Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz #73495296 #33 üzenetére

    Én szemléletről beszéltem. Nyilván, ha egész nap otthon vagy, akkor kevés olyan dolog jön szembe, amit lehet lusta vagy aktív módon végezni. Viszont ha nem utazol munkahelyre, akkor azzal megspórolod az utazás idejét. Így több időd marad sportolni.
    De még ilyen helyzetben is van amit tehetsz. Pl, nem rendeled a kaját, hanem elsétálsz érte. Úgy se jó egész nap ülni, néha át kell mozgatnod magad.

    34

    Látod, még aktív mozgás esetén is megkérdőjelezi valaki, hogy sport-e amit csinálsz. Nem csodálom, hogy nincs társadalmi konszenzus róla.

    (#36) Apollyon

    Ezek a problémák szerintem függetlenek attól, hogy minek nevezünk egy tevékenységet. Rengeteg túlsúlyos ember fogja arra, hogy ő hormonproblémák miatt túlsúlyos. De a valóságban csak a töredékük az ráadásul egy relatív olcsó gyógyszer szedésével meg is oldható a dolog. De mivel ez csak kifogás, így nyilván nem oldódik meg. Ha valaki azt mondja, hogy ő e-sportol ezért ő egészségesen él, mert 'sportol' az pont ugyanilyen kifogás.

    "doki megkérdezi, hogy ön sportol-e, akkor nyilván nem arra gondol, hogy szoktam-e sakkozni."

    Én el szoktam mesélni az életmódomat, de a vége az, hogy azért sportolni kéne. Lehet, hogy legközelebb megtrollkodom és mondom, hogy akkor elkezdek csocsózni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák