Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz Apollyon #37 üzenetére

    Épp a megoldáson dolgoznak. Csak szerintük más a megoldás.

    while (!sleep) sheep++;

  • Tapsi

    addikt

    válasz Apollyon #37 üzenetére

    Ezt a kapzsiság dolgot szerintem felejtsük el! Voltam anno egy előadáson, ahol még a 2008-as válságról beszélt a srác. Talán az egyetlen valóban hiteles volt az összes közül. Taxatívan cáfolta a mainstream válság magyarázatokat, többek között a kapzsiságot is. Elmondta, hogy igen, az emberek, és a bankárok mindig is kapzsik voltak, mindig is azok lesznek. Ettől önmagában nem lesz válság, nem lesz rossz a világ, stb. Szabályozói oldalról kell ezt a dolgot megfogni, hiszen a kapzsiság önmagában rengeteget lendített előre a technológiai fejlettségen, a társadalmon. Ha mindenki megelégedne azzal, amije van, akkor még mindig a szavannán élnénk, és antilopra vadásznánk. Ezek olcsó magyarázatok, na!

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Apollyon #37 üzenetére

    Még egyszer leírom, mert úgylátszik elsőre nem ment át:

    Az már politikai kérdés, hogy a vagyon és az azzal járó hatalom ilyen mértékű koncentrációja magánkézben társadalmilag a tűrt, tiltott vagy támogatott kategóriába tartozzon-e, de nem ez volt a kérdés.

    Felesleges tehát a beszélgetést indulati alapon etikai, társadalompolitikai irányba terelni, mert attól még a vagyon nem lesz készpénz.

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Apollyon #37 üzenetére

    Én sosem voltam irigy senkire, na jó, talán tizes éveim elején kb. kisgyerekként :) de ami a világban megy eddig (mondjuk úgy: az ókortól, de talán az őskortól számítva egészen idáig), az eleinte működött, mára már nonszensz.

    Itt van 8 milliárd ember leb*va egy "akváriumba". Se ki, se be. Elméletileg. Most még. (Most ne jöjjünk azzal, hogy a felső 1 ezrelék megy Elysium-ba, meg Marsra, meg ilyenek).

    Még a mai napig nem tudott az emberiség a saját hibáin felülkerekedni, azaz EGYKÉNT tekinteni az egészre, egymásra. Egyéni szinten SEHOL nem mutatkozik meg az, hogy az irdatlan technológiai fejlődéssel JÓT akarnánk tenni, nem pedig rosszat. Evolúciós vonalzónkon kb. SEMMI nem történt az elmúlt 1000 évben, nem lett nagyobb fejünk, kisebb lábunk, max elcsenevészesedtünk kissé az Y, Z és ezutáni generációk megjelenésével, de ne menjünk messzire Bieber Úrig, maradjunk klasszik férfi és nő testfelépítésnél. Evolúciós szempontból semmi nem történt, míg az elmúlt 100 évben technológiai szempontból egy megabrutál forradalom igen, ami még ma és most is zajlik.

    De az nyilvánvaló már most, hogy nem vagyunk készek, nem vagyunk felnőve ehhez a forradalomhoz és technológiákhoz. Hülyegyerekek vagyunk, akiknek kezébe adták az atomot is anno, hogy melegedjetek, ehelyett ki kellett próbálni Hiroshima-t és Nagasaki-t, mint emberkísérletet, hogy vajon milyen, ha telibe kapunk egy kis nukit. És még azóta is puffogtatjuk, mert - szokták mondani - elrettentés, amíg nekem van, és kilőhetem a szomszédra, és ő tudja ezt rólam, addig ő sem fogja az övét rám dobni.

    Szomorú...

    Egy közelebbi példára rá-zoom-olva: lehet itt Über-kedni, meg szósölködni, csak meg kellene teremteni a feltételeit annak, hogy aki elől a munka el lett véve, és földönfutó lett (vagy lett volna, ha nem avatkoznak közbe ugye), annak megmaradjon mégis a bevétele. Tehát ha az Über hoz egy olyan modellt, hogy leváltja a taxisokat, cserébe alanyi jogon ugyanannyit odaad nekik a láblógatásra, akkor 1 komplett műfaj, a belvárosi személyi fuvarozás mint ilyen, ki van váltva technológiával. És ha ugyanez megtörténik mondjuk a Netpincérrel (drónok), az éttermi pincérekkel (felszolgáló robotok), a fodrásszal (hajvágó AI-s robot) és még megannyival, tehát magyarul, az új, kiváltó technológia nem csak egyirányú cash-flow-t mutat a tulajdonosa fele, hanem vissza is oszt rendesen, akkor igen hamar 10x ekkora tempóval research-ölgetne az emberiség és váltana ki eszement tempóban technológiával mindent ami létezik, hogy tényleg egy utópiába kerüljünk, a sok-sok nemdolgozó ember pedig hasznossá tudná máshogy tenni magát, akár egész nap napozik, akár önkénteskedik, óceánt pucol, a sötét múlt itthagyott szarjait gyűjti össze és állítja helyre, akár Csernobilra és hasonló helyekre kitenyész és szabadon enged egy sugárzást semlegesítő baktériumot, és még mondhatnám.

    100 év alatt nem leszedálnánk a bolygót, ahogy ma haladunk, hanem egy többezer éves kihasználó-fosztogató-bolygót-és-magunkat-is-kizsákmányoló emberiség korszakot zárhatnánk, nem lenne KAPITALIZMUS (capital = tőke), nem lenne megkent és rom korrupt politikus, és még nagyonsokminden nem lenne, ami ma VAN sajnos és mindezt gátolja, a gyógyszeripar összeomolhatna (hogy romjain értelmes megoldások nőjenek, az eddig széfben tartott szupervakcinák pedig kikerüljenek, lásd hiv, rák, satöbbi ellen), és még óóó lehetne tovább ..

    Látni kellene, hogy sem a globalizáció, sem a kapitalizmus (capital: tőke ugye, tehát nem a Te jólétedre jött létre, hanem a felhalmozás érdekében) nem szolgálja az egész érdekét, csak egy szűk réteg érdekét, innentől kezdve meg lehet mosni bárkinek bárki kezét, ez az egész nem jobb lesz, csak a tőke vándorol (és jelenleg) koncentrálódik újra mindig mások kezében, de az egyenlőtlenségek megmaradnak, a nagy átlag elég szánalmas-siralmas módon él, és ha én lennék annak az idegen fajnak 1 képviselője, akik mint a kártyalapokat, úgy osztogatják egymás között az egyes primitív bolygókat és civilizációikat, hogy majd "Sim" jelleggel kihozzanak belőle valami egész galaxis javára váló dolgot, akkor nekem a Föld jelenlegi formájában annyit sem érne, mint egy kettes, két dobókockával játszva.

    Az összes többi csak mese habbal, hogy a pénz pénzt teremt, meg motivál a jóra, meg bla bla, aki ilyeneket állít, az a mostani rendszeren kívül nem tud gondolkodni és csak a mában él. Nem mondom, hogy én tudom a jobbat, faszábbat, mint a demokrácia és kapitalizmus, de ha egy idegen fajként néznék le a bolygóra és az emberek csoportjai között kellene megneveznem azokat, akik hosszabb távon túlélhetik, az inkább egy méhekre vagy hangyákra hasonlító társadalmat sejtetne, nem pedig egy nép kezébe adott irányítás alapút "oszd meg és uralkodj" illetve "a tömeg buta" elvek mentén.

    A pénzt használni kell (nem halmozni), a javakat pedig egyenlően elosztani, a kettő sajnos most nem úgy és nem abban a formában jár kéz a kézben, ami mindenki érdekét szolgálná, legnagyobb megelégedésére.

    Ja és a vallást el kéne törölni, de ehhez szerintem egy világméretű Hiroshima sem lenne elég, sajnos. Mindenesetre aki vallási értelemben pogány, és el tudja engedni a fanatikus nézeteit, meg szertartásait, meg minden ilyesmijét, és pusztán csak emberi jóérzéssel fordulni környezete és embertársai irányába, holmi külső istenség és akárki "majd megvált" igéje nélkül, szerintem a 8 milliárdból 1 sincs. Ergo, vagy a meglévők kapcsolnak, hogy ennek az egymás öldöklésének semmi de semmi értelme és Mohamed nemfaszább Jézusnál (se visszafele), vagy FORMAT C: aztán próbáljuk újra az egész civilizációsdit, mert a mostani nem sok jóhoz vezet egyelőre.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák