Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    No, szóval idén volt megabírság, betömtég egy halom pénzzel az AMD száját és válság van, mégis maradt nettő 4,4 milliárd a kasszában, ami a dpulája a felnti két kiadási tételnek. Ennyit a különböző szabályozási szervekről meg a konkurenciáról...

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz rudi #1 üzenetére

    Az Intel nagyon jól kitalálta. :K

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • smkb

    őstag

    Mondjuk nem csoda hogy telik a kassza. Mobil szegmens már egy ideje nagyobb piac mint az asztali, és jelenleg, lehet bármit mondani, az intel mobil szegmensbeli megoldásai jóval jobbak mint az Amd-é, nagyobb a két gyártó termékei közt a különbség, mint asztali szegmensben. Itt nem hogy erősebb, vagy jobbak az intel megoldásai hanem vannak olyan alszegmensek, ahol az amd érdemileg nincs is jelen, nincs is alternatíva a vásárlóknak.
    Nagyon ráférna Amd-re, hogy most már tényleg domborítson valamit a mobil területen, mert ez így nagyon nehéz lesz, hogy a gpu részlegre támaszkodva kellene talpon maradn.

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz smkb #3 üzenetére

    A 45nm-es CPU-k elég jól sikerültek, idővel ők is tudnak majd a P-sorozatú CPU-kkal vagy az CULV-kkel konkuráló chipeket leválogatni, nehogy azt hidd, hogy az Intel sokkal több ilyen paraméterekkel rendelkező lapkát tudna kiállítani. Plusz az Intel már csak a Windows 7 Premium logo miatt is kénytelen külsős VGA-t használni, ami rögtön odaver a kedvező fogyasztásnak.
    Az más kérdés, hogy az Intel megint előbb vezette be az újabb gyártástechnológiát, de szemmel láthatóan még mindig nem sikerült tökéletesíteni a Nehalem architektúrát, legalábbis a 45W-os "mobil" CPU-k nem erre utalnak.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • Gonosz15

    aktív tag

    válasz VaniliásRönk #4 üzenetére

    Azért a Nehalem architektúrát nem is igazán laptopokba tervezték..

    Amúgy meg nagyon durva ez a 4,4 milliárd dollár nettó nyereség :Y

    Hülye kérdés, de ez a nettó nyereség tulajdonképpen ki vagy kiknek a markát üti? Felsőbb vezetők? Igazgatók, vezérigazgató?

    "Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

  • ftc

    nagyúr

    válasz Gonosz15 #5 üzenetére

    hát jut azoknak is meg a részvényeseknek is de leginkább fejelsztésekre költik el

  • Depression

    veterán

    Intelék nagyon tudnak.
    Az ilyen apró megabírságok és válság kellős közepén is nyereségesek.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • rudi

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #4 üzenetére

    Az Arrandale chipek papíron 35 wattosak, az ULV-s verziók meg 18 wattosak. Egy gagyinak számító i5-430M van nálam, és ez is 3 GHz-es Turion II Ultra vagy Core 2 T9000 szinten teljesít. Fogyasztásról sajnos első körben nem tudok majd érdemlegeset mondani, mert egy ménkű nagy Radeon van betéve mellé. De talán ki tudom szedni a gépből, és akkor lesz IGP-s fogyasztási adatom is.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz rudi #8 üzenetére

    Vicces, hogy a Tigris teszthez pont fordítva álltál hozzá, akkor előre borítékoltad a pocsék fogyasztást, most meg mindenáron az ellenkezőjét akarod igazolni.
    Azért kíváncsian várjuk az eredményeket, biztosan kijön aminek ki kell jönnie. :K

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • Oliverda

    félisten

    válasz rudi #8 üzenetére

    "Egy gagyinak számító i5-430M van nálam..."

    Hát azért ez kissé túlzás. Az Arrandale-ek sorában ez a negyedik legmagasabb órajellel rendelkező modell és még Turbo Boost is van benne amivel 2,53 GHz mehet fel az órajele.

    A Core i3-330M az már gagyi.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • smkb

    őstag

    válasz VaniliásRönk #4 üzenetére

    "Windows 7 Premium logo miatt is kénytelen külsős VGA-t használni"

    :))))))))))

    Ezen már csak mosolyogni tudok... kit érdekel ez a matrica, nézzünk már körül, hogy mi van az eladott notik több mint felében... mezei GMA 4500MHD és mi van a notikon, sőt most már az új pinetrailos netbookokon is.... Win 7. Ennyire érdekel bárkit is bármilyen matrica.

    A HD3200-al szerelt amd notik sem dx10.1-ek..nefeledjük, de lényeg az, hogy kutyát nem érdekli ez a matrica dolog. Mit foglalkozik azzal a vevő hogy Premium logo van rajta vagy csak simán egy Win 7 matrica. Semmit.

    "...mi rögtön odaver a kedvező fogyasztásnak"

    Az Acer Timeline sorozatban benn hagyta az Acer a GMA4500 as-t is hogy az AMD által gyártott remek fogyasztású HD4330-ról ide oda lehessen kapcsolni, ha elég a 4500 is. Vajon miért? Az AMD le tudja kapcsolni az ATI vga-t? Nem. Nincs mire.

    Az AMD procik mellé milyen alacsonyfogyasztású vga-t is teszel ami nem ver oda a fogyasztásnak? Gondolom AMD-t. Úgyhogy ezt a felvetésed abszolút nem értem.

    " 45nm-es CPU-k elég jól sikerültek, idővel ők is tudnak majd a P-sorozatú CPU-kkal vagy az CULV-kkel konkuráló chipeket leválogatni, nehogy azt hidd, hogy az Intel sokkal több ilyen paraméterekkel rendelkező lapkát tudna kiállítani."

    Mindig így indul.. hogy de az AMD-nek is van... így indult a Neo is.. aztán milett... meglehet nézni a tesztekben... tragédia, a Congo platformmal karöltve. Sokat fogyasztanak, lassúak és nem is olcsók.

    Csak sajna mindeközben az intel meg ontja a piacra a csipjeit.

    Úgyhogy lehet itt az AMD-t védeni, csakhogy mér évek óta nem tud felmutatni semmi érdemlegeset az intel ellen. És ez előbb utóbb nagyot fog visszaütni.

    Ne feledjük, míg AMD folyamatos veszteséget termel, addig az intel rekord nyereségeket ér el. A fejlesztések meg ugye nem ingyen vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz smkb #11 üzenetére

    "Ezen már csak mosolyogni tudok... kit érdekel ez a matrica"

    Engem nem, de aki nem ért hozzá, azt valószínűleg érdekli, nem véletlenül pakolják a HD4330-akat a gépekbe. Azt meg nem tudom miből gondoltad, hogy ha nem kaphat Premium minősítést, akkor nem is tesznek 7-et.

    "Az Acer Timeline sorozatban benn hagyta az Acer a GMA4500 as-t is hogy az AMD által gyártott remek fogyasztású HD4330-ról ide oda lehessen kapcsolni, ha elég a 4500 is."

    Konzumer notikban nem nagyon lehet kapcsolgatni a VGA-t.

    "Az AMD procik mellé milyen alacsonyfogyasztású vga-t is teszel? Gondolom AMD-t."

    Az AMD procik mellé tök felesleges egy HD4330, egy int. HD4200 jó ugyanarra célra.

    "Úgyhogy lehet itt az AMD-t védeni, csakhogy mér évek óta nem tud felmutatni semmi érdemlegeset az intel ellen. És ez előbb utóbb nagyot fog visszaütni."

    Ha már a cég alkalmazottai is lehúzzák a saját termékeiket, akkor valakinek meg kell védenie. :D Egyébként meg egyáltalán nem volt olyan rossz a Puma sem, azt is érdemtelenül becsülik alá. A Pumás notim üzemideje teljesen rendben van (4 óra), sőt. Ehhez képes az egyik ismerősnek hiába van Montevinás notija, beleraktak egy 9200GS-t, ami semmivel se gyorsabb a HD3200-amnál, de legalább 2-2.5 óra alatt lezabálja az aksit.

    [ Szerkesztve ]

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • fatal`

    titán

    válasz smkb #11 üzenetére

    Tudtommal a HD3000 sorozat DX10.1-es, vagy csak az asztaliak?

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz fatal` #13 üzenetére

    A HD3200 csak DX10-es, az egy HD2400 chipsetbe integrálva.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • rudi

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #9 üzenetére

    Én csak annyit mondtam, hogy 35 watt a TDP ezekhez. Azt csak Te meséled be magadnak, hogy fogyasztás terén mindenképpen jónak akarom kihozni. Csak annyit írtam, hogy alap Core i5 létére a csúcs elődök és Phenomok teljesítményét hozza. Ma néztem akkutesztet, de egyelőre csak fullon. Kb. 30%-kal fogyaszt kevesebbet az i5-430M+HD 5850 kombó az i7-720QM+GTX 260 kombónál. Holnap lesz videos, meg idle mérésem, és megnézem, hogy ki lehet-e venni a Radeont.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz Oliverda #10 üzenetére

    A másik irányból nézve, pedig ez a legalapabb mobil i5-ös, ami turbóban csak kettőt megy feljebb a szorzója, és kb. annyiba kerül, mint a hasonló órajelű P8000-es procik.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz rudi #16 üzenetére

    Ne próbálj ebbe kapaszkodni. A Trigrises notit jóformán még ki sem csomagoltad, már jöttél a fórumra károgni, hogy ez megint egy sz@r, most meg még azt is a fejedbe vetted, hogy kioperálod a VGA-t, nehogy belerondítson a képbe és rosszat kelljen írnod szegény korájról.

    #17: Igen, és a P8000 "alap" procinak számít. :DDD Valahogy nagyon el vagy tévedve ezekkel a dolgokkal, próbáld meg az olvasók többségének igényei szerint nem a fél-egy milliós üzleti subnotebookok, hanem a másik véglet, a Tesco gazdaságos gépek felől megközelíteni a kínálatot. :K

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • rudi

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #18 üzenetére

    Sajnálom, hogy ennyire rosszhiszemű vagy. A Tigrises gépből is ki akartam venni a VGA-t, csakhogy ott az alaplapra volt forrasztva! Augusztus 17 előtt szidtam a Tigrist? Mert azon a napon csináltam a mérések többségét. Ami a P8000-et érinti, abszolút igazad van abban, hogy nem alapmodell. Árban viszont túlzol. Valamivel 200k fölött már lehet P8000-es procival szerelt gépet venni, és várhatóan ennyibe kerülhetnek majd a i5-430-cal szerelt egyszerűbb laptopok is, amik előzetes mérésem szerint jóval gyorsabbak lesznek a P8000 szériánál. Valahol 350k környékén pedig már EliteBook is van P8000-essel. Szóval azért nem olyan durván drága proci az. Persze, nem egy M300/500-es AMD vagy T4000-es Pentium. Azt meg sajna nem tudni, hogy a Tesco gazdaságos i3-at - már ha az lesz egyáltalán - mennyiért készülenk adni. Mindenesetre van annak esélye, hogy notebook vonalon az i3/i5 nem lesz annyira túlárazva, mint desktop vonalon.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz rudi #19 üzenetére

    Az előtt szidtad, hogy IGP-s modellt kipróbáltál volna, tehát fogalmad nem volt a platform valós fogyasztásáról.
    Csak 200k, csak 350k... mondd, tényleg ennyire nincs kapcsolatod a valósággal? Az olvasóid többségének nem az égből hullik alá a nettó 2-300k-s álomfizetés, a legtöbben 150k-t is fogcsikorgatva adnak ki egy notira. Arról nem beszélve, hogy 200k-ért jellemzően valami lowend notit kapsz ilyen procival, amit egy Celeronnal már 120-130-ért utánad hajítanak, de egy normálisabb Pentium DC-vel vagy Core 2 Duo-val sem több 150-160k-nál. Ami egy kicsit is komolyabb körítéssel bír az már alaphangon 230-250k.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • rudi

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #20 üzenetére

    No, látod, már te is 230-250k körül vagy és nem fél-egy millánál. Van kapcsolatom a valósággal, csak nem mindig a saját, szűk kis világomban gondolkodom. Ezért mindent a maga kategóriájában nézek. Tudom, hogy a magyar (sőt a teljes kelet-európai) piac csak egy légypiszoknyi tényező akkor, amikor a hardvergyártók felépítik a stratégiájukat, ezért egy-egy technológia megítélésénél a magyar viszonyok figyelembe vételét értelmetlennek látom. Nyilván, amikor már itt lesznek a konkrét termékek, konkrét árakkal és ajánlani kell őket, akkor majd számít az ár, de akkor is kategórián belül. Szóval itt az i5 széria alja, ami a P8000 és M600 kategóriája árban, és üti őket teljesítményben. Ezért lennék kíváncsi konkrét fogyadatokra a jó nagy HD 5850 nélkül, amiről előbb derítettem ki, hogy nem férek hozzá, csak a ház lebontásával, szóval nem veszem ki. Egyébként a nagy Radeonnal 16 watt idel fogyasztás jött ki, ami az i7+GTX260 28 wattos értékéhez képest eléggé jó. És még egy érdekesség: 16 wattra jött ki az M640+HD 4670 kombó idle fogyasztása is. No, ezért lenne marha jó tudni, hogy mit képes a Core i5 és a Tigris teteje (de alja is) IGP-vel. Csak egyelőre mindkettő nehezen beszerezhető számunkra (de, dolgozunk rajta).

    Kérném tőled, hogy kevésbé viselkedj az AMD láncos kutyájaként. Teljesen fölösleges minden félmondatra harapva ugorni, könnyen lehet, hogy teljesen félreérted azt, amit közölni próbál valaki. Próbáld meg a véleményeket egészükben értelmezni, és közben próbálj meg esetleg elvonatkoztatni a hazai és saját viszonyaidtól. Ha valami nagyon fura neked egy véleményben, akkor támadás helyett esetleg próbálj meg kérdezni.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz rudi #21 üzenetére

    Nem azt írtam, hogy a P8000 kerül fél-egy millióba, hanem azt, hogy te erről a végéről közelíted meg a kínálatot, holott ez pusztán az olvasók töredékét érinti.

    "Tudom, hogy a magyar (sőt a teljes kelet-európai) piac csak egy légypiszoknyi tényező akkor, amikor a hardvergyártók felépítik a stratégiájukat, ezért egy-egy technológia megítélésénél a magyar viszonyok figyelembe vételét értelmetlennek látom."

    :F Először is nem erről volt szó, nem a gyártók hozzáállásáról, hanem a tiedről, másodszor én már fél lábbal odaát vagyok, de még így sem jutna eszembe ilyet írni, ebben a légypiszokban élsz... képzeld, a VGAnfo is pont azért volt népszerű, mert olyan hardware-ekről lehetett olvasni, amit az emberek meg is tudtak fizetni. Írhatsz az ANUS W90-ről, Lamborghiniről, stb., néhány újgazdag majmon kívül senki sem fog ilyen jokebookot venni az országban.

    Én meg azt kérném, hogy próbálj végre normális, és nem ilyen Intel-fanboy hozzáállással tesztelni. Ha pedig azt szeretnéd, hogy az AMD végre versenyképes legyen, és olcsón vehess Intelt, akkor legalább ott ne rúgj bele, ahol semmi okod rá, pl. attól, hogy téged hidegen hagy, sokaknak fontosak lehetnek a multimédiás/3D képességek, abban meg az Intel továbbra is utcahosszal le van maradva, Abu pl. ezt mindig kihangsúlyozza, akkor ő is az AMD láncos kutyája?
    Nagyon rég meguntam már a kérdezősködést, rendes választ úgysem kapok sem én, sem más, mindig csak kibúvókeresés, félremagyarázás, vagy ennyi sem. Most sem válaszoltad meg, miért érezted úgy, hogy azonnal le kell húzni a fórumon a Tigris platformot, mielőtt még bármilyen részletet megtudhattunk volna a tesztből.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • rudi

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #22 üzenetére

    Azért kell lehúzni a Tigris platformot, mert az Intel egyeduralom megtöréséhez kevés 2009 végére egálba jönni a Core 2 alapú platformmal. Nézd meg, mire jutottak vele, 3-4 konfig kapható vele a "légypiszokban". Igen, nyilván nyom az Intel, mert az a fajta. Csakhogy ezzel számolni kell, mert évtizedes jelenség, és nem fog varázsütésre változni. Ezért kell még masszívabban az Intel árai alá menni, még masszívabb teljesítményt kihozni, még masszívabban kapányolni akár ellenük is stb. stb.

    A fél-egy milliós dolgot csak és kizárólag Te hoztad elő. Én ugyanis a 200-300 000 forintos kategóriáról beszéltem, amibe a P8000 és az M600 és az i5 fog versenyezni pár hónapon belül. Neked a hobbid mindenféle, oda nem illő dolgokat előszedegetni. Most is, honnan a rákból jön elő egy fél évtizedes hobbi hardveroldal? Abu nem ugrik minden AMD-t előnytelen fényben feltüntető részletre, nem harap, hanem kérdez. Objektivitásban Te még az én szememben fényévekre vagy tőle. Igen, multimédiában AMD, Igen, a Core i5 desktopon bődületesen túlárazott, igen az egész LGA1366/115x foglalat elkülönitése baromság, de ez az Arrandale cucc eléggé jónak ígérkezik. Sokkal jobbnak, mint a Tigris, ami úgy indított, hogy teljesítményben felzárkózott.

    A kérdésedre a válasz, már ha az a kérdésed, hogy miért vagyok "Intel-fanboy". Szerintem ez csak a Te szemszögedből tűnik így. Ugyanis engem semmilyen lelki vagy anyagi érdek nem fűz egyetlen gyártóhoz sem. Pusztán mérek, tapasztalok, és megosztom a véleményemet másokkal. Ha neked nem tetszik, krtizálj csak teljesen nyugodtan, csak arra kérlek, hogy kevésbé komikus módon tedd, hogy értelmesebb vita alakuljon ki.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz rudi #23 üzenetére

    Ja értem, tehát az nem számít, hogy nincs semmi baj vele, de mivel nem felel meg a te árletörő elvárásaidnak rögtön le kell húzni, hogy meglegyen a kis személyes bosszúd, már amennyi erődből telik.
    Abban, hogy ebbe az országba még annyi AMD-s noti sem jut el, amennyi megjelenik, jelentős szerepe van annak, hogy az átlag vevő/eladó semmit sem tud róluk, olyan tévképzeteik vannak, hogy túlmelegednek, tönkremennek (épp pár hete beszélgettem egy notebook szaküzlet eladójával), na ezen a helyzeten a te hozzáállásod sem segít semmit, max. megerősíti.
    Az aláárazást meg nem tudom hova fokozhatnák még, amikor a gépemet vettem volt 200k, a ZM-procis csúcsmodellek pedig 250-270k, az Inteles testvérmodellek 280-300k-ról indultak és 350-370k-ig elmentek, és akkor ez még nem p-s EliteBook volt, sima b-sorozat.

    Persze hogy én hoztam fel, mert állandóan siránkozol, hogy így P-sorozat, úgy az ULV (ez utóbbi subnotebookban már bőven a félmillió plusz kategória, és ugye ez a te szíved csücske), mivel a te egyéni érdeklődési köröd erre korlátozódik, azzal nem is foglalkozol, hogy a többi (alsóbb) szegmensben milyenek az erőviszonyok. A VGAnfo-t is pusztán ezért hoztam fel, az az jellegéből adódóan oldal arra fókuszált, ami az olvasókat érdekelte (de nem olyan rendezetlen és ellenőrizetlen blogkupac volt, mint a logout), nem arra, ami téged, vagy amit a gyártók akartak az arcunkba tuszkolni.
    Csak egyszer élném meg, hogy az Intelt bármilyen formában is negatív színben tüntetitek fel legalább akkor, amikor megérdemelné, de akkor is max. hümmögtök egy kicsit, aztán odabiggyesztitek a "Tetszett" plecsnit, az AMD-t bezzeg nem vagytok rest ostorozni, mindenfélének elmondani, stb.
    Az i5 mobil vonalon is baromi drága lesz, egy alap, nem üzleti, nem gamer tucat ANUS noti 200k, az AMD nyilván ennek megfelelően fogja pozicionálni a termékeit, dehát ez téged tudjuk nem érdekel, gyorsabb mint az M600 és kész, ennyi neked elég, hogy lehúzd.

    Erre meg inkább nem is reagálok, mert egyszerűen nincs értelme, ha te erről meg tudod győzni magadat akkor azért, ha meg kötelező marketing bullshit akkor azért.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • rudi

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #24 üzenetére

    Hú, most asszem még a szokásosnál is vagdalkozósabb, harapósabb voltál. Tényleg kell ez? Mit szólnál hozzá, ha itt a fórumon, vagy privátban megbeszélnénk az egész viszonyulásunkat (nem csak az enyémet, hanem a tiédet is) az Intelhez és az AMD-hez?

    Most még gyorsan reagálok kettőt itt a fórumon az AMD Tigris kapcsán.

    1. az első AMD Tigrist bemutató cikkünkben, itt a PH-n a platform tetszett értékelést kapott.

    2. néztem a HP konfigurátorát (azért azt, mert egyszerű és tálátható) és abban a Pavilion dv6 (ami most a konzumer gép náluk) core i5-430-cal 100 dolcsival drágább mint ugyanaz a gép Turion II Ultrával ($830 vs $730). Szerintem ez nem olyan brutális felár, még akkor sem, ha világos, hogy az AMD gépe jobb multimédiában (persze, most már az Intel is elég a leggyakoribb videolejátszós feladatokhoz), az Intel meg jobb CPU teljesítményben (persze, a Turion II sem egy csíra proci). És igen, alapszinten már sokkal nagyobb a difi, ha pusztán az árat nézzük. Mert Tigrises gépet M300-as Athlon II-vel össze lehet hozni $580-ért, de az alap Core i3-330-as gép $730. CPU teljesítményben ezeket a gépeket sem venném egy kalap alá, de a jobb multimédia és a lényegesen alacsonyabb ár miatt itt egyértelműen az AMD a nyerő szerintem is. Mert olcsó gépet nem a teljesítménye, hanem az ára miatt vesz az ember.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz rudi #25 üzenetére

    Nyilván finomabban is elő lehetne adni, de egyrészt én ilyen vagyok, másrészt aki finomabban közölte a véleményét az ugyanúgy nem ért célt, sőt, gyakorlatilag feladta, neki több esze volt annál, hogy meddő vitákat folytasson éveken keresztül, engem viszont jobban irritál annál, hogy mindig szó nélkül menjek el mellette.
    Nekem nem csak a termék számít, azt is nézem kitől veszem, és ha megnézed mit művel az Intel, akkor láthatod, hogy nem származik semmi jó abból, ha te is növeled az év végi prémiumukat, gyakorlatilag magaddal cseszel ki, ha tőlük vásárolsz. Azt hiszem többet nem kell mondanom az Intelhez való viszonyulásomról, az AMD pedig az egyetlen épkézláb alternatíva.

    1. Az i5 is "Tetszett" értékelést kapott, pedig az pofátlanság netovábbja, szóval ez a minősítés így a Tigrisre nézve akár sértésnek is tekinthető.

    2. Attól, hogy valakinek korlátozottak az anyagi lehetőségei, még nem mindegy neki, hogy mekkora teljesítményt kap a pénzéért (egyáltalán hogy jutott ez is az eszedbe? :F), aki pedig nem tudja mit vesz, annak mindegyik ugyanolyan jó. Az ára is teljesen rendben van, hiszen annak ellenére, hogy az M600-ak csúcsmodellek, olcsóbban kínálják, mint az i5-öket, az M300 ami gyakorlatilag semmivel sem gyengébb, az órajeltől eltekintve, meg fillérekért hazavihető, hol itt a probléma? Mert arra úgy érzem nem sikerült rávilágítanod.

    fLeSs most is képes az i5-öt védeni és az i3-at ajánlani, szóval vagy Intel-fanboyok vagytok, vagy valami egyéb oka van annak, hogy szinte mindig az Intel felé billen a mérleg, szerintem egyik esetben sem kell mosolyognom mellé.
    (Egyébként azon is érdemes lenne elgondolkoznotok, hogy az AMD vajh miért nem küld nektek soha testhardware-t...)

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák