Hirdetés
- Béta iOS-t használók topikja
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Linux haladóknak
- Hálózatokról alaposan
- Windows 10
- Windows 11
- Linux kezdőknek
- A konzolok, a GTA VI és az új Switch húzzák előre a játékipart
Új hozzászólás Aktív témák
-
Nem nem vigyázom rá, hanem nem is használom. : D
-
-
Keem1
veterán
Úgy látom, alakulnak itt a dolgok...
-
Penge_4
veterán
Mondom: barátnő/feleség, főnök, munkatárs, stb. ellen jó, nem wannabe hacker Pistikék és az NSA ellen. Utóbbiak ellen használjon az ember VPN-t, TOR-t, TrueCrypt-et, Tresorit-ot, Bitcoint offline formában, tűzálló gránit kőtáblán, hordjon fóliasisakot és költözzön atombunkerbe (vérmérséklettől és paranoiaszinttől függően).
És pont az a lényege az ujjlenyomatnak, hogy egyszerű, gyors és mindig nálad van, miközben annyi biztonságot ad, mint egy PIN kód. Ha valaki nagyon el akarja lopni, ugyanúgy ellopja, viszont ha úgy gondolod, hogy ezt majd egy átlagember megcsinálja, akkor túl sok CSI-t néztél. Még a gagyi olvasókat sem olyan egyszerű átverni és egyre jobban fejlődnek, lassan már a vérereket is scannelik és a hőmérsékletet is ellenőrzik.
Fizetésre pedig éppen annyira alkalmas, mint egy bankkártya, amit ugyanúgy ellophatnak tőled, a mágnescsíkot lemásolhatják, a preparált nyíláson beszippanthatják, mikrokamerával rögzíthetik felülről, hogy milyen számokat ütöttél be, stb. De lehet, hogy még erre sincs szükség, elég a központi bankrendszert megfertőzni egy vírussal, mint a múltkor.
-
Reggie0
félisten
Az ujjlenyomatolvaso sem egy jo vedelem. Ha elcsorjak a telefonodat es valakinek kell az adat, akkor a telefon burkolatarol siman lemasolja az ujjlenyomatod, mig pinkod eseten mar kevesebb eselye van.
Raadasul az ujjlenyomatolvasot csak egyszer teriti el rosszindulatu program aztan mar gyujtik is be az ujjlenyomatod.
-
Penge_4
veterán
"Nekem úgy rémlik az FBI-nak sehogy se ment."
A 3x3-as androidos patternről beszélünk? Egy félanalfabéta tolvajnak elég fél nap legrosszabb esetben is, biztos jobb az algoritmusa (egyébként a legtöbb ember Z, N U 1 és hasonló alakzatokat használ, így sokszor már 20-30 próbálkozásból nyitják a telefont).
"néha még a megboldogul Galaxy Ace-em is alulmúlva reakcióidőben. Nem ritkán hosszú másodpercekig nézem, ahogy nem történik semmi egy-egy ébresztést követően."
Na igen, a ARM architektúra csodái... Online videó streaminget egy 512 RAM-os 15000 forintos kínai dzsunka telefon is röccenésmentesen és melegedésmentesen viszi, miközben a sokgigahertzes asztali gép nyíg alatta és csúcsra pörgeti a procit.
Ellenben mikor olyat csinálsz, amire nincs hardveres utasításkészlet, egy régi P4-es gép gyorsabb, mint egy 4-8 magos csúcstelefon.
-
Teasüti
nagyúr
A pattern-t a tolvaj is fel tudja oldani elegendő türelemmel,
Nekem úgy rémlik az FBI-nak sehogy se ment.Majd pont egy random tolvaj fogja feltörni elegendő türelemmel...
A kockázatelemzésnek meg egy nagy +1!
Háttértár titkosítással szívatom magam már jó ideje és az addig pörgős Moto G egy lassú szarrá vált, néha még a megboldogul Galaxy Ace-em is alulmúlva reakcióidőben. Nem ritkán hosszú másodpercekig nézem, ahogy nem történik semmi egy-egy ébresztést követően.
Ahogy jön rá az L, úgy megy a kukába a titkosítás. Majd ha hardverből megy majd, akkor visszatérhetünk rá. -
hunluki
senior tag
Hmm... kártyán pin kód, ezen felül egy perc után telefon is zárolódik kóddal ha nem nyúlok hozzá. iCloudba magától nyomja a backupot x időközönként, ez rá van bízva, fogalmam sincs hogy milyen sűrűn csinálja. Azt tudom hogy amikor újrahúztam a telót, és visszaraktam rá a backupot, akkor még az e-könyvek is ott nyíltak ahol abbahagytam őket, és a játékaim mentéseikkel együtt mind megvoltak, a kötelező kontaktlista/SMS-eken felül.
Gépeimen meg crashplan dolgozik, szépen inkrementálisan backupol 250 gigát oda vissza egymásnak az asztali és a lapos, plusz fontos dolgaim cloudban, játék mentések meg steamen
Ezen felül külső vinyón is tárolva a pótolhatatlan dolgok (családi képek/videók).
Tény, nem is hagytam el egy fájlt sem amióta az eszemet tudom... akkor én most biztonságban vagyok, vagy csak simán szakbarbárként létezem?
-
Reggie0
félisten
De akkor erted miert hulyeseg a cikk. Azzal nem is foglalkozik, hogy a telefonok hany szazalekat kene vedeni, abbol indul ki, hogy mindet kell, mert csak alapon.
Pl. akinek prepaid kartyas a telefonja, annak meg attol sem kell felnie, hogy lebeszelik a gatyajat. Sot allitom, hogy a kartyan maradt 10ezer forintos egyenlegert szem fogja turaztatni magat, mert az ugyintezes sokkal tobbe kerul.
-
Polllen
nagyúr
"ezek a védelmek pedig nem lopás ellen védenek"
Nekem kimaradt valami, de honnan az ötlet, hogy egy pin kód a telefon lopása ellen véd?
Az illetéktelen hozzáféréstől véd, és bőven elég ha csak addig tart ki, amíg megkapja a távoli törlést.
Nálam pl. a párom nem illetéktelen hozzáférő, míg egy tolvaj igen.
Nincs semmi pornó a telefonomon, de akinek nem engedtem meg, az ne nézegesse a képeim, ne olvasgassa az e-mailjeim és mondjuk ne az én telefonszámlámra beszélgessen.
-
Penge_4
veterán
"Nyilvan nem art, csak ki kell szamolni, hogy megeri-e. Azaz a kenyelmetlenseg nagyobb-e, mint a lopas valoszinusege*okozott kar."
Ott a pont! Aki bizalmas céges dokumentumokat vagy házi pornóvideót tart a telefonján, annak nyilván nem árt a védelem a kényelmetlenségért cserébe, de akinek a legnagyobb érvágás az értékes telefon elvesztése (amit semmilyen betonbiztos biztonsági védelem nem fog visszajuttatni a tulajdonosához), annak csak felesleges szívás. A pattern-t a tolvaj is fel tudja oldani elegendő türelemmel, a face detectionnal magadat szívatod, az ujjlenyomattal is, de az már egy fokkal kényelmesebb (és sötétben is működik), a PIN kóddal pedig szintén magadat szívatod.
Ujjlenyomatot valóban tudnak nyerni, ha az a cél, de lényegesen bonyolultabb folyamat, mint mondjuk a vállad fölött kilesni a patternt vagy a PIN kódot.
Még egy legamatőrebb tolvaj is a közeli kukába hajítja a kikapcsolt telefont, vagy idegességében nekivágja egy falnak, de szerintem 0.001% körül lehet az arány, hogy egy lopott készülék visszakerüljön a gazdájának. Még a simán megtalált elhagyott készülékek közül is szerintem elég alacsony ez az arány. Ott még ha becsületes ember találja meg nagyobb az esélye, hogy felhív róla valakit vagy valami, hogy kiderítse kié lehetett, mint egy lekódoltnál, ahol eljuttatja az illetékes rendőrkapitányságra vagy odaadja egy közterületesnek és volt/nincs.
Az ilyen marhaságokkal, az ujjlenyomatot leszámítva, (ami ha normálisan van megcsinálva tényleg csak egy simítás) csak önmagát szívatja a user, ezek a védelmek pedig nem lopás ellen védenek, hanem max. az ellen, hogy féltékeny pár, kíváncsi munkatárs/osztálytárs/szobatárs belenézegessen amíg a másik éppen fürdik/zuhanyzik/alszik vagy olyan óvatlan, hogy mindenhol ottfelejti a telefonját és menőzésből az az alapállapot, hogy kiteszi az asztalra.
-
Reggie0
félisten
válasz
#09819904 #27 üzenetére
Persze. Minek ide kockazatelemzes, karbecsles, koltsegelemzes, biztonsagi osztalyok, hiszen lehet mindent gondolkodas nelkul alkalmazni, a fenyegetettseghez passzolo vedelmet csak a hulyek hasznalnak.
Raadasul baromi rossz peldakat hoztal, mert nem analog a temaval. Gondolom a biztositokrol sem nagyon hallottal, arrol pedig vegkep nem, hogy hogyan mukodik egy biztositas egy biztosito szemszogebol.
-
#09819904
törölt tag
Statisztikailag az eddig született emberek 100%-os halálozási aránnyal nem váltak halhatatlanná. De ezt a százalékot nyugodtan mondhatnánk ténynek is. Erre alapozva viszont totál felesleges bármilyen fejlesztés, biztonság és megannyi más dolog, hiszen felfogható pazarlásnak is. Minek etetni egy gyereket, ha idővel úgyis meghal?
-
Reggie0
félisten
Nyilvan nem art, csak ki kell szamolni, hogy megeri-e. Azaz a kenyelmetlenseg nagyobb-e, mint a lopas valoszinusege*okozott kar. Vannak olyan emberek, akik uton-utfelen elhagynak mindent, evente 2x kiraboljak oket, stb..., mert egyszeruen meggondolatlanok es figyelmetlenek, magyarul tipikus aldozat tipusok, na nekik nyilvan megeri.
-
Reggie0
félisten
Nincsen sok ertelme a pinkodnak, ha vigyazok a telefonra. A penztarcam sem ker pin kodot, megsem loptak ki belole a penzem.
Az ujjlenyomat meg szart sem er. Pont a telefonrol veszik le a legkonyebben.
-
Wiz Khalifa
veterán
Én még szerencsére nem hagytam el sose semmim és nem is loptál el. (kop-kop) Ez legyen telefon, pénz, stb... ami értéket képvisel.
Jó az is oké hogy pl a telefonomon is a legmaximálisabb védelmet állítom be mindig. Jelen esetbe az 5S-nél az ujjlenyomat olvasás, és még a beállításokhoz is külön jelszót kér a teló. Lehet túlzásba viszem de hát ez van.
A képeimet is csak is úgy nézheti meg valaki ha beírom neki a jelszót.
Itthon a WiFi-t is 20 karakter védi amiben kukactól kezdve az eléggé bizarr írásjelektől kezdve minden van.
-
Keem1
veterán
válasz
Jeanne d'Arc #17 üzenetére
Ha valaki gondolkodik a fejével, akkor biztonságos az is. A felhasználó a gyenge pont, a rendszerben minden biztonsági funkció megtalálható.
-
Érdekes téma, de szerintem főleg a droidos telefonok vannak veszélyben a nyitottsága miatt.
-
#09819904
törölt tag
Elgondolkodtam, hogy vajon a Blackberry P9981-esemmel mennyire hosszan jutna el valaki...
Írok is az ESET-nek, hogy kőne tanács! -
Keem1
veterán
Mivel pines a képernyő (is), feltételezem, nem áll neki a tolvaj szarakodni, inkább nyom rajta egy gyári visszaállítást, hogy használatba vehesse, de azzal az érzékenyebb adatok is odalesznek. Elnök vagy gengszter meg nem vagyok, hogy valaki pusztán az adataim miatt lopja el a telefonom
-
fene_vad
senior tag
simán elég, egy dologgal kiegészítve: ne legyen rajta olyan adat, amit bánnál ha mások hallgatnának (pl. call record), néznének (pl. homemade xxx), vagy egyéb módon felhasználnának (pl. szenzitív jelszavak a böngészőben, paypal).
Magyarul, ha a telefon elvesztése esetén csak és kizárólag a készüléket veszted el, akkor rendben van a dolog (vagyis van a fszt, de azt a legegyszerűbb pótólni
.
-
Keem1
veterán
A backup alatt mit értenek "rendszeres" alatt? Az rendszeres mentés, ha az adat létrejötte után rögtön mentés készül róla? Elég erősen olyan érzésem van, hogy egyrészt a védelmi, másrészt az adatmentő szoftverek irányába próbálja a felmérés terelni a júzert.
Én őszintén szólva nem használok külön backup programot, mégis úgy érzem, minden pillanatban biztonságban vannak az adataim (nem a szolgáltatók ellen persze), hiszen névjegyek Google fiókkal, fotók OndeDrive / G+ Fotók segítségével, beállítások Google fiókkal, könyvjelzők Chrome-mal, stb. szinkronizálva. Tehát voltaképpen egy lopás esetén semmilyen adatom nem maradna a telefonon úgy, hogy azt nem tudnám pótolni. Ennél több kellhet egy home user esetén? Nem hiszem.
Ja, pines képernyőzár van beállítva.
-
-szp-
aktív tag
válasz
macilaci78 #8 üzenetére
Az okostelefon feltétel volt a kérdőív kitöltésében
-
T4uru5
csendes tag
Az is izgalmas, hogy a None / Face / Fingerprint / PIN opciók léteznek a felmérésben. Vajon a Pattern, Password, Picture Password stb. opciókat a felmérésben résztvevők közül senki nem használta...? Vagy csak szimplán besorolták a PIN vagy a None alá? (mindkettő erős csúsztatás lenne, nem éppen egyforma védelmi szint egyikkel se...)
-
0xmilan
addikt
Ha engedélyezve van az USB Debugging, akkor nem sokat érnek a jelszavak sem, mert adb-vel le lehet húzni az egész /data partíciót, rajta a kontakt-, sms-, email- stb. adatbázisokkal. Szerencsére valószínűleg a felhasználók nagyon kis százaléka turkál ilyen fejlesztői beállítások között.
-
marositech
senior tag
Úúú akkor vegyek nod előfizetést az i6 telefonra?
-
macilaci78
nagyúr
Szeretném megragadni az alkalmat, hogy megkérdezzem, a megkérdezettek milyen aránya használ olyan telefont, amiben egyáltalán megvannak a felmérés alapjául szolgáló ficsőrök?
Teszem azt a Nokia 102 készülékem esetén mégis mit várnak?
A céges teló egy BlackBerry Bold 9780 szintén tartalmaz izgalmakat a felméréssel kapcsolatban. -
Penguin95
senior tag
Ahogy látom, azért a többség értelmes védelmet használ. Innentől kezdve meg aki nem így tesz, magára vessen ha esetleg egyszer szükség lenne a védelemre.
-
wolfman
veterán
A felmérésből az is kiderült, hogy a megkérdezettek fele, az pontosan a felmérésben szereplők 50%-a!
3 százalék pedig az arcával azonosítja magát.
...a rendőrségen, mikor megy a személyiével bejelenteni a lopást. -
haxiboy
veterán
Én sem használok zárat, ha ellopják a telefont úgysem tudok csinálni mást minthogy letiltatom a sim kártyát samsung oldalán zárolom a telefont és ha jól tudom az imei alapján működik. De jig ellen ha jól tudom az sem véd.
-
fene_vad
senior tag
"Azok közül, akik
komolyabban veszik telefonjuk védelmétlustábbak, 12,5 százalék az ujjlenyomat olvasót használók aránya, 3 százalék pedig az arcával azonosítja magát."javítva.
-
Polllen
nagyúr
A környezetemben a többség azzal az indokkal nem használ semmilyen zárat, hogy nincs rajta olyan, ami bajt okozna más kezében.
Azt viszont nem értem, hogy a cikk miért azt sugallja, hogy úristen mennyire nem vigyázunk a mobilunkra, miközben ~70% használ valamilyen védelmet és ~80% készít valamilyen backup-t.
Pl. minden 10. mobilt ellopják/elhagyják (ez éppen 10%), akkor miért "mindössze" az 55%. Na mindegy, lehet csak nekem van péntek.
-
Ez egyszerűen szégyen. Irány előfizetni az ESET Mobile Security nevű programra. Irgumburgum.
Új hozzászólás Aktív témák
it Az ESET felméréséből jól látszik, hogy nincs veszélyérzetünk, az egyszerűségre törekszünk, ez pedig a biztonság rovására megy.
- HP 230 vezeték nélküli billentyűzetek és szettek - Kiváló ár, magyar matrica opcióval!
- 1TB Samsung 990 Pro M.2 NVMe SSD meghajtó (MZ-V9P1T0BW) eladó (bontatlan, szűz új)
- LENOVO THINKPAD E14 G6 - Intel Core Ultra 5 125U 512 GB, 16GB, 14" kijelzővel 1 hónapos
- Apple iPhone 12 Pro Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Újszerű Asus TUF Gaming FX707VI - 17.3" 2.5K 240Hz - i7-13620H - 32GB - 1TB - RTX 4070 - 3 év gari
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Lenovo IS8XM LGA 1150 DDR3 alaplap garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 4070 Super 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! Apple iMac 27" 2020 i7 128GB RAM 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest