Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kormi76

    aktív tag

    válasz kymco #71 üzenetére

    Bűncselekmény olyan tett, ami sérti mások jogát, a társadalomra káros és azt törvényhozó azzá nyilvánítja. Ha egy párt legalizálni akar egy bcs.-t és a társdalom erre rábólint, akkor az rendben van, mert ez azt jelenti a társadalom úgy ítéli meg, hogy rá nézve az többé már nem káros. Egy egészséges társdalom nem bólint rá a pedofília legalizálására, ahogy láttuk is. Így működik a demokrácia, ezért van országgyűlés, ahol napról napra legalizálnak dolgokat, másokat pedig illegalizálnak.

    A halálbüntetés "nagyon jó" példa, mert azt az AB törölte el alkotmányos alapjogokra hivatkozva. Ezen jogokat az alkotmányba foglalták, melyet a nép által megválasztott országgyűlés fogadott el, tehát az AB a nép akaratát érvényesítve semmisített meg egy korábbi (rendszerváltás előtti) szabályt, a legitimitási lánc tehát fellelhető, nem önkényesen döntött. Ezen kívül általunk aláírt nemzetközi szerződések is tiltják a halálbüntetést, melyeket szintén a nép által választott OGY szavazott meg. A halálbüntetést tiltja az EU is, melybe népszavazás után léptünk be.

    Akármennyire is nehéz felfogni, de a demokráciában nem tilthatunk be pártokat ideológiai nézeti alapján, mert az már diktatúra lenne. Ekkor a demokrácia védelmében lerombolnánk azt. Csak és kizárólag a szavazók dönthetnek róla, hogy mely párt juthat a parlamentbe, ha tetszik neked párt, ha nem. Ez a garancia arra, hogy az erőszakos pártok ne sajátíthassák ki a hatalmat a békés pártok betiltásával. Ha fellapozod a történelemkönyveket mondjuk 1945-ig visszamenőleg, akkor magad is láthatod miről van szó.

    Abban igazad van, hogy egy demokráciában is vannak határok, éspedig mások jogai, pontosabban fogalmazva az alkotmányos és emberi alapjogok. Ezekre lehet hivatkozni, világnézetre, tetszésre-nemtetszésre nem. A pedofíliát, a cigányok elleni erőszakot éppen ezért sohasem lehetne legalizálni mert sérti mások emberi méltósághoz való jogát és az abból levezethető jó pár más jogot is.

    A demokrácia őre önmaga, nem egy külső önjelölt alak, aki dönt, hogy mi helyes, mi nem az.

    ui.: Anglia azért érdekes, mert ott nincs AB, a parlament tehát mindent megtehet, viszont ott elvileg olyan fejlett a politikai kultúra, hogy mégsem tesz meg bármit. Látva az eseményeket, lehet nekik is szükségük lesz lassan egy AB-re, bár jó néhány évszázadon át megvoltak nélküle...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák