Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz t72killer #27 üzenetére

    #1
    jelenleg ez nem látszik megoldhatónak, tanán majd egy új stepping vagy a RyZEN 2.
    Alapvetően nem hiszem, hogy a 4.5GHz-hez feltétlenül lejjebb kéne menni a csíkszélességgel (ugyanitt az intel már jó ideje 4.5GHz környékén van) de a gyártáson hangolni kéne.

    Az órajel meg szerintem nem a Threadrippernél lesz a szűk pont, hanem a mainstream desktop vonalon (AM4). Jelenleg úgy néz ki a dolog, hogy a RyZEN magjai extrém energiahatékonyak /ebben most az Intel előtt jár/, de ennek az ára a rosszabb órajelskálázódás. Az energiahatékonyság a masszívan sokszálú alkalmazáskonál (HEDT) és a szervereknél igencsak jól jön és fontosabb mint az elérhető maximális egyszálas teljesítmény.

    Szóval szerintem nem a threadripper hanem a sima AM4-RyZEN órajelein kell gyúrnia az AMD-nek.
    Sokkal több usert és szoftvert érint...

    #2
    Jórészt megoldódott:
    -ahogy nézem a fórumokat aki tuningol, a 2933MHz -et gyakorlatilag mindenki eléri, és már inkább a 3000MHz az általános (feltéve, hogy bírja a RAM) illetve egyre gyakrabban látok 3200MHz-et is. (Single Ranked modulokkal természetesen)

    -másrészt jöttek BIOS updatek illetve pár rosszul viselkedő progit optimalizáltak.

    -illetve ez az egész inter-CCX kommunikációs dolog/probléma sokkal kevésbé fontos a Threadripper célterületén mint desktopon (AM4). Masszívan sok szálat használó programokban illetve virtuális gépek futtatásakor kb semmi jelentősége nem kéne legyen.

    Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy az intel azáltal, hogy a KL-X ben növeli a magonkénti L2 cahce méretét és cserébe csökkenti a közös L3 cache méretét valószínűleg hasonló változást okoz:
    -A növekvő L2 cache miatt erősebb egyszálas teljesítmény, ami sokszálas alkalmazásoknál is megmarad, feltéve ha az egyes szálak viszonylag független adatokon dolgoznak, nem kell egymáshoz szinkronizáljanak, illetve másik szál adataiból olvasni
    -A csökkenő közös L3 cache pedig egyes esetekben (játékok!!) ahol a szálak kevésbé függetlenek csökkenő teljesítményt fog eredményezni.
    -Úgy gondolom, hogy az intel selling pointja a KL-X kapcsán a finomhangolt turbó miatti magasabb órajel és a jobb IPC miatti jobb egyszálas teljesítmény lesz.

    TLDR:
    -(1) A Threadripper célterületén a magonkénti minél jobb energiahatékonyság fontosabb szempont, mint a maximális órajel
    -(2) Az inter CCX problémák jó részt ki lettek küszöbölve, illetve ahol ez egész dolognak jelentősége van, azok a szoftverek nem a Threadripper célterülete
    -(3) Az AMD-nek először az AM4-RyZEN órajelét kéne feltornásznia, mert mainstream desktopon ez sokkal fontosabb mint HEDT vagy szerver vonalon.
    -(4) Én azt várom, hogy a KL-X a magasabb L2 és alacsonyabb L3 miatt profi alkalmazásokban jobb lesz mint a korábbi intelek, játékban talán egy hangyányit gyengülni fog (aminek persze zéró jelentősége van itt)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák