Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    Mikor a kollégákkal beszélgetünk néha felmerül a kérdés: Java vs C# vs PHP vs ... Kérdeznek engem, Java-s emberkét, hogy melyik a jobb? Mindig azt várják, hogy majd én jól megvédem a Java-t hiszen abban dolgozom, de mindig ugyanazt válaszolom: az attól függ mit kell készíteni... Nem véletlenül létezik több ezer programozási nyelv. Mindegyiknek van létjogosultsága és persze vannak kihalt nyelvek mert változtak a megoldandó problémák és van olyan nyelv amin olcsóbban meg lehet oldani őket. Nagyon sok oldalról meg lehet közelíteni egy problémát, aminek ráadásul több megoldása is lehet. Ezek közül kell kiválasztani azt ami a szempontrendszer szerint megfelelő.

    Én ugyanezt gondolom a Blockchainről is. Vannak projektek, melyek nagyon ígéretesek, sok gyerekcipőben van még de van köztük rengeteg hasznos is. Az emberek még nincsenek felkészülve erre. Én miután megismerkedtem a blockchain technológiával úgy gondoltam, hogy ez olyan dolog lesz ami nagyon lassan fog kiforrni, mert egész egyszerűen nem elég érettek rá az emberek. A technológiának is kell még csiszolódnia de ezen felül az emberek felé emészthető tálalásban kell tenni ami szerintem nem könnyű feladat ugyanakkor nagy hangsúlyt érdemelne.

    A blockchain rákfenéje pedig az, hogy bár sok problémát meg tudna oldani vannak akiknek ezek a problémák jelentik a hatalmat és ezt nem akarják kiengedni a kezeik közül. Ezért pláne egy nagyon hosszú folyamat ezeknek a technológiáknak az elterjedése. Hasznos. Olykor túlságosan is az.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák