsolódás, mert az ilyenek egy max két félév után repülnek a francba. Nekem viszonylag szerencsém volt, jó ponttal kerültem be, így tudtam válogatni a jó gyakvezek között. Egyébként egyáltalán nem tartom teljesíthetetlennek a követelményeket (1-2 tárgyat kivéve), ha valaki beleteszi az energiát, egy 3-4-est tuti össze tud kaparni. A problémát sokszor abban látom, hogy a többség sz@rik az egészbe, kibekkeli valahogy ezt a 3 évet (ami sokszor 4-5 is lesz), aztán papírral elmegy kódernek. Semmi motivációt, érdeklődést nem látok a hallgatók 50-60%-án, csak legyen meg a papír. Nem mondom, az elején én se értettem teljesen, mi a francért kell nekem azt a sok matekot tudni, de később kijön, miért is kell megtanulni (mátrixok -> mesterséges intelligencia/grafika, de ezer példát tudnék hozni).

    Abban viszont én is egyet értek a föntebb kommentelőkkel, hogy csak magából az egyetemi képzésből nem lesz piacképes tudás. Az egyetemnek nem az a célja, hogy téged a legdivatosabb technológiákból expert szintre hozzon (ilyet max 1-2 kurzust tudsz fölvenni, ha van olyan aki megtartja), hanem az alapokkal ismertet meg. El kell menni mellette dolgozni (szigorúan úgy, hogy ne menjen a tanulás rovására) vagy otthon külön képezni magad, mert lemaradsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák