Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    válasz freeknight #43 üzenetére

    De amúgy játékban jópofa.
    Tavaly felvettem egy VR headsetet szimulátorhoz. Nagyon király volt csak a virtuális világot látni úgy, hogy a fejem mozgatásával körbe tudtam nézni benne. Amúgy Assetto Corsa volt ha jól emlékszem, vagy rFactor 2, passz.
    Életem egyik legnagyobb csalódása volt, hogy abba kellett hagynom rosszullét miatt. Elindultam az autóval és kb fél perc után jött egy fantom érzés mintha elesnék. Akkor megálltam az autóval, újra elindultam, mindig egy rövid ideig éreztem aztán rosszul lettem, 2 perc után inkább levettem a sisakot. Émelyegtem és hányingerem lett. Utána kb 45 percig nem mertem lefelé nézni, nehogy hányjak. Többiek szerint falfehér voltam. :D

    Utána megnéztem, és van itt PH!-n is VR topik, és hát kiderült, hogy bizony vannak emberek akiknek keményen kell szoktatni magukat hozzá, hetekig, hogy utána 1 órát tudjanak hányinger nélkül VR-ozni. Valszeg nekem is ezt kéne tennem, de elég nagy csalódás volt hogy nem bírtam, mert amúgy sosem voltam még így rosszul ilyesmitől, de nálam ezt a dolgot a szervezetem nehezem emészti meg, hogy a szem által látott és az agy által a szemen keresztül elhitt dolgokat nem kapja a test meg várt erőhatás formájában, illetve ha van nagyon minimális késedelem, ezredmásodpercekben mérhető késedelem a valós és a virtuális mozgásod között, az is kiválthat ilyet. Átmeneti megoldás, ha az ember külső nézetből irányítja az autót, mert olyankor szemeddel is kívülről látod azt amit irányítasz, nem pedig belülről mintha te lennél. Remélem érthető ahogy leírtam. :D
    Előtte évekig szimulátoroztam kormánnyal belső nézetből, sosem volt bajom, meg autóban ülve se, hajón ringatózva se, hullámvasúton se, de az a 2 perc VR-ozás keményem megviselt. :D Vannak akik hányáscsillapítót is bevesznek előtte hogy bírják.

    De idővel hozzá lehet szokni.

Új hozzászólás Aktív témák