Új hozzászólás Aktív témák

  • VirsLee

    őstag

    válasz LGG555 #40 üzenetére

    Furcsa nekem egy kicsit, amit írsz. Nem tudom hogyan logikáztad ki, de kíváncsi lennék a gondolatmenetedre. Leírom, hogy mi zavar a "bérgyártókkal manapság lehetetlen versenyezni" kijelentéssel.
    Van 3 bérgyártó és az Intel: A, B, C és I.
    A legyen a TSMC 32mrd-os bevétellel, a másik kettő mindegy melyik.
    C legyen mondjuk a GloFo 5mrd-os bevéttellel.
    B lehet bármelyik a kettő között.

    Ezek alapján az I nem versenyezhet a C-vel, mert A-nak most van jobb gyártástechnológiája, mint I-nek, de ugye C bérgyártó, tehát lehetetlen vele versenyezni. Ebben is van logikai bukfenc, de mindegy.

    Érdekesebb kérdés az, hogy mit csinál A, B és C? Ők versenyeznek. Kivel? Dacia? McDonalds? Mészáros? Nem, egymással, sőt még az I-vel is. Lehet, hogy nem olvasták, amit írtál, így fogták magukat és elkezdtek versenyezni. Az el kell adni a gyárakat logika alapján B és C is eladhatná a gyárakat A-nak, hisz neki van most jobb gyártástechnológiája, ahelyett hogy versenyezne. Így akkor a bérgyártó bérgyártatna, kvázi nagyker-kisker jelleggel működnének. Nekem nem életszagú.

    Eljutunk ahhoz a részhez, hogy a gyártástechnológiai sorrend alapján, most legjobb az A, utána jön I, B és C. De ez 5 éve nem így volt. 5 év múlva szintén lehet, hogy nem így lesz. Ahhoz hogy ne így legyen verseny kell. Nem adhatja el mindenki a gyárait a TSMC-nek.

    A piaci verseny nem olyan, mint egy monopoly, hogy aki a 32-es mezőre lépett és bemondja, hogy én vagyok a bérgyártó, annak mindenki más el kell, hogy adjon egy gyárat. Az AMD a csőd szélén állt, amikor "kiszervezte" a gyártást. Nem volt pénze tovább folytatni, nem volt versenyképes gyártástechnológiája, és több, mint 1mrd dollár adósságot áttoltak a kiszervezett gyárba. Intelnek szerintem kb. annyi a bevétele és profitja, mint az első kettő vagy első három legnagyobb bérgyártónak. Mindene megvan ahhoz, hogy versenyezzen, hogy újra a legjobb legyen.

    Samsung is magának gyárt, egyszerűen egy bizonyos méret felett jobban megéri magadnak gyártani.

Új hozzászólás Aktív témák