Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz bambano #17 üzenetére

    Ha elolvastad a hírt, tudod, hogy skandináv országokból indult a kezdeményezés, ezért is vezeti Norvégia...Legjobb tudomásom szerint ezekben az országokban nem igazán volt kommunizmus. Szóval a komcsi beidegződést hagyjuk ki.

    A termelős példa megint nagyon rossz. Ez egy áruház, nem termelő...A zenét nem ő állítja elő, csak árulja...Ha maradunk a gabonánál: Adok neked az őstermelőtől felvásárolt vetőmagból, DE csak Zetor-ral szánthatsz mással nem. Hja hogy más gépet akarsz használni...akkor nem mész semmire a vetőmagommal.

    Már többen leírták, hogy ez a fajta megkötés nem innováció. Sztem sem. Egyszerűen korlátozás. Saját piacod védelme.(ha ez fajta másolásvédelem az előadóknak jó és garancia, akkor apple miért nem teszi pénzért elérhetővé másoknak is? mert lehet, hogy több számot adna el, de az ipod/ipone konkurenciája nőne)

    Egyébként a mozgalom cefeltül nem arról szól, hogy utáljuk az apple-t...Inkább egy elvről, ami a szabadabb használatot jelenti. Pl.: ha mp3-t árulsz ne rakj bele olyan megkötést, ami miatt csak a te lejátszód tudja lejátszani...Ha fejlesztett volna magának egy saját formátumot, amit csak az ipod játszik le, senki se szólna egy szót se. De itt nem erről van szó!

    Amúgy meg nem értem, hogy téged miért zavarna, ha az itunes-ban vásárolt mp3-kat nem csak az ipod/iphone tudná lejátszani...biztosan sok hátrányod származik majd belőle :)

    Egyébként iphone tulaj vagyok, de ettől még nem tetszenek a hasonló megkötések.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák