Hirdetés
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Linux haladóknak
- Hálózatokról alaposan
- Windows 10
- Windows 11
- Linux kezdőknek
- Béta iOS-t használók topikja
- A konzolok, a GTA VI és az új Switch húzzák előre a játékipart
Új hozzászólás Aktív témák
-
Hol írtam én azt, hogy amerikában diktatúra van?
A demokrácia természetesen korlátos, a választás idején korlátlan a demokrácia, utána viszont 4 évig olyan virágot szagolnak, amilyet szakítottak.
Amúgy meg olvashattad az általam berakott linkben, hogy ezzel az elnöki vétói jogkörrel amerikai elnök utoljára Reagan idején élt, szóval nem lehet azt mondani, hogy az elnökök rendszeresen felülbírálják a demokratikus intézményrendszert.
-
SaGaIn
senior tag
Kiváncsi lennék mit csinálnak a már beszerelt eszközökkel... vagy magán kézbe levő mobilokkal...
-
Sinesol
veterán
Hmm, ez eu-s dolog meglep, elvileg arról cikkeztek nemrég, hogy Merkel visszavonulásával végre Macron-é a pálya, ő pedig egy erős, szuverén nagyhatalomként funkcionáló Eu-ban gondolkodik. Pár hónapja direkt az amerikai választás körüli káoszt kihasználva, gyorsan át is nyomták a kereskedelmi egyezményt Kínával. Ezek után azért meglepő lenne, ha továbbra is az USA kis pincsije maradna az Eu...
-
juuzer
addikt
Nem baj, majd jön a Xiaomi ban is és majd lesz sírás itt a fórumon is.
-
Jakuu
őstag
válasz
Donki Hóte #35 üzenetére
"Szóval amerikában végül mindig az történik, amit az elnök akar,?"
Tehat ezzel azt akarod mondani, hogy diktatura van az USA-ban es hiaba van egy birosagi dontes, akkor azt antidemokratikus uton meg lehet valtoztatni ? A demokracia hazajaban ? Jah.. mar el is felejtettem, hogy az a szo csak egy humbug.
-
válasz
Donki Hóte #35 üzenetére
Ha meg sem próbálja a Xiaomi ugyan ott van. Kezdeményezni kell ha "d*gni akarsz" Ez egy hasonlat volt.
-
-
Olyan nincs, hogy az USA-ban amerikai érdekek ellen döntsenek.
Annak idején a Samsung az illetékes amerikai kereskedelmi hatóságnál eredményesen támadta az Apple-t szabadalomsértési perben és a hatóság kimondta, hogy néhány iPhone és iPad gyártása során az Apple megsértette a Samsung szabadalmait, ezért az érintett telefonok és tabletek forgalmazását jogerősen betiltotta.
Na, ez a tiltás semeddig sem tartott, mert az akkor hatalmon lévő amerikai elnök (Barack Obama) elnöki jogkörénél fogva megváltoztatta az illetékes hatóság döntését és hatályon kívül helyezte a tiltást.
Szóval amerikában végül mindig az történik, amit az elnök akar, tehát ha a Xiaomi sokat okoskodik, akkor magára vonja Biden figyelmét és megkaphatja ugyanazt a bánásmódot, ami a Huaweit is sújtja.
-
Jakuu
őstag
Az uj fejlemenyek (forras sg.hu)
"Felfüggesztették a Xiaomi elleni amerikai szankciókat
A tárgyalóteremben komoly vereséget szenvedett a szövetségi kormány.
A távozó amerikai elnök, Donald Trump az utolsó hivatali napjaiban a befektetések megtiltásával még egyet belerúgott a kínai távközlési cégekbe. A korábban kihirdetett feketelista további 9 kínai gyártóval bővült, köztük volt a Xiaomi is, amelyet annak ellenére érintett hátrányosan a döntés, hogy nincs is jelen az amerikai piacon. Február elején a kínai társaság beperelte az Amerikai Egyesült Államokat, konkrétan az amerikai védelmi és a pénzügyminisztériumot az ellene hozott intézkedések miatt. A kínai cég tiltakozott az ellen is, hogy a Trump-kabinet "kínai katonai vállalatnak" nevezte.
Most ismertté vált, hogy a Xiaomi egyelőre nagyon eredményesen védekezett az őt hátrányosan érintő intézkedéssel szemben, hiszen az ügyet tárgyaló szövetségi bíróság azonnali érvénnyel hatályon kívül helyezte a gyártót sújtó amerikai szankciókat. Ezt a Xiaomi egyik szóvivője megerősítette a Handelsblatt gazdasági újságnak.
A kínai óriáscég a korábbi elnöki döntés miatt az év eleje óta a tőzsdei értéke több mint 30 százalékát veszítette el. A bírósági döntés után a hongkongi tőzsdén jelen lévő társaság közölte, hogy 10 milliárd hongkongi dolláros részvény-visszavásárlási programot hirdetett meg.
Ugyanakkor a szankciók felfüggesztése még nem jelent jogerős döntést. Rudolph Contreras szövetségi bíró az ítélete indoklásában szinte teljes egészében a Xiaomi által korábban hangsúlyozott érveket sorolta fel és jelezte, hogy a végleges döntés is kedvezőtlen lesz az amerikai védelmi minisztérium számára. A bíró előrevetítette, hogy a szaktárca köteles lesz törölni a feketelistáról a Xiaomit. Contreras többek között azt írta, hogy a bíróság némileg szkeptikus azzal kapcsolatban, hogy ebben az ügyben valóban fontos nemzetbiztonsági érdekek sérültek-e."
-
Fred23
nagyúr
Leginkább a vagyonszerzésről és a (világpolitikai) biztonságunkról szólna szerintem, ha a közös európai birodalomépítés ideológiát sikeresen elültetnék mindenkiben. Ott a közös nevező, hogy hosszabb távon nincs más esélyünk, mint összefogni. Ha nem sikerül, akkor Nyugat-csicskák és Kelet-csicskák
leszünkmaradunk egyszerre. Éppen mert a profit számít, hosszú távon az EU-s integráció elmélyítése szerintem minden állam érdeke. Nem kell ehhez, hogy a magyar és a német dolgozó mindig egyenlő bért kapjon; elég, ha a magyar és a német dolgozó folyamatosan kicsivel jobban élhet, vagyis van stabil, tartós gazdasági növekedés. És lehetne végre szakosodni, vagyis ha van bizalom, az EU-n belül minden állam ráfeküdhetne arra, amiben tényleg jó, versenyképes lehet. Illetve sok közös, nagy beruházás, akár a tudományos élet, kutatás-fejlesztés, oktatás terén. Költségoptimalizálás, tervezhető jövő, stb. -
"A ... varsói szerződés után alig vártuk, hogy a nyugathoz tartozhassunk végre. Mást se lehetett a médiából hallani, csak ezt , hogy felszabadultunk és végre nyugat lehetünk. Nem kellett sokat kampányolni a nato mellett, mert ugye a népnek azt kommunikálták hogy ezzel oda kerülünk a nyugathoz. Aztán hamar megmutatta a nyugat mennyire tartozunk mi oda, 2013- ban kaptuk meg a szabad munkaerővéndorlás jogát, pedig már 14 éve nato tagok voltunk "
A NATO tagság adott biztosítékot arra, nehogy újból valaki behívja az orosz/szovjet csapatokat.
A NATO amúgy is nagyobb a nyugatnál. Törökországig tart a közös terület..Az EU és általában a nyugathoz tartozás egy lehetőség, amivel Magyarország nem tud megfelelően élni.
Vagy nem is akar.De ebbe ne menjünk bele. -
janos1988
addikt
Gondolom Biden is nemesfém részvényekben tartja a vagyona egy részét...
-
clon
senior tag
Sosem találnák meg a közös nevezőt, hiszen ma is minden a vagyonszerzésről szól így miért adna lehetőséget egy EU alapító arra, hogy más is gazdagodjon. Jelenleg is kizárólag a profit számít és ehhez asszisztál a politika a saját támogatóinak "mindenhol". Soha nem lesz egyenlő egy Német és egy Magyar vagy Francia és egy Magyar hiába lesz Egyesült Államok - mi sem bizonyítja jobban, hogy a Magyarországon létrehozott Német cégek NEM fizetnek Német bért DE hangoztatják a bérköltség nekik elhanyagolható de +0,5% emelésen vitáznak hetekig pedig normális bérrel megoldódna a magas fluktuáció amik jellemzik ezeket a cégeket.
Még az USA sem egységes pedig ott vannak közös nevezők itt meg azon kívül, hogy humanoid mindenki (vélelmezhetően a beszivárgó UFO felderítők kivételével) semmi közös még az egységes nyelvben sem tudnának megegyezni...
-
Fred23
nagyúr
Azért bőven adna használható új perspektívákat is egy sikeresen összekovácsolt Európai Egyesült Államok! (Illetve csökkenthető lenne mind a nyugatra, mind a keletre történő seggnyalások száma és ereje.)
Az is igaz szerintem, hogy idővel sokkal több profit-esélyt ismernének fel így, folyamatosan jönnének rá, hogy ez mekkora előny lehet; vagyis ha kezdetben kevesebbet is érne az egység, hamar megtalálnák a közös nevezőt érdekérvényesítés terén. -
Aprósólyom
addikt
Hasonló esetben mindenki így tesz.
Ha kölcsön adnám a saját lapátomat a szomszéd kisfiúnak, majd elkezdene fenyegetni vele, vagy mindenki az ő homokvárát csodálná, akkor megkeresném a módszert, hogy a lapát visszakerüljön hozzám.
A világ legtermészetesebb dolgai ezek.
Másik hasonlattal élve: mint két dudás egy csárdában. Ha én adom a dudát a másiknak és azzal felmerül, hogy kiesek a pixisből, akkor visszaveszem a dudát. Ha nem tenném a saját megélhetésemet veszélyeztetném.ON: Nemrég, valamelyik boltban -30% Huawei akciót láttam. Az merült fel bennem, hogy kicsit kevés. Lassan ingyen kell adnia a kínai kormánynak ezeket az eszközöket, mert egyáltalán nem az a trend, hogy lazulnának a megszorítások. Sőt, szépen lassan, 1-1 piaci szereplőről kiderül, hogy miként tervezik a huawei infrastruktúrát lecserélni a jövőben.
-
clon
senior tag
Azért vicces mikor a "szoros integrációról beszélünk" pont egy olyan helyzetben amikor megmutathatta volna az EU a központosítás mennyire előnyös pont nem ezt tette. A vakcinabeszerzés EU központos és nem sikerült, de 6 hónapig maszatolták, hogy mekkora siker és most kibökik "elcsesztük" de ebből senki ne vonjon le elhamarkodottan következtetés, hogy ha EU egyesült államok lennénk az tökéletes lenne mert ez most csak a tanulás útja ahhoz (ebből is látszik nem vagyunk felkészülve rá, de valakiknek ez hasznos lenne, mint a Kelet Európaiak csatlakozása és a piacuk meg az ő külső piacuk bekebelezése piaci alapon aprópénzért).
-
Giovan!
addikt
Azért azt tegyük hozzá, hogy egyelőre a többi tagállam sem feltétlenül repes a szuverenitása csorbításának gondolatáért, márpedig enélkül nehéz lesz szorosabb szövetséget felépíteni. Ha meg akarnák gyorsítani a folyamatot (mert szerintem a szorosabb integráció elkerülhetetlenül be fog következni, a kérdés csak az, hogy mikor), akkor az emberek hozzáállásán kellene változtatni, pl. EU-s tájékoztató kampányokat indítani vagy ilyesmi.
-
Giovan!
addikt
válasz
aprokaroka87 #16 üzenetére
Az USA mint nemzet biztonságát veszélyezteti, ha a legfontosabb katonai és gazdasági szövetségesei a legnagyobb riválisához köthető céggel építtetnek hálózatot maguknak. Ennyi erővel odahaza is megengedhetik a Huaweinek a hálózatfejlesztést, kb. ugyanott lennének vele.
-
Giovan!
addikt
A NATO egy védelmi szövetség, mindig is az volt, aki ebbe többe akart belelátni az magára vessen. A NATO-n belül nem tudok róla, hogy ne kezelnék egyenrangú partnerként a magyar felet (ha már idekeverted a hazai politikát...). Bár elnézve a jelenlegi vezetésünk orosz és kínai kapcsolatait, lehet hogy a bizalmasabb infókat azért távol tartják tőlünk, ami szomorú, hogy ide jutottunk, de ezt magunknak köszönhetjük.
-
Ezekiell
veterán
-
Én még egyetlen egyszer nem kevertem bele az Usa vs Kína dologba a hazai politikát. Ezt kivétel nélkül az ellenzéki érzelműek teszik meg minden alkalommal.
És mondhatsz bármit, az Usa beleszól a felügyelete alá tartozó területek, országok dolgaiba (leglátványosabbsn ugye ebben a Huawei kérdésben) főleg miután gerinctelen szar g.ci módon lehallgatják az összeset. Ha egy ellenség teszi ezt (pl Kína), arra nem szólok semmit, mert attól ez várható. De ezt a saját minketmegóvó hatalmi szövetségesünk teszi. Ennél csak oroszok voltak lejjeb mert azok lődöztek is itt.
Nato tagság
A kgst és varsói szerződés után alig vártuk, hogy a nyugathoz tartozhassunk végre. Mást se lehetett a médiából hallani, csak ezt , hogy felszabadultunk és végre nyugat lehetünk. Nem kellett sokat kampányolni a nato mellett, mert ugye a népnek azt kommunikálták hogy ezzel oda kerülünk a nyugathoz. Aztán hamar megmutatta a nyugat mennyire tartozunk mi oda, 2013- ban kaptuk meg a szabad munkaerővéndorlás jogát, pedig már 14 éve nato tagok voltunk De még az unióba is csak 5 év múlva engedtek be. Nem kellettünk mi semmi más miatt a natoba, csak hogy legyen egy frontvolnal ország az oroszok lába előtt....ha történne valami oroszok felől, ne a nyugati országokban legyen a frontvonal. Úgy is kezelnek minket azóta is. -
hallador
addikt
Ne menjünk annyira messzire, migráns,gyurcsány,soros. Szerinted hányszor mondják el a magyar médiumokban, hogy mindenért ez a két dolog felelős. Csak itt nem vezetésben, hanem a kisember "felejti" el... Sokkal jobb....
Van azért egy erős különbség az Elvtársak, és a Nato tagság között, a Nato tagság választható, amikor az elvtársak meg megszállnak felszabadítása címszóval egy területet, és ott felejtődnek tankokkal leverni a rendszer "ellenes" partizánokat 45 éven keresztül. Lehet hogy ez ugyanaz, számomra a büdös életbe nem kellene ilyen kolonc.
-
válasz
aprokaroka87 #16 üzenetére
Csak, hogy értsék máshol is, ki az úr a háznál. Ezért nevezem a nato tagokat szövetségesek helyett csatlósoknak. Az már majdnem olyan mint a gyarmat.
-
aprokaroka87
nagyúr
Az ugye megvan hogy Nemzetbiztonsági kockázatról van szó.
Nem is tudtam hogy az USA mint nemzet hatásköre kiterjed szinte az egész világra.
Ez olyan mint ha Pistikét itthon nemzetbiztonsági kockázatnak minősítenék, erre mindenhonnan ki kellene tiltani, mert itt azt mondták.
-
Ez a hülye Trump nem érti, hogy a gazdasági háborúzás senkinek sem jó?
Tessék szépen kibékülni Kínával! -
Az mpeg2 amerikai licencei pörögtek ki.
De ez csak az Amerikában bejegyzett, az mpeg2 rész részlicenceire vonatkozik.
Nem számoltan össze, de sok száz licenc kapcsolódik az alaplicenchez. Legalább 30 különböző jogtulajdonossal. Ezek közül lehet olyan ami nem került amerikai bejegyzésre, mert nem kapcsolódott az ottani felhasználáshoz.
A licenc díjat a licenc jogtulajdonosának kell megfizetni, szerződés alapján. Teljesen lényegtelen mennyi országban lett bejegyezve.
Európában egységes szabadalmi rendszer van. A tagországoknak nincs külön szabályzása.Van egy félre értés. Az, hogy egy szoftverrészletet nem lehet közvetlenül jogvédeni az EU-ban, nem jelenti azt, hogy egy más országbeli licenc ettől illegális. Az EU-ban is lehet szoftver jogvédelemhez jutni, csak egy problémát kell keresni amire a szoftverkód megoldást jelent.
A hozzászólásod első része viszont kívánatos cél lenne.
-
Giovan!
addikt
Nem hagyni leépülni az európai kutatási és gyártási központokat. Úgy a szakemberek sem szélednek szét. Akár belső pályázatokkal motiválni az eu régióban, eu cégek által bejegyzett szabadalmakat.
Itt szerencsére elindult valami az utóbbi időben, pl. az akkumulátor és a chipgyártás támogatására is elkülönítettek pár milliárd eurot, remélhetőleg ez csak az első lépés volt egy nagyobb programban.
Amúgy egyetértek, épp India a legjobb példa, hogy a különbségeken túl lehet lépni, ha megvan hozzá a politikai szándék. Előbb-utóbb az EU-nak is el kell indulnia a föderáció irányába, másképp háttérbe szorul és jelentéktelenné válik a nagyhatalmak versenyében. -
Jakuu
őstag
válasz
Hieronymus #10 üzenetére
Az meg nem ment el, mivel meg nincs eladva es megvetozhato. A kinaiak tuti megvetozzak, mar mondtak.
-
azbest
félisten
válasz
Hieronymus #8 üzenetére
Nem hagyni leépülni az európai kutatási és gyártási központokat. Úgy a szakemberek sem szélednek szét. Akár belső pályázatokkal motiválni az eu régióban, eu cégek által bejegyzett szabadalmakat.
Valamilyen közös európai szabadalmi rendszert létrehozni, ahol nem kell mind a 27 tagállamban külön bejegyeztetni, sok-sok bürikráciával és sok-sok pénzért mindent. Miközben amerikában egy regisztrációval megvan nekik az összes álllamuk.Létrehozni egy valódi uniót, mert egyértelmű, hogy csak úgy lehet versenyezni az egységes amerikával, egységes kínával, egységes indiával. Azoknak is rengeteg tartományuk/államuk van, de mégis van egy közös rendszer, ami a nemzetközi kérdésekben képvisel mindenkit. Az eu pedig a saját farkát kergeti, miközben boldogan tapsol és feszültséget szít a többi konkurens.
Sosincs késő, hiszen minden nap jegyeznek be újabb és újabb szabadalmakat. Minél később fognak neki, annál nehezebb, mert mozdulni sem lehet, mindenért fizetni kell, mert mindent máshová szabadalmaztatnak le.
Az eu-ban is legális licenszdíjakat meg kell fizetni. De az nem járja, hogy európaiként az európai és amerikai licenszdíjakat is ki kell fizenem. (az amcsi cégek megkapják az eubéli bejegyzéseikért is a pénzt)
Jó példa erre például a raspberry pi codec licensz. Már 2018-ban lejárt szinte minden országban és régióban minden mpeg-2 patent és szabadon felhasználhatóvá kellett volna válnia. Mégis fizetni kell érte, mert kukutyin alsón (Malaysia) is bejegyezték pár évvel későbbi dátummal, ezért erre hivatkozva európában is szedik érte a pénzt. Sőt, az eu-ban nem legális a szoftverszabadalom, mégis fizetjük az amcsik felé.
-
-
Jakuu
őstag
válasz
Hieronymus #8 üzenetére
Peldaul, hogy nem hagyja, hogy olyan cegeket, mint az ARM felvasarolja egy amerikai nagy vallalat. Az elso apro lepes, bar teszem hozza ezt mar akkor meg kellett volna lepni, amikor meg az EU tagja volt az UK.
-
"Az eu-nek ideje lenne gerincet növeszteni. Elég komoly probléma, hogy amcsi licenszekre kényszerül az európai ipar. És eu-ban nem érvényes (péládul szoftverszabadalmi) díjakat is ki kell fizetnünk a termékekben, mert különben nem hajlandóak eladni ide. Teljesen ki vagyunk szolgáltatva."
Ezen probléma megoldását hogyan képzeled kivitelezni a gyakorlatban?
Nem fizetünk licenc díjat senkinek semmiért vagy nem vásárolunk senkitől sem? -
azbest
félisten
Az eu-nek ideje lenne gerincet növeszteni. Elég komoly probléma, hogy amcsi licenszekre kényszerül az európai ipar. És eu-ban nem érvényes (péládul szoftverszabadalmi) díjakat is ki kell fizetnünk a termékekben, mert különben nem hajlandóak eladni ide. Teljesen ki vagyunk szolgáltatva.
Ahelyett, hogy mindig más hatalmaknak jópofizunk, ideje lenne egységes európai tervet létrehozni és újjáépíteni az elvesztegetett európai technológiai cégeket. Ráadásul a szakembereket is hagyják elszipkázni keletre és nyugatra a töketlen belső működés és kilátástalanság által.
Merthogy az eu játsza az úriembert, miközben keletről és nyugatról is átdobják a palánkon, kihasználják azt, hogy két fillérért hátbaszúrják egymást a tagállamok és háttéralkukból jövő vétókkal ellehetetnítik az egységes fellépést. A függönyök mögött egyébként még sokszor eu-ban, vagy akár itthon működő alvállalkozó csapatok végzik el a munkát, de abból más kontinensen lesz szabadalom vagy termék.
#4 kilua
szép, európa két szék közé ült, széjjel fogják szivatni -
Nagyon leegyszerűsítve azon megy a vita kinél legyen a homokozó lapát... Ovisok csak nagyban.
-
Ricardo
titán
Ma is?
Új hozzászólás Aktív témák
it A szakemberek szerint Joe Biden is követi elődje példáját, és keménykezűen lép fel Kína növekvő technológiai szerepével szemben.
- iPhone topik
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Vigneau interaktív lokálblogja
- OLED TV topic
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- MWC 2025: Előrendelhető a Nothing Phone (3a)
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Honda topik
- További aktív témák...
- 1TB Samsung 990 Pro M.2 NVMe SSD meghajtó (MZ-V9P1T0BW) eladó (bontatlan, szűz új)
- LENOVO THINKPAD E14 G6 - Intel Core Ultra 5 125U 512 GB, 16GB, 14" kijelzővel 1 hónapos
- Apple iPhone 12 Pro Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Újszerű Asus TUF Gaming FX707VI - 17.3" 2.5K 240Hz - i7-13620H - 32GB - 1TB - RTX 4070 - 3 év gari
- Eladó 2 db új Seagate Skyhowk 6 Tb-os HDD
- Huawei P30 Pro 12hó jótállás+Áfás számla!
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
- Csere-Beszámítás! Asus Tuf FX506H Gamer laptop! I5 11400H / RTX 2050 / 16GB DDR4
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X270 - i7-7G I 16GB I 512GB SSD I 12,5" I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- AKCIÓ! Apple Watch Series 7 45mm Cellular rozsdamentes acél óra garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest