Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Dare2Live #45 üzenetére

    btw, tényleg lehet kis szériában is, különleges termelési móddal is, sok munkával, drága terméket előálálítani. Olyat, amit meg is vesznek, de nem a hétköznapi piacon, hanem az olyan különleges megoldást kereső rétegigény boltokban.

    Csak hát itthon max mutatóban van ilyen, mert a csóró magyaroknál erre nincs fizetőképes kereslet. Csak egy-egy burzsuj célközönségű üzlet vagy cég rendel olyat.

    Ezt nem érti a kolléga, hogy a tömegtermelésnél a homogén minőség, előre meghatározott, tervezhető mennyiség a legfontosabb. Ehhez pedig az kell, hogy a termelő képes legyen rá. Itthon nincs meg sem a képesség, sem a hajlandóság. Ezért közvetítők veszik át ezt a szerepet és viszik el a profit nagy részét. Nem tudnak a termelők csapatjátékosként viselkedni, így jártak.

    És btw, itthon nem jártam még olyan boltban, ami egy átlag német közepes bolttal versenyképes lenne. A termékek minősége és választéka is egészen más nagyságrend.. .a sima proli célközönségű termékeké is. S nem költöttem többet ott sem átlagban, mint itthon... csak sokkal jobbat, finomabbat és egészsségesebbet ehettem.

    Ez is olyan dolog, amit tapasztalni kell, nem pedig mesében hallani :)

    Ja és persze ottlétkor is kell a szándék, mert volt hogy amikor páran csatlakoztunk már kinn dolgozó magyar kollégákhoz, azok a szerencsétlenek még a boltok helyét sem tudták, hanem hónapok óta szendvicseken meg pékségben kapható gyorskaján éltek. Amikor mi odakerültünk első dolgunk volt a térképen feltárni a lehetőségeket és megnézni az üzleteket, kajáldákat. Mondjuk a szendvicsek is nagyon jók voltak, vidéki megyeszékhelyen próbáltam itton követni a kinn megszokott reggelizési szokásaimat és felsültem az itthoni drága ganaj felvágottas szottyadt zsemlével egy itteni pékség boltjában...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák