Hirdetés

2017. november 18., szombat

Gyorskeresés

(#1) csabili74

csabili74
(fanatikus tag)

No comment:)

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö Eladó/Csere cuccok hirdetésemben

(#2) sheratan

sheratan
(Jómunkásember)

Igazi ellenfél a G5 Plus lehet, a többinél ott az az átgyúrt Android, ami nem mindenkinek tetszik azért.

https://www.instagram.com/kornenator/

(#3) aelod

aelod
(PH! addikt)

Ekkora tepsibe lehetett volna egy 3500-as akkut beletuszkolni. Ha újonnan ilyen gyér az akku akkor 1 év múlva még ennyi sem lesz az üzemidő amit tudni fog. Előny a pure android "élmény".

[ Szerkesztve ]

"Aki embernek hitvány az magyarnak alkalmatlan."

(#4) tomiivagyok

tomiivagyok
(tag)

kriminalis. ez mar valami kupac kaki, amit a Nokia markanevvel akarnak ranksozni.

OP5 teszt mikor varhato? :D

ha weboldal kéne, viszonylag olcsón: https://hardverapro.hu/apro/weboldalfejlesztes

(#5) Csapoati

Csapoati
(PH! nagyúr)

Nem rossz ez, csak semmivel sem emelkedik ki a tucat kínai motyók közül a build quality-t leszámítva.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#6) vicze1

vicze1
(PH! nagyúr)

"A rendszer mentes bármiféle gyártói fontoskodástól"
Olyanoktól, mint átszínezett/átszabott beállítások menü, Dolby hangzás, a kézmozdulatok, FM rádió, teljesen custom kamera app, vagy codec támogatás. Ez mind mind gyártói módosítás és nem is kevés.

(#7) sheratan válasza vicze1 (#6) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Mondjuk ez nem fontoskodás, hanem tényleg használható cucc. Szemben az ilyen idióta optimalizáló meg víruskereső cuccokkal. :) Meg a saját galéria, saját zenelejátszó, saját minden egyébről nem is beszélve.

(#8) frankweber

frankweber
(őstag)

Gyengusz...
30-40 ezret megérne. Nekem.

BÉKE-PEACE-SHALOM-SALEM

(#9) Joe.36

Joe.36
(PH! addikt)

Jobb mint a 3 vagy az 5, de ebben az árban biztosan nem ezt venném. Bár elég jól néz ki. De belül gyenge...

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! /Asus Zenfone 2 4/32GB WW --> S7 EDGE /

(#10) Luck Dragon

Luck Dragon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Tudásához mérten, mérhetetlenül drága, :U Ezért majdnem kettő RN4-et lehet vásárolni.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. Xiaomi Redmi Note 4 B20 & Xiaomi Redmi 4X B20& Xiaomi MI A1 B20

(#11) vicze1 válasza sheratan (#7) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Tehát X gyártó módosítása fontoskodás, Y gyártó módosítása nem az? Ha jól értelmezem.
Ha ez ilyen egyszerű lenne...

(#12) kovaszoskeny

kovaszoskeny
(senior tag)

90 ért tetszett?:,.nokiás ..doboz ;] :)) ;]

(#10) Luck Dragon
Hát ez az... redmi note 4 b20--------------- 50 ezer...

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#13) Cifu

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Hátttt.... Egy 80e Ft-s telefonból kihagyni az értesítő LED-et?!? :F
Ha még egy Always-On kijelző lenne legalább, hát egye fene, oké. De itt semmi ilyesmiről nincs szó, csak spúrságról.
A másik a 3000mAh-s aksi. Most komolyan, egy picivel nagyobb nem fért volna el?

Viszont igazából ez az a két dolog, amibe tényleg bele tudok kötni, a többi szempontból rendben van a készülék. Jól összerakott, masszív készüléket nyilván drágábban lehet csak legyártani / eladni, mint mondjuk egy Redmi esetében. De a Redmi-ben nagyobb az aksi és van LED. Vagy ott van a Huawei P9 Lite / P10 Lite, olcsóbban, erősebb SoC-al, LED-el, igaz ugyanekkora aksival.

Szóval továbbra se érzem azt, hogy hú, de jó választás lenne. Sajnos kezdek kiábrándulni a Nokiából, ha ez a nagy visszatérés... :(

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#14) Shyciii válasza sheratan (#7) üzenetére

Shyciii
(PH! addikt)

Szerintem a saját galéria, saját zenelejátszó sem fontoskodás, mert a gyári alap android zenelejátszója, vagy hívjuk Google Play-nek egy hulladék. A galéria vagy hívjuk Fotóknak, ami ugye a Google Photos szintén kuka. Ezeknél csak jobbat lehet csinálni, és hálistennek gyári szinten is csinálnak jobbakat, mint ami alapból be van építve.

(#15) vicze1 válasza Cifu (#13) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

A kínai verzióban benne van a LED. Csak út közben kiesett. ;) Valamin spórolni kell, hogy még megérje.

(#16) sheratan válasza vicze1 (#11) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Most ez szubjektív vélemény nyilván, de bizonyos módosítások számomra negatívan befolyásolják a mindennapi használatot. Tipikusan a kínai gyártók szoftveres termékei ilyenek (kivéve OP), meg esélyesen a Samsung és talán még LG is, bár azokat nem használtam igazán még.

Shyciii: Én jó ideje Photost használok, semmi bajom vele, pontosan azt tudja, amire szükségem van, semmi többet. Egyrészt. Másrészt meg ugye ott a Play áruház, le lehet tölteni 50 másik zenelejátszót, galériát, minek ezeket kigyomlálhatatlanul a rendszerbe ágyazni?

[ Szerkesztve ]

(#17) Csapoati válasza vicze1 (#15) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Mennyi lehet, 1 dollár? :D

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#18) Ricardo

Ricardo
(PH! félisten)

Nem túl meggyőző, de határozottan jobb mint a 3 és az 5.
Ha a processzort kicserélik, és 430 helyett 625-öt raknak bele, máris szerethetőbb lett volna. pont anyival lenne erősebb, hogy ne érje szó a ház elejét, és az üzemidőn is javított volna. A fém ház, jó kijelző, és a név (még megmaradt) ereje, eladná.

[ Szerkesztve ]

(#19) Juhaszatti

Juhaszatti
(fanatikus tag)

Szerintem nem rossz ez, csak drága. 60 körül már nem lenne rossz ajánlat. Akkor sem lenne bestbuy, de vállalható.
A LED hiánya és a vegytiszta droid számomra egyedül ami nem tetszik. De utóbbi elég szubjektív, sokan szeretik.
Még az akksival is meg tudnék békélni ha kibírja nap végéig, este úgyis minidig minden telefonomat töltőre tettem.

(#20) HKorn

HKorn
(őstag)

Alakul ez, kicsit árból faragnak és abszolút versenyképes lesz, főleg szolgáltatói kínálatban.

5-ös, 6-os is bejövős, csak ne lennének ekkora tepsik.

Dad by day Gamer by night - Xbox One

(#21) Plazmacucci

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Ennyi pénzért mehetett volna ebbe is Snap 625.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) Shyciii válasza sheratan (#16) üzenetére

Shyciii
(PH! addikt)

Minden kigyomlálható :) Legalábbis nekem ezek gond nélkül mentek. Arról nem beszélve, hogy a Google saját appjai valahogy mindig több erőforrást felzabálnak akku szintjén is, mint amiket én használok.

(#23) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Ez sem lett valami nagy durranas, sot.

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" | Vasak: pici.tk/e

(#24) vicze1 válasza sheratan (#16) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Kínaiak tudod jól, hogy azért csinálják mert otthon kötelezően le kell fejleszteni, mert nincs Google, ha meg már úgy is ott van akkor semmibe nem kerül otthagyni. Nyilván a kínai verziós Nokia 6 is tele van ilyenekkel, mivel muszáj. Sőt Amazon US-ben reklámokkal telerakott verziót áruja olcsóbbért.
Illetve azért a Gapps sok esetben csak rá van hackelve egy kínai SW-re.

Nem mindig szeretem a Google saját alkalmazásait annak ellenére, hogy nagyrészt Google ökoszisztémában élek, de nagyon sokszor túl erőszakosak vagy korlátozottak.

[ Szerkesztve ]

(#25) sheratan válasza Shyciii (#22) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

EMUI alatt a kamera például nem tiltható le, és a zárképernyőről csak a gyárit tudod indítani. MIUI alatt már nem is emlékszem mik voltak letilthatatlanok, de ott több is volt.

(#26) .Szaki.

.Szaki.
(őstag)

A Nokia 3-nál és 5-nél kb kiakadtam, hogy mennyire szerencsétlen készülékek, ez viszont egyáltalán nem tűnik vészesnek. A frissítésekért jár a piros pont, alapvetően (igaz ez szubkektív) a forma is kifejezetten rendben van, a specifikációk sem rosszak, az alternatívaként felhozott telefonok a Samsung kivételével meg annyiban vannak lépéshátrányban, hogy nincsenek szolgáltatónál, a Nokiának pedig ez nagy aduja lehet. Az értéktartása pedig szintén kérdéses, szerintem nagyon hamar ha a felére nem is, de nagyot fog zuhanni az ára, úgy pedig már egyáltalán nem olyan rossz.

Semmi sincs ingyen. A dobogóra az jut fel, aki megküzd érte. || Think Different

(#27) Cifu válasza vicze1 (#15) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ez most komoly?!? :Y

Csodás... :(

(#28) tothmaxy182

tothmaxy182
(őstag)

Végre lekaszálták a bozótost a sárga ház mögötti placcon...

Bocs, a mobilról nem tudok mit mondani. Talán annyit, hogy drága...

Minden szavam magánvélemény!

(#29) .Szaki. válasza Cifu (#27) üzenetére

.Szaki.
(őstag)

Azt hiszem valamelyik fórumtárs írta valahol, hogy a kínaiak szerint az európaiaknak nincs szüksége értesítő LED-re. (Mondjuk nekem tényleg nincs, mert amikor értesítős telefonom volt idegesített, hogy állandóan villogott, de ha kikapcsolható lehetne egy picit ésszerűbb lenne a dolog..)

[ Szerkesztve ]

(#30) Soybex

Soybex
(őstag)

Szolgáltatóknál lesz sikere ennek a telefonnak. Volt nálam és szerintem nem olyan rossz, ha az ember átlagfelhasználásra keres sima androidot.

Samsung Galaxy Note 4 / Asus K501 /

(#31) Cifu válasza .Szaki. (#29) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Dunno, nekem Oneplus 3T-m van, a páromnak Huawei P9, mindkettőn van értesítési LED. Szóval nem tudom milyen kínaiak azok, akik szerint Európába nem kell értesítési LED, de azért korántsem lehet általánosítani.

Nekem pl. nagyon hasznos, mert a LED színéből tudom, hogy "csak" egy Viber üzenet vagy céges e-mail, stb. érkezett, és ha szelektív némítás van, nem csilingel folyamatosan.

(#32) sheratan válasza vicze1 (#24) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Mondjuk engem személy szerint nem érdekel, hogy az otthoni piacra mit kell fejlesszenek, mi nem a kínai piac vagyunk, úgyhogy tessék megerőltetni magukat. A kínai kémprogramokat is meg kell csinálják a hazai piacra, mégsem örülünk annyira, ha itt is benne marad "véletlen" :D
Ezekben a telefonokban is ott lehetett volna hagyni a kínai piacos szemetet, de nem tették. Ehelyett több gyártó még arra is költ, hogy a kínai appok lokalizálva legyenek mindenféle nyelvekre.

(#33) Shyciii válasza sheratan (#25) üzenetére

Shyciii
(PH! addikt)

Hálistennek EMUI alatt nekem a kamera alkalmazás fényévekkel többet tud, mint a Google Camera, vagy más kamera alkalmazás (Huawei P9), így pláne nem akarom azt letiltani.
Mondjuk MIUI-ra már én sem emlékszem. Uccsó MIUI-s telóm a Xiaomi Mi5-ös volt.

(#34) vicze1 válasza .Szaki. (#29) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Apptól függően, többnyire kikapcsolható az értesítési LED, de ezt az app készítő kell ezt "megírja".

(#35) sheratan válasza Shyciii (#33) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Én talán a panorámát és HDR-t használom max a kamerában. Ezek kényelmetlenebbek EMUI kamera alatt, mert folyton oldalról kell húzogatni a menüt hozzá. Bezzeg a szelfit oda tudták tenni az alap kamera vezérlők köz, és persze nem lehet lecserélni másra :U
De Honor 8-on kénytelen voltam én is a gyárit használni, mert a Google Camera nem kezeli rendesen a dupla kamerát, meg ugye zárképernyőről nem lehet megnyitni... Szerencsére nincs már meg az a telefon.

(#36) Shyciii válasza sheratan (#35) üzenetére

Shyciii
(PH! addikt)

Milyen telón találtad kényelmetlennek a panorámakép készítését EMUI alatt? Azt én is utáltam készíteni, mert mindig körülményes volt, erre most pár hete Görögországban rávettem magam, hogy kipróbáljam Huawei P9 alatt is, és annyira egyszerű, hogy az szinte hihetetlen volt. Pedig gyári alkalmazás volt EMUI alatt. Semmi szenvedés, hogy csipog a telefon, hogy a hova mozduljak és mennyit, hogy folyamatos legyen. Egyszerűen csak körbefordultam, és voilá, szépen megcsinálta. HDR-el sem kell szenvednem, mert szerencsére csak igen komoly esetben nem elég a két kamera, úgyhogy én még sosem használtam a P9-nél a HDR-t.
Jah hogy Honor 8, most nézem. Pedig szerintem ugyanaz az alkalmazást használja panorámára is.
Mondjuk a Honor 8-amat én is gyorsan eladtam. Kb 3 hetet volt meg. Borzalmasan csúszós kütyü volt, úgyhogy mennie kellett.

[ Szerkesztve ]

(#37) .Szaki. válasza Cifu (#31) üzenetére

.Szaki.
(őstag)

Nekem anno Honor 4X volt, az is ezen az elven működött, amit írsz, különböző színeken, apptól függően, de baromira idegesített, hogy villog és nem tudtam az egyéb dolgokra figyelni, mert folyamatosan vonzotta a szemem, hogy villog és most éppen miért. Nekem most az jött be, amit az iPhone-om csinál, hogy ha jön valami, akkor a vaku villant egy rövidet, utána meg nyugton marad. Ezt viszont külön kell bekapcsolni.

(#38) sheratan válasza Shyciii (#36) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Azonos verziójú EMUI alatt azonos a kamera app is. Az a bajom vele, hogy plusz több lépés, mire használni tudod. Nem tud Auto-HDR-t sem, hanem ahányszor megnyitod a kamerát, annyiszor oldalra húzod, HDR, és utána tudsz csak fotózni. Ha egy mozgó járműből akarsz kifotózni például, akkor már ez pont annyival lassabb, hogy elment a téma. A panoráma jó benne, jó szélesre is lehet venni, de ott is extra lépések, mire használhatod. A sok felesleges menüpontról nem is beszélve... Jó étel? :U

(#39) Ryoo

Ryoo
(senior tag)

Tisztelt Mobilarena! Az utóbbi időben rendre nem készül a tesztekhez videóbemutató, miért van ez!? Nincs kedvetek, vagy inkább időtök? Nagyon jók szoktak lenni, a legjobb a Mobilarena tv lenne, de azt tudom miért nincs már. :(

Meizu M3 Note, Lenovo Yoga 300

(#40) Shyciii válasza .Szaki. (#37) üzenetére

Shyciii
(PH! addikt)

Mondjuk azon telefonoknál, amik rendesen felfekszenek az asztalra, annak a vaku villogtatása pont értelmetlen funkció.

(#41) Shyciii válasza sheratan (#38) üzenetére

Shyciii
(PH! addikt)

Auto HDR valóban nincs. Mondjuk P9 esetén meg tudom érteni, Honor 8-nál nem néztem ezen rövid idő alatt, hogy hogyan viselkedik képminőség gyanánt az éles fény és sötét váltakozásnál. P9-nél nem érzem szükségét a HDR-nek. Panorámafotót ilyen gyakra készítesz, hogy ahhoz is kellene neked shortcut?
Mondjuk P9-en van olyan funckió, hogy hangerő kétszer le, és máris kamera alkalmazásban vagy. Jóval gyorsabb mint feoldani, és külön indítani. Ez a gyors indítás nekem jól jött Görögben :)

(#42) fornettisuti

fornettisuti
(PH! addikt)

Ez se kellene, mehetünk tovább.

Samsung S7 - LG Gpad 8.3

(#43) Cifu válasza .Szaki. (#37) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A vaku villantása egy pótcselekvés a szememben, nincs értesítési LED, nincs always-on kijelző, de hát valami figyelemfelkeltő kellene... hát izé, ott a vaku, az jó lesz majd a felhasználónak... :U

A kedvencem az, amikor a moziteremben nekiáll valakinek a iPhone-ja stroboszkópként villogni, mert hát lenémítani lenémította, de attól még a telefonja jelezni fog... :((( :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#44) sheratan válasza Shyciii (#41) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Nem olyan gyakran, de ezt legalább használom, az összes többi módot meg nem. Főleg nem a szelfit...
Gesztus indítást más is tud, a mostani Motorola is.

(#45) jUUh

jUUh
(senior tag)

Nem érzem jó vételnek, és szerintem ezen az se fog segíteni, hogy esik majd az ára..

Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition | Xiaomi Redmi 2 Pro

(#46) HKorn

HKorn
(őstag)

Természetesen a Xiaomi marad a bestbuy amíg világ a világ. Többiek akár be is csukhatnánk a boltot, nincs értelme küzdeni (de unalmas már mindenhol ezeket a 'bezzeg a Redmi X Y' stb)

Dad by day Gamer by night - Xbox One

(#47) enginev3.0

enginev3.0
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Mikor lesz csúcskészülékük?

Logitech <3 ll Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom ll Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#48) .Szaki. válasza Cifu (#43) üzenetére

.Szaki.
(őstag)

Mondjuk moziban a telefonnak a zsebben a helye szerintem, nálam még senkit sem zavart szerencsére, na meg csak akkor villog, ha nincs feloldva a kijelző, egyébként nem. :) Szóval aki így is a kezében tartja a telefont lezárva, ahelyett, hogy a zsebében vagy valahol máshol lenne, az szerintem szimplán bunkósság. Na mindegy, ez igény kérdése, nekem személy szerint ez jobban tetszik, mint az értesítési LED, ami folyamatosan elvonja a figyelmemet. De abba se halnék bele, ha egyáltalán nem lenne. Ettől függetlenül szerintem minden telefonnál illene lennie, és ez minden telefonra és minden márkára igaz. Ki lehet kapcsolni, akinek nem kell, mint nekem, ki tudja kapcsolni. (Az enyém meg egyébként '13-as tervezésű, akkor még azt hiszem egyik telefonnak sem volt always on funkciója, más kérdés, hogy egy frissítéssel lehetne. :) ) Na de ez nagyon OFF, maradjunk inkább a Nokiánál. :)

(#49) Ricardo válasza HKorn (#46) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

"de unalmas már mindenhol ezeket a 'bezzeg a Redmi X Y' stb"

Az lehet, de jelenleg ár/érték arányban az élen vannak, ezért hozzájuk hasonlítják a többi gyártót.

(#50) .Szaki. válasza Ricardo (#49) üzenetére

.Szaki.
(őstag)

Itt most kivételesen szerintem jogosan szerepel, mert ennek legalább tényleg valamilyen szinten konkurense, de azért unják már sokan (Köztük én is), mert a legtöbb esetben csak úgy be van dobva a Xiaomi, akkor is, amikro egyáltalán semmi köze nincs a témához. (Lsd. utoljára a HTC topicban) És megy az önigazolás, bizonygatás, tulajdonképpen saját maguknak, hogy milyen f*sza telefont vettek. De itt most tényleg jogos.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.