Hirdetés
- Videó stream letöltése
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Sony Vegas
- Nem az olcsó elektromos autót hozza el az olcsó lítium, hanem a nagyobb profitot
- Mikrotik routerek
- Vajon lenyomta már népszerűségben a Bing a Google keresőjét?
- Milyen program, ami...?
- A gamerek már veszítettek a Microsoft elleni Activision-harcban
- Windows 10
- Otthoni hálózat és internet megosztás
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dißnäëß
veterán
Tény, hogy valami rettenetesen el van qrva.
Ami csípi a szemem, hogy az olajiparral miért nem csinálja ezt Amerika ? Lásd Száddám kifüstölése, mert a petrodollár rendszerről leválva, EUR-ért kezdte el árulni a kitermelt olajat (sajtóban meg ment a "demokráciát exportálunk szegény elnyomott, megnyomorított népnek" mantra).
Élelmiszeripar, ruhaipar, ... ?
Szóval könnyű fejőstehén ez a big tech úgy látom. Nem mondom, hogy nem értek egyet a kezdeményezésekkel, csak remélem, itt nem állnak meg.
Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá
-
Czeky
Arcképgyáros
"A big tech cégei, így az Amazon, a Meta, a Google és az Apple is egyre nagyobb nyomás alatt vannak azzal kapcsolatban, hogy visszaélnek domináns piaci pozíciójukkal, a riválisokat felvásárolják vagy elássák, és minden területen tisztességtelen piaci gyakorlatokkal élnek, magukat rendszeresen versenyelőnybe hozva."
Jé, mintha a Microsoft hiányozna az egész cikkből, pedig ez bőven igaz rájuk...RTX 486 /// So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Én vagyok a Hegylakó, és van egy Hegyi Trollunk, aki a hegyen szaladgál.
-
ROBOTER
addikt
Azért az IT és egyéb technológiák terén ez picit kétszínű hozzáállás.
Betegre keresik magukat, ezt tudjuk, de a fejlesztések is ebből a pénzből és ebből a méretből származnak. Fejlesztés márpedig van, és társadalom szinte egésze használja. Szóval legyen félig-meddig ingyenes videoszolgáltatás, meg beszédfelismerő, meg oprendszerek, meg csúcsmobil, csúcskijelzővel és csúcskamerával, meg mindent leverő mobil proci, olyan webes szolgáltatások, amihez végtelen teljesítmény és tárhely kell, de ne legyen mögötte ekkora hatalom.
Csak ez egyikről nem lehet lemondani.
Ez kb. olyan, mint pár hónapja amikor a klíma-konferenciára 400 magánrepülővel érkezetek meg a résztvevők.
-
Az a baj hogy van mondjuk 4+ nagy tech cég.
A többiek a futottak még kategóriába tartoznak szinte.
Az a helyzet hogy egy Google vagy egy Apple lényegében bárkit vagy bármit meg tudnak venni, úgy hogy lehet az nekik minimálisan kottyan meg.
Ők 1000 lábon állnak, egy kisebb vagy feltörekvő cég meg lehet 10-en.
Nyilván igazságot nehéz tenni, mert a profit mind felett elv van, -
ROBOTER
addikt
válasz
aprokaroka87 #5 üzenetére
Ez így van, de az picit romantikus hit, hogy annyira kényszeríteni kell ezeket a cégeket, hogy felvásárolhassák őket. Elenyésző arányban szeretnének "családi vállalkozás" maradni, egy jó ajánlat elfogadásával egy életre biztosíthatják az anyagi biztonságukat. Van kivétel, de nem ez a jellemző.
Ezek a kisebb cégek sokszor megrekednek egy idő után, egyszerűen nincs tőke a fejlesztést abban az ütemben folytatni, nincs pénz kapcsolódni azokhoz a szolgáltatásokhoz, ahogy elvárja a piac.
Szóval csak annyit szeretnék kifejezni, hogy mi is generáljuk az igényeket, sőt az állami szervek is generálnak igényeket. Kicsit vicces, hogy milyen gonoszak a tech óriások, de azért törvénnyel kötelezzük, hogy építsenek be hátsó kapukat az oprendszerbe és alkalmazásokba, a felhasználót le szeretnénk hallgatni, tudni akarjuk a pozícióját stb. -
Dißnäëß
veterán
-
camelferr
senior tag
A konteok szerint a Microsoft azért nincs a szégyenpadon, mert Bilgéc eddig is nagyon ügyesen navigálta a cégét a jenki politikai viszonyok között.
Húsz éve simán eltűrték hogy a világ háromnegyede kalózXP-n fusson, mert az oprendszerbe épített hátsó bejáratokon keresztül olyan mennyiségű és minőségű privát infóhoz jutottak, ami nagyságrendekkel többet ért a Microsoftnak (és az amcsi kormánynak) annál, minthogy a kieső jogdíjak felett károgtak volna.
Ezek a "bírságok" a védelmi pénz kategória. A poliltika megengedi a tech óriásoknak, hogy azok kereskedhessenek a felhasználók privát adataival (legyen ez bármi), ha részt kapnak a profitból és az információból.
Ezt hívjuk "bírságnak" és lehet örvendezni, jujj milyen jól megbüntették a gonosz tech óriásokat..Fear kills more dreams than failure ever will
-
ForRedGlory
nagyúr
Egy pillanat, rögtön elkezdem őket sajnálni!
-
joey04
titán
válasz
aprokaroka87 #5 üzenetére
Tettek is érte, hogy idáig jussanak.
"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."
-
kilua
aktív tag
"Húsz éve simán eltűrték hogy a világ háromnegyede kalózXP-n fusson"
Ma is elnézik az 500forintos kulccsal vagy KMS szerverrel aktivált windowst... Ha nem így lenne akkor tényleg jönne a Linux éve a sok afrikai/belső ázsiai felhasználó miatt akik még mindig ezen akarnak spórolni, de azért a free2play játékokban költenek párszáz forintnyi pénzt.
-
#16939776
törölt tag
Szerintem csak "új barátokat" keres a politika. Újra osztja ezt a piacot, cserébe a helyzetbe hozott kicsi cégektől elvárható, hogy támogatni fogják. Így végül megszerzi azt a befolyást amit a Big Tech cégek nem adtak át szépszóra.
[ Szerkesztve ]
-
jerry311
nagyúr
Nevezzük nevén a dolgot: 27%-kal többet költenek politikusok lefizetésére, megvételére.
League of Legends: spambox
-
Dißnäëß
veterán
Pont akartam mondani, hogy a "lobbi tevékenység" lényegében legalizált kenőpénzzel tömése a megfelelő embernek, amit csakis azért nem korrupciónak hívunk, mert minket kennek, és mi alkotjuk a jogszabályokat.
Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá
-
GeorgeV
aktív tag
"Szóval könnyű fejőstehén ez a big tech..."
Hát ez az, hogy nem. Aki fizet, az maradhat egyben, a többit darabolják, próbálják adóztatni, de nem véletlenül lettek ilyen nagyok ezek a cégek, ugyanis kikerülték az adókat, ezáltal rakéta sebességgel lehagyták és/vagy felvásárolták a konkurenciát.
Azonban azt se felejtsük el, hogy az egész világ nagyon sokat köszönhet ezeknek a cégeknek, mert ők visszaforgatták az egészet a fejlesztésekre. Ha adó lett volna sok pénzből, akkor több hivatalnok ülne vastagabb bankszámlán, ebből a világnak semmi haszna sem lenne.
A fagyi visszanyalt, mert emlékszünk ugye még, hogy miként tolták bidé szekerét a tech cégek a választásokon, nem erre számítottak cserébe. A kutya is tudja, hogy azt a kezet nem harapom meg, amelyik etet...
-
Dißnäëß
veterán
Több gondolat. Alapvetően nem mondom, hogy nem értek egyet, csak más a nézőpont, ahonnan közelítem.
1. Sokkal könnyebb, mint az olajipar. Amikor arról beszélünk, hogy petrodollár, az önmagában jól jelzi, hogy van egy iparág, aminek a teljesítményéhez így vagy úgy kötve van a dollár maga, ami nem csak az USA saját fizetőeszköze, de - pont Bretton Woods miatt - az egész világban elterjedt, amolyan de-facto "legjobb" valuta, mindenre is. Túl azon, hogy olajat csak dollárért lehet venni jobbára, különben a military gépezet a földdel tesz egyenlővé bármilyen mondvacsinált okok miatt is. Itt az IT szektor gigászai azért nem tartanak, ez az a kaliber, ahova ők lehet a jövőben felérnek-elérnek, de ma még nem. És ha így folytatódik a cincálásuk, a jövőben meg már nem. Esetleg egy űrverseny, SpaceX vagy majd 100 év múlvai utódja (vagy akár ő maga ha kitart addig), csillagflotta gyártás nagyobb biznic lesz, mint az energiaipar, nem tudom ... bármi lehet.... a lényeg, hogy a tech szektor még nem jár itt. Hozzáteszem, a pénz dologban - ha a kriptodevizákat annak tekintjük - még bármi lehet, a decentralizáltság, a blokklánc, a titkosítási algoritmusok meg nem állíthatók már, max. joggal illegálisnak mondhatók majd, ahogy megy is néha ez a sztori, de ez más tészta, attól még használhatják bármire is.. ilyen értelemben lehet majd a tech szektor pénzt sokkal jobban befolyásoló tényező úgy, mint az olajipar volt a dollárral, de hogy ez nem holnap jön el, szinte biztos, annyi a sok jogalkotó hiéna körülötte perpillanat.
2. Hogy a világ mennyit köszönhet a tech cégeknek, elválik attól, hogy a tech cégek mekkora hatással vannak a pénzügyi világra, most abban a kontextusban, hogy olaj a dollárra, húh hány éven át is (és még mindig). Szóval, a kaliber továbbra sem ugyanaz. Ha máról holnapra megrogyik egy Apple, Google, Amazon, akármi, vállvonás. Ha máról holnapra meg akarna rogyni egy BP, Saudi Aramco, még elindulni sem tudna a folyamat és már ott kelepelnének a helikopterek és vadászgépek a "renitens" ország uralkodója feje felett.
3. Biden-ék így vagy úgy, még mindig jobbak, mint az a bohóc, akinek helyét átvette. Magánvéleményem, hogy a legtöbb (kevés kivétel és főleg nők) vezető politikus pszichopata (ezt halál komolyan gondolom) így vagy úgy, de Trump hihetetlen módon tolta ezt a vonalat.
Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá
Új hozzászólás Aktív témák
it 27 százalékkal többet költ lobbizásra Amerikában a Google, de így is nagyon tart (az Apple-lel együtt) attól, amire az USA hatóságai készülnek.
- Call of Duty: Modern Warfare II (2022)
- Melyik tápegységet vegyem?
- ASUS notebook topic
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- Assetto Corsa Competizione
- Milyen monitort vegyek?
- Motoros topic
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Videó stream letöltése
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség
Város: Budapest
Cég: Fluffy Stone Media GmbH
Város: Budapest