Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    Nem teljesen ide tartozik, de egyben még is... MSN hálózaton naponta 2-3 ilyen üzenetet legalább kapok ismerőseimtől, mindig akkor amikor be sincsenek lépve, azaz fizikailag nincsenek gépközelben!
    Ez hogy lehetséges? Ennyire jikas az MSN-protokol, vagy valahogy már korábban megszerezték ezen felhasználók jelszavát és így jönnek ezek az üzenetek? (ha az adott felhasználót le is tíltom, akkor később más felhasználótól jön ügyan az az üzenet (2-3 fajtát számoltam szövegileg).. próbaképp anno sorban lőttem ki mindenkit akitől jött, de már vagy a 20. letíltott ember utáni új küldőnél feladtam, és újra engedélyeztem mindenkit, mert más okom nem volt letíltani őket (csak ez a teszt, hogy miért jön).
    Azonkívül ezen üzenetek egyre gyakoribban jönnek.
    Alig egy hónapja volt egy nap amikor 5percenként(!) jött ilyen üzenet, ha a felhasználót letíltottam akkor mástól jött 5percenként... így arra a napra inkább kiléptem a hálózatból. Más nap már "jobb" volt a helyzet...

    Tehát ezt mi okozhatja? Elég zavaró, részemről miatta hanyagolnám ezt az egész MSN hálózatot, de sok ismerősnem csak az van, és áttéríteni nem lehet, mert az ő ismerőseinek is az van és így tovább... ördögi hálózat ez.

    Szerk.: Egy lehetséges elméletem van, az pedig az, hogy valahogy megszerezték ezen felhasználók jelszavát, és figyelik az illető mikor nincs belépve a hálózatra. Ha nincs belépve, akkor rejtetten egy bot bejelentkezik a nevében, és kiküldi üzenetét a kapcsolatlistáján lévő egyénekhez.. Anno erre jutottam némi filózás után, hogy ha a protokol nem lyukas, hogy hogyan is lehetne lehetséges egy ilyen "támadás", mert ez már támadás... (kérdés ezesetben csak az, hogy a jelszavakat hogyan szerezték meg, de ez egy másik elméletre adna lehetőséget, de értelme most nincs rajta gondolkodni)

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák