Új hozzászólás Aktív témák

  • zoltszalay

    tag

    válasz #92253184 #33 üzenetére

    Azért mennek a criptovaluták, mert igazából újfajta pénz, gyak. adatként lehet tárolni pl okostelefonon, a nemzetközi átutalás pl nem két nap hanem azonnal megvan, szinte nulla tranzakciós díjjal (nem a bitcoinról beszélek skálázási problémái vannak jelenleg a hálózatának) az ethereummal köthetőek okosszerződések pl bizonyos feltételek teljesülése esetén teljesül a fizetés, azaz nem verhetnek át minket (ezt tudja most már a litecoin is azért ment most fel aminek örülök : ) ilyenek.

    nemhiába mennek a blokklánc alapú pénzek, pár éve én is így gondolkodtam, ma már belátom hülyeség volt, és veszem az altcoinokat (azokkal lehet nyerni, a bitcoin lassabban megy ... oké veszteni is lehet kockázatos de szerintem ez a jövő)

    a lehetőségekhez képest a mai pár tízmilliárd dolláros piaci kapituláció még mindig kicsi, szerintem még ma sem késő oda rakni a befektetését annak aki nagy hasznot akar.

    egyébként a bitcoin árfolyama most azért robbant mert japánban hivatalossá vált, oroszország is most legalizálta (egyébként európában is áfamentes elfogadott fizetőeszköz a bitcoin)

    egyébként a bányászat is jó ötlet a belefektetett energia függvényében oszt ki új coinokat a hálózat. magyarországon nem érdemes mert drága az áram.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák