Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz azbest #11 üzenetére

    Nem hagyni leépülni az európai kutatási és gyártási központokat. Úgy a szakemberek sem szélednek szét. Akár belső pályázatokkal motiválni az eu régióban, eu cégek által bejegyzett szabadalmakat.

    Itt szerencsére elindult valami az utóbbi időben, pl. az akkumulátor és a chipgyártás támogatására is elkülönítettek pár milliárd eurot, remélhetőleg ez csak az első lépés volt egy nagyobb programban.
    Amúgy egyetértek, épp India a legjobb példa, hogy a különbségeken túl lehet lépni, ha megvan hozzá a politikai szándék. Előbb-utóbb az EU-nak is el kell indulnia a föderáció irányába, másképp háttérbe szorul és jelentéktelenné válik a nagyhatalmak versenyében.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz azbest #11 üzenetére

    Az mpeg2 amerikai licencei pörögtek ki.
    De ez csak az Amerikában bejegyzett, az mpeg2 rész részlicenceire vonatkozik.
    Nem számoltan össze, de sok száz licenc kapcsolódik az alaplicenchez. Legalább 30 különböző jogtulajdonossal. Ezek közül lehet olyan ami nem került amerikai bejegyzésre, mert nem kapcsolódott az ottani felhasználáshoz.
    A licenc díjat a licenc jogtulajdonosának kell megfizetni, szerződés alapján. Teljesen lényegtelen mennyi országban lett bejegyezve.
    Európában egységes szabadalmi rendszer van. A tagországoknak nincs külön szabályzása.

    Van egy félre értés. Az, hogy egy szoftverrészletet nem lehet közvetlenül jogvédeni az EU-ban, nem jelenti azt, hogy egy más országbeli licenc ettől illegális. Az EU-ban is lehet szoftver jogvédelemhez jutni, csak egy problémát kell keresni amire a szoftverkód megoldást jelent.

    A hozzászólásod első része viszont kívánatos cél lenne.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák