Új hozzászólás Aktív témák
-
Tikakukac
titán
-
-
zone
őstag
Ez annyira abszurd, mintha 10 éve egy munkahelyen a főnök azt mondta volna:
- Hallottam van az otthoni fényképalbumában néhány pikáns fotó, kérem hozza be azt az albumot holnap.YouTube - https://goo.gl/bCKFYP
-
rt06
veterán
semmikeppen sem ugy, hogy "megfenyegetlek, ugyhogy semmi jora ne szamitsz", sokkal inkabb ugy, hogy "mivel nem adta meg a kert hozzaferest, ezert a legrosszabbat feltetelezzuk (pl azt, hogy a kovetkezo kepen s*ggb*b*sz*tja egy loval a kollegat, s azt is megosztja facebook-on), s ennek megfeleloen cselekszunk"
Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.
-
misx
senior tag
Az nem baj, mert akkor biztosan nem lesznek fenn rólad kompromittáló felvételek. Kivéve, ha más tesz fel, de legalább nem tud megjelölni rajta senki.
Amúgy nekem fél éve van FB (pedig hogy ellene voltam régen), de igyekszem okosan használni. Pl. egy könyvmegjelenést már első kézből meg tudok, még mielőtt a polcokra kerülne. -
#40553216
törölt tag
De azért az megvan, hogy ennek alapján bármilyen online elérhetőségedhez kérhetik a hozzáférést? Miért lenne ez G+ specifikus?
Sőt, tovább megyek: miért csak az onlinehoz? Simán elkérik a lakásodhoz a kulcsot, a gépedhez a usernév-jelszó párost, és akkor és azt néznek meg, amikor és amit akarnak. Vagy webkamerákat szerelnek a lakásodba, mikroportot rád. Mert mi is a különbség?
-
Dany007
veterán
És mi van akkor ha nincs facebookom? Fel se vesznek a munkahelyre?
-
r3dsnake
nagyúr
es mi van olyan esetben, ha a munkaado koveteli a jelszot, es a dolgozo torli mindenestol a profiljat? szerintem ez egy olyan megoldas, amibe nem lehet belekotni, valamint a kerdeses tartalom is megszunik
-
sanci777
tag
Amerika válogatott idióták és gátlástalan médiapatkányok gyüjtőhelye. Ezek után én már semmilyen híren nem tudok meglepődni.
-
torcipepe
csendes tag
egyébként itthon is működik ez valamilyen szinten. a Jabil például aláírattat egy olyat az emberekkel, hogy nem jeleníthetik meg közösségi oldalakon, hogy ők ott dolgoznak/dolgoztak.
-
raper
senior tag
"Ebben az esetben felmerül a kérdés, hogy kinek és milyen módon van joga kikényszeríteni a hozzáférés megadását – feltehetően csak a hatóságoknak, még az USA-ban is." Ha ott nem, akkor meg ne papoljanak a demokráciáról.
-
HARDVERAPRÓD
Nekem nincs ilyen gondom...
http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke
-
Vukmir
aktív tag
Ez egy jó kis hoax..
Majd pár hét és kiderül miért kell most ezt tolni, biztos valami őrületes pert akarnak indítani. Ha ezt valóban megcsinálták volna, akkor hülyére tudná perelni a munkáltatóját.. Kb csődbe vihetné ha igaz lenne
"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing
-
atollox
csendes tag
Nem vagyok fent facebook-on, de ezután tuti beregisztrálok, a "műszert" lefényképezve.
40-es MILF a főnököm, szerintem fizetés-emelés alapból esélyes lesz, ésatöbbi..túlóra..
-
rt06
veterán
ebbol:
"In a letter to Hester from the Lewis Cass ISD Special Education Director, he wrote “…in the absence of you voluntarily granting Lewis Cass ISD administration access to you[r] Facebook page, we will assume the worst and act accordingly.""
hogy sikerult megint ezt:
"Nem sokkal később fenyegető levelet kapott az iskola igazgatójától, amelyben kijelentették, hogy mivel nem adta meg önként a hozzáférési adatokat, ne számítson semmi jóra."
csinalni?
lehet az en angoltudasom kopott meg, de nem latok sehol fenyegetest, vagy "semmi jora nem szamits"-sal doballozast
Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.
-
Zefír
őstag
Na akkor ilyenkor kívánom, hogy ne terjedjen el a G+...
Ha annak is kérik a jelszavát az már azért tényleg durva lenne, hiszen a google fiokomban van mindenem, dokumentumaim, képeim, telefonszámaim, emailjeim, hivatalos és nem hivatalosak egyaránt.
De ha ehhez van joga egy cégnek, hogy a fb jelszót követelje, akkor G+ ra is kiterjedhet?Még a végén tényleg nyitok egy kocsmát.. annak mindig van forgalma, és legalább én leszek a főnök...
Szerk: 3al elöttemi postra.:
Ez hülyeség, mármint tudom, hogy van ilyen, de például én szerintem egy közösségi ember vagyok, sok ismerősöm van.. Mégsem vagyok fent se twitteren, se fbon, se iwiwen, se myvipen.. sőt myspacensem.G+om van, de ott is van kemény 2 postom, és egy profilképem.
Nem szeretem ha mindenféle adatokat gyűjtenek rólam, és én könnyen átesek a ló túloldalára, és unalmamban mindent kipostolok.. ( Suli hatása) Én úgy döntöttem, hogy nem vállalom ezt fel, hogy nem lehet az adaaimat eltávolítani.. ha még a fbról vagy az adott oldalról el is távolítom a 3rd party siteokról nem lehet...( mondjuk van valami féléves, éves kifutási idő, és tölrik az adatokat asszem)
Én ezért nem vagyok fent ezeken aszarokon, nem azért mert nem tudok csapatban dolgozni, nincs közösségi életem.. Csak van bennem egy kis paranoia, egy kis távolságtartás.. És elvárom, hogy ne pofátlankodjon be senki nem kívánatos az életembe.. ( így is elég szenny van rólam a neten, persze én tettem fel... semmi értelmük, de a késöbbiekben kínos szituba tudnak majd hozni..)[ Szerkesztve ]
-
Cyberpunk
félisten
Na igen, ha fent vagy akkor az a gyanús, ha nem akkor meg az. Most akkor döntsd el. Mondjuk neken olyan állás nem kéne, ahhol ilyenekkel jönnek egy interjún.
De a jelenlegi eset az más. És mivel már alkalmazásban volt a nő ezért felháborító.
Persze lehet jönni a ha nincs takargatni valóm miért féljek? De van egy határ. Persze az FB amúgy sem az intim titkokról szól. Ott az emberek álltában elég sok magán jellegű dolgot megosztanak.Hope was the right choice, and it always will be.
-
rt06
veterán
elolvastad a hirt?
a szoban forgo esetben volt facebook profil, es errol tudtak is, akik kertek a jelszavat
egeszen pontosan onnan tudtak rola, hogy egy abban levo fenykep kapcsank kertek a jelszotszoval ha felteszel valami kepet a facebook profil-odba, majd mikor ezt vaaki megtalalja, s szamonkeri rajtad, ne lepodj meg, ha elkezdenek cipotalppal pofozni, mikor azt allitod, hogy nincs is facebook profilod
Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.
-
rainmen
aktív tag
Nem kell regelni egyetlen közösségi oldalra sem és kész.
Na ez volt a poén rész, a lényeg viszont a következő: mi van akkor, ha valaki nincsen fent egyiken sem???
Állítólag valakit emiatt nem vettek fel, mondván, nem közösségi ember. Lehet kacsa, lehet igaz is.
-
Hiftu
senior tag
Vajon tényleg elhinnék, hogy nincs FB accountom?
Pedig tényleg nincs.
Addig vernének cipőtalppal, míg be nem hazudok egy valótlan profilt és hozzá egy jó jelszót?Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver
-
MaTTeS
senior tag
válasz Tikakukac #24 üzenetére
Ha okosan csinálod és melóhoz csinálsz akár egy külön fb-t, akkor nem. Én semmilyen személyes adataimhoz hozzáférést, jelszót, akármit nem adnék meg. Semmi közük hozzá, hogy hétvégén mennyire vagy részeg, ha hétközben 100%-osan tudod végezni a munkádat.
Persze, miután felvettek a munkahelyre és visszaállítod a profilképed valószínűleg lebuksz (szerintem te is erre gondoltál).
Mekkorát néznének, ha benyögnéd hogy okés kiadod a jelszavad, ha ők is kiadják a sajátjukat.Nem tudom melyik másik topicra gondolsz, én csak ezt a cikket és hsz-eket olvastam
[ Szerkesztve ]
-
janos1988
addikt
Én még most sem értem minek a jelszó. Adatokat akarnak módosítani? Minden tartalom látható, olvasható, ami az illető oldalán fent van.
Amúgy meg szimplán idióták, hogy egy ilyen kép miatt... Hová tartunk...
https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D
-
MaTTeS
senior tag
Erre is van megoldás. Mielőtt elmennél melót keresni leveszed a profilképed és teljesen letiltod, publikusak legyenek az adataid (szvsz ezt alapból mindenkinek megkéne tennie). Állásinterjún pedig azt válaszolod, hogy nincs Facebookod, mert pont leszarod a közösségi oldalakat.
[ Szerkesztve ]
-
musculus
tag
Precedensre épülő jogrend, persze. Majd talán most.
Aki az előző cikket nem olvasta ezzel kapcsolatban, kb. arról van szó, hogy az állásinterjú alatt megkérdezik a delikvenstől, hogy mi a jelszava, majd belépnek a saját profiljába és ügyesen átnézik, hogy mit lájkolt, kivel beszélt, miről (privátot is, bizony), milyen képek vannak elrejtve a nyilvánosságtól, stb.
Természetesen az állásinterjún kizárólag önkéntesen kérhetik tőled a kódodat, nem kell megadni. Csak akkor nem vesznek fel. ...ez így már éppen eléggé undorítóan megsérti a magánélet fogalmát, kb olyan, mintha kamerát ragasztanának egy évre a homlokomra, és figyelnék hol járok, kivel beszélek, majd ezt elemeznék - ez teljesen nyilvánvalóan nonszensz.
Itt viszont még durvább dologról van szó, hiszen a megszerzett, kifogások nélkül végzett munkát vesztette el, mert nem adott jelszót. Itt már szó sincs önkéntességről.Teljes mértékben egyetértek a tanánővel. Most pedig bíróság, online petíció, tiltakozások szervezése!
Precedensekre épülő jogrend *köp* Ez az emberi méltóságot tiporja sárba, minek ide precedens?
Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."
-
Gabcseee
tag
UHH.. Na ez az a cikk amit leginkább egy bulvárportálon láttam volna szívesen nem pedig egy szakmai fórumon. A cikk és a hírértéke egyetlen dolgot juttat eszembe, amelyet az a következő sorban megtaláltok:
-
Tikakukac
titán
Csak szép lassan írom le: i-d-i-ó-t-á-k
Most komolyan, ez lesz a legújabb őrület? 3-4 éve elkezdték a szomszédjaikat feljelenteni az emberek mert ők a piros tulipánt szeretik, nem a sárgát. Most meg ez. Behalok.A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.
-
banhammer
veterán
És akinek nincs facséja azzal mit csinálnak?
Fel se veszik?
Kötelezik a facséra?
Kötelezik, hogy naponta x időt facsézzon hátha kibújik a szög a zsákból és kirúghatják egy "ugye megmondtam" kiséretében?
Ha van facséja de álnéven akkor addig kínozzák amíg be nem vallja?Szóval ez az egész érdekes kérdéseket vet fel amikre szerintem még a munkaadók se tudnának válaszolni.
\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/
-
buherton
őstag
Félreértésre adhat okot, hogy a tanárnőt töfizik az iskolában.
tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!
-
Brutális eb
addikt
Brave new world
Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.
-
félisten
"melyen egy munkatársa cipőbe bújtatott bokája volt látható lecsúsztatott nadrágszáraival."
Nem értem.
Aki ezt megfejtette magyarázza már el!"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."
-
-
Cyberpunk
félisten
Jézusom. Én is utálom az FB-t, de azért mindennek vannak határai. És a személyiségi jogok? Ja hogy azok nincsenek.
Hope was the right choice, and it always will be.
-
Inv1sus
addikt
Az ilyen felháborodott szülőknek a gyerekét kirúgnám az iskolából. Probléma megoldva.
*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***
-
Narxis
nagyúr
Na azért mindennek van határa. Remélem jól bepereli az iskolát a tanárnő.
"As long as there are those that remember what was, there will always be those that are unable to accept what can be. They will resist."
-
Sixty21
aktív tag
Múltkor is volt fent egy hasonló cikk. szóval tuti nem kacsa, Amerika érdekes hely az biztos.
[ Szerkesztve ]
Nem az számít, hogy hány Pirosom van!
-
őstag
Szerintem kamu.
Főleg az USA-ban, mert ezért perelhetne és kapna pár milliót.
Privát fiókjához követeli a jelszavát?
Álljunk már meg egy picit. -
addikt
az elmondások alapján: semmi sem történt az iskolában, csak a tanárnő szankcionálása. ebben az esetben indifferens, hogy elérhető-e az iskolából a facebook
It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."
-
wolfnet
tag
Rengeteg iskolában ki van tiltva a hálózatról a facebook és egyéb közösségi szájtok is, pont az ilyen konfliktusok elkerülése végett. Normális helyzetben szerintem ez magánügy.
Privátban érdeklődj! :)
Új hozzászólás Aktív témák
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Gumi és felni topik
- Robotporszívók
- Vicces képek
- iPhone SE 4 dummy pózol a kamerának
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- További aktív témák...
- Google Pixel 9 128GB - Porcelain (fehér) - 35 hónap garancia
- Zsír ASUS TUF A16 Gamer Tervező Laptop 16" -30% AMD Ryzen 9 7845HX 16/1TB RTX 4060 8GB QHD 2,5 165Hz
- Szép! Lenovo Thinkpad T14 Strapabíró Laptop -60% 14" Bivaly Ryzen 5 PRO 4650U 6Mag 16/256 FHD LTE
- Új dobozos Lenovo IdeaPad Gaming 3 Gamer Laptop -20% 15,6" RYZEN 5 5500H 16/512 NVIDIA 2050 4GB FHD
- Dell 7410 Laptop 14" FHD/i7-10Gen/MS Office/DDR4 16Gb/1Tb M2/HDMI/USB-C/CAM/Wifi 1Év Gari 27% Áfá-s