Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomy Yayo

    senior tag

    Valaki nem tudja, hogy userek elkezdték már perelgetni az Intelt emiatt világszerte? Csak én nem hallottam még róla? Vagy ha nem, akkor miért nem? Vagy valami hatóság legalább vizsgálódik? Ott van pl. az iphone lassításos botránya, szinte minden nagyobb országban azonnal repültek a perek, franciáknál ugye börtönnel fenyegetve a helyi fejeseket. Az Intel blamája csak abban különbözik, hogy (még?) nincs bizonyítva a szándékosság, talán kevésbé közérhető, meg verseny- és piacérdeket nem sért mint a tervezett elévülés, de - amennyire én fel tudom fogni - maga a hiba sokkal kártékonyabb a usernek míg nem javítják rendesen (amivel egyelőre szerencsétlenkednek) ha meg lesz javítás, már meg lett mondva, hogy lassítani fogja a gépeket, mert csak úgy lehet javítani. Konkrétan megkárosítottak több tízmilliónyi vásárlót, akik teljes árat fizettek egy vagy hamarosan belassuló, vagy sebezhető hardverért. Tehát teszem azt én vettem egy laptopot, akkor kaptam Xteljesítményegységet per forint, az most lecsökken X mínusz Yteljesítményegység per forintra, és nem tudok ellene tenni SEMMIT, különben a sebezhetőség kihasználásának következményeire számíthatok. Ráadásul (bár részletesebben még nem néztem utána, mert szinte azonnal jött a hír, hogy úgy rossz a javítás, ahogy van), de elsőre nem mezei userek által applikálhatónak tűnik a javítás. Akkor lenne user friendly, ha Intel honlap főoldalról letölthetnék egy file-t, megnyitom, és fixed. Nem egy komlett workaround.

    A MINIMUM az lenne, hogy aki akarja, annak teljes áron visszaveszik a prociját, akinek beépített (laptop pl.) annak meg kompenzáció. Ennek ellenére SEMMIT nem hallok a várható következményekről az Intel számára (per, kártérítés, vizsgálódás, stb.), csak azt hogy mit szerencsétlenkednek a javítással. Engem mindenképpen kár ért, vagy mert ki vagyok téve a hackereknek, vagy mert felrakom a javítást és lassul a gépem = fizessenek.

    Ráadásul a CES-en vagy hol nyíltan megmondták, hogy az új széria (természetesen, hiszen nem most kezdték fejleszteni) már elkerülhetetlenül ezzel a hibával beépítve fog piacra kerülni. Desktoposok OK, mondhatják hogy akkor vesznek AMD-t, mégiscsak kevésbé veszélyeztetett, de laptop és egyéb gépek gyártóit gondolom szerződések kötik, hogy hány gépet KELL intel procival szerelniük és eladniuk. Hol van ilyenkor egy fogyasztóvédelem? Legalább új procik piacrakerülését gátolják már meg valahogy. Igenis, javítsák ki, és úgy dobják piacra, vagy változtatások nélkül, de névlegesen kisebb teljesítménnyel.

    Vagy én látom rosszul és nem olyan drasztikus ez a hiba?

    [ Szerkesztve ]

    Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

Új hozzászólás Aktív témák