Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    Nem kell csúcs SoC (sőt, engem kifejezetten riasztanak az energiazabáló, de cserébe folyamatosan throttling-oló "csodák"), csak legyen jó / friss. Ne spórolják ki belőle a jó wifi (6), és bluetooth (min. 5.2) modult, valamint legyen vezetékmentes töltés.
    Ja, és ha lehet, akkor ne legyen "tepsi" (férjen bele a 150×70 mm-es "keretbe"). Tudom, túl sokat kérek, de mindeközben szerintem egy ilyen termékkel lehetne kitűnni a tucat mobilok közül.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Lami66 #5 üzenetére

    "Sajnos a 145-155 mm.-es kategóriában szinte semmi sincs."
    +1
    Az a baj, hogy az iparág csak végletekbe képes gondolkodni. Vagy használhatatlanul (pl.: gyatra üzemidő, melegedés) kicsit készítenek, vagy legyártják a milliomodik a 6,43" (esetleg még nagyobb) telefont.

    #3 janeszgol
    Köszi! Lehet aláírom (nem fáj semmibe), de nem nagyon hiszek az ilyenekbe. Valami hasonló lehet a helyzet a kis- vs. nagy készülékeknél, mint a "normális" autó (esetleg kis városi) vs. SUV-ok esetén. Utóbbit sokkal nagyobb haszonnal lehet eladni, nagyobb rá a kereslet (sajnos), és elkészíteni sem akkora macera.

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz elfelejtette #9 üzenetére

    Bocs, de nem tudlak követni. A Samsung termékpalettája - annak ellenére, hogy az S22 tényleg egészen "kicsi" mobil - is azt támasztja alá, hogy közép, felső-közép kategóriában abszolút nincs potens készülék. Az A33 ugye jóval nagyobb ...
    ... de ha a pénz nem számít, akkor sincs az az őrült választék. Most így hirtelen a - nem mai darab - ZF8 (sajna vezetékmentes töltés nincs), a Samsung S22 (Exynos-al állítólag nem túl acélos vételi képességek, kis akkumulátor, magas ár) és a Xiaomi 12 (még ez lenne a legtutibb, ha nem a 8 gen 1 SoC-ra épülne, ill. throttling-olna folyamatosan). Tudom, hogy még ott van a 12X is, de abból pedig - érthető okokból (ki venné a "sima" 12-t) - kivették a vezetékmentes töltést.
    Szóval vegyük észre, hogy miközben - mutatóban ugyan, de - tényleg akad kisebb mobil, azok sokszor kompromisszumosak. És itt nem arra gondolok, hogy nem megy el annyit. Senki sem olyan hülye, hogy ugyanazt az akkumulátor méretet várja el egy kisebb telefontól. Hanem ilyen egyéb szolgáltatások (bluetooth, wifi, töltési technológia) szintjén. A másik amit szerintem (!) nem értenek a gyártók. A kis mobil általában azoknak kell, akiknek már benőtt a feje lágya, és/vagy nem akar játszani. Vagyis ezekbe a készülékekbe tök fölösleges a csúcs SoC (a ZF8-nak is ez az egyik baja). Tegyenek bele egy gyengébb, de friss SoC-ot, és ne spórolják el a "körítést" sem. Tuti nem lenne bukó a készülék.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz elfelejtette #12 üzenetére

    "Nem tudom hirtelen, hogy a "potens készülék"-et hogy érted." - de akkor most már remélem sejted. De, még 1× egy már korábban említett példa: Xiaomi 12X + vezetékmentes töltés. Ami még ennél is tutibb lenne az egy "Sony design" → no notch (de ez már nagyon-nagyon extrém igény :) )

    #13 sfefe
    Az S22 sokak szerint azért kapott ennyire ergya akkumulátort, hogy a nagyobb tesó felé terelje a népet.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz elfelejtette #18 üzenetére

    " ... aki pl. visszasírja a 16:9-es arányú kijelzőt is." - erre a listára akkor engem is felvehetsz. Csak ez már annyira extrém igény, hogy meg sem szoktam említeni.

    #20 Noukoum
    Az almát szerintem húzzuk le a listáról, mert nekik szinte mindig volt (és lesz is) kicsi / kisebb méretű mobiljuk. Ha megnézed az aktuális portfóliót, akkor a legnagyobb és a legkisebb telefon között tényleg látni érdemi különbséget (5,4" vs. 6,7"). Ehhez képest van olyan gyártó, akinél ilyen tized col-ok a különbségek a legkisebb és a legnagyobb között. Nincs igazi választék. Egyen telefonok készülnek. Szerintem.
    Xiaomi-val írtam, mi a gond. Sony ugyan keskeny, de az elborult arányoknak hála olyan magas, hogy az már sokaknak fáj. Google? Hááát ... rég volt az, amikor ők jó telefont, jó áron tettek le az asztalra. És ezt most a méretektől függetlenül mondom.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Shyciii #24 üzenetére

    "Ha neked meg ennél is kisebb kell, mert nem fogyasztasz tartalmat ... "
    A tartalomfogyasztás alatt mindenféle f@**ság azonnali megnézésére gondolsz? Mert én is szoktam ám Youtube-ot nézni, és netezni, de mondjuk 80%-ban otthon v. munkahelyen, és csak a maradékban mobilon.
    Vagyis a telefont szinte csak akkor használom, ha nem vagyok otthon. Akkor viszont navigálásra, túrázásra, sportolásra, zenehallgatásra, netezésre (de célirányosan, pl. hogy éppen melyik bolt van nyitva, stb.) fizetésre, kapcsolattartásra (chat, telefonálás). Játszani abszolút nem játszok.
    Az előbbiekből fakadóan pedig nem igazán vágyok olyan készülékre, ami nem fér el a zsebemben, nyáron pedig lehúzza a gatyámat.
    Egyébként pedig ahogy elfelejtette írta, mi nem arról akarunk senkit sem meggyőzni, hogy az, amit ő preferál az rossz, nincs rá igény, vagy, hogy mi - a kis telefon "hívők" - vagyunk többen. Mi csak arról beszélünk, hogy pl. a Xiaomi vagy a Samsung hozhatna ki sokkal több kisebb telefont, mint amennyit mostanában piacra dob.

    Telefoncsere: egy kezemen meg tudnám számolni, hogy az első okostelefonom óta mi az az újítás, ami miatt érdemesnek gondoltam a cserét. Főleg napjainkban rengeteg az olyan mobil, ami még vígan elmenne +3-4 évet (a támogatott ~2-3 év mellett), ha szoftveresen nem nyírnák ki, ha lenne hozzá megfelelő minőségű alkatrész (kijelző, akkumulátor).

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Shyciii #29 üzenetére

    Látom kicsit felkaptad a vizet, de tök feleslegesen. ;)
    Nem tudod, hogy mit nézek Youtube-on, ill. nem tudod, hogy mire használom a chat-et, szóval kérlek ne ítélj előre! Ezeket azért lehet normális dolgokra is használni. Nem úgy, mint a TikTok-ot vagy Insta-t ...

    " ... a tv youtube kkliensét, ami ráadásul jóval xarabb ... szal otthon is van használatban a mobil.."
    Készséggel elhiszem, hogy ez nálad gond, de nálam van TV-s box, így ez nem gond. Plusz van tablet-em. Különböző emberek, különböző igények ...

    " ... vannak akiknek a napi bejárás munkahelyre vagy suliba alsó hangon másfél óra ... "
    ... és van aki 5 napból 4-et home office-ból tolja. Újfent / még 1×: különböző igények.

    "Ha eleve nem vagytok sokan ... " - maradjunk annyiban, hogy erről lövésed sincs, ill. nem tudod bizonyítani, hogy mennyien is vagyunk. Az említett márkáknak egyébként mutatóba akadnak kisebb telefonjaik, de egyrészt nem minden termékkategóriában, másrészt sokszor ezek a készülékek komoly gondokkal küzdenek (ld. korábban, amit írtam)

    " ... nem fognak egy kis felhasználóbázisnak ... "
    Akkor újra. Lehet kevesebben vagyunk, de nem kevesen. Néha komolyabb szakmai oldalakon is akadnak kifakadások, hogy miért nincs kisebb készülék (is!)?
    Alma: ők egyébként azért is tudják elengedni a 13 mini-t, mert a méretben következő mobiljuk nagyon közel van hozzá, és tudják, hogy még így is Android vonalon komoly konkurenciájuk.
    Én innen a PH!-ról nem egy embertől hallottam, hogy a méret miatt váltott platformot. Nekem sajnos ez nem megy (ilyen könnyen). Arról vajon van felmérés, hogy az Android hány vásárlót bukott ezzel? Költői kérdés.

Új hozzászólás Aktív témák