Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #24 üzenetére

    Hú, most asszem még a szokásosnál is vagdalkozósabb, harapósabb voltál. Tényleg kell ez? Mit szólnál hozzá, ha itt a fórumon, vagy privátban megbeszélnénk az egész viszonyulásunkat (nem csak az enyémet, hanem a tiédet is) az Intelhez és az AMD-hez?

    Most még gyorsan reagálok kettőt itt a fórumon az AMD Tigris kapcsán.

    1. az első AMD Tigrist bemutató cikkünkben, itt a PH-n a platform tetszett értékelést kapott.

    2. néztem a HP konfigurátorát (azért azt, mert egyszerű és tálátható) és abban a Pavilion dv6 (ami most a konzumer gép náluk) core i5-430-cal 100 dolcsival drágább mint ugyanaz a gép Turion II Ultrával ($830 vs $730). Szerintem ez nem olyan brutális felár, még akkor sem, ha világos, hogy az AMD gépe jobb multimédiában (persze, most már az Intel is elég a leggyakoribb videolejátszós feladatokhoz), az Intel meg jobb CPU teljesítményben (persze, a Turion II sem egy csíra proci). És igen, alapszinten már sokkal nagyobb a difi, ha pusztán az árat nézzük. Mert Tigrises gépet M300-as Athlon II-vel össze lehet hozni $580-ért, de az alap Core i3-330-as gép $730. CPU teljesítményben ezeket a gépeket sem venném egy kalap alá, de a jobb multimédia és a lényegesen alacsonyabb ár miatt itt egyértelműen az AMD a nyerő szerintem is. Mert olcsó gépet nem a teljesítménye, hanem az ára miatt vesz az ember.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák