- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- [Re:] Spanyolország a gyerekek védelmében korlátozná az influencereket
- HBO Max & OD topic
- VLAN D-Link sw és Mikrotik között
- Hálózati / IP kamera
- Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router
- Álláskeresés, interjú, önéletrajz
- Crypto Trade
- Banggood
- Aliexpress tapasztalatok
Új hozzászólás Aktív témák
-
t72killer
titán
Lehet nem kellett volna akkor tovább távolodni az európai szövetségesektől...
"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."
-
t72killer
titán
Egyébként még mindíg hüjevej 5g állomásokat akarnak vajon venni?
"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."
-
t72killer
titán
válasz
Juhaszatti #6 üzenetére
, régi hírekre emlékszem akkor.
"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."
-
erer1000
őstag
én annyira nem.
mióta történelem a történelem, ők mindig is valamennyire külön utasként voltak jelen.
amennyiben képesek lennének ledobni magukról a konzervatív viselkedésüket, amivel egész eddig hátráltattak majdnem mindent ami az eu-t egy szorosabb kötelékké tehette volna, akkor rendben van, jöjjenek.
de nem hiszem hogy ehhez 15-20 év elég lenne.egy európai egyesült államokba nagyon nehezen tudnám elképzelni ahogy belemennek, márpedig ez lenne szerintem a helyes irány, ha az EU nemzetközi szinten is szuperhatalmi pozícióra vágyik.
M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH
-
Alogonomus
senior tag
A brit kilépés legfőbb oka valószínűleg az volt, hogy az EU vezetését lényegében kisajátította a német-francia tengely, meg a hozzájuk társult benelux-dán erőtér, így azok a brit befizetéseket a saját céljaik szerint használhatták fel, ami nagyon nem volt előnyös a britek szemszögéből.
1984-ben Thatcher pont ezért harcolta ki, hogy ha már a briteknek nincs a gazdasági súlyukhoz mérhető beleszólása az EU dolgaiba, akkor ne is kelljen a gazdasági erejük arányában annyit fizetniük az EU kasszájába, mert azzal csak a "kormánykereket mozgató" országokat erősítik a saját gazdaságuk költségén.
A franko-germán tengely EU-n belüli további erősödése láttán Cameron tovább szerette volna csökkenteni a brit áldozatvállalást, ha már még tovább szűkítették a britek pozícióit az EU intézményeiben. Cameron "fenyegetésként" bedobta a népszavazás rémképét, hogy ettől talán az EU tárgyalási hajlandósága megnő, de igazán sem Cameron, sem az EU vezetése nem vette komolyan a dolgot. Végül Cameron kénytelen volt tartani a szavát a népszavazás kiírásáról, és általános megdöbbenésre győztek a kilépéspártiak.
A britek kilépése így szerintem főleg a súlyosan hibás közvélemény kutatási eredmények miatt történt. Senki sem gondolta, hogy a britek valóban meg fogják szavazni a kilépést, így senki sem kezelte a helyzetet a szükséges komolysággal. Utána pedig már sem az EU, sem London nem engedhetett a pozíciójából komoly arcvesztés nélkül. -
erer1000
őstag
válasz
Alogonomus #9 üzenetére
De Gaulle is érezte ezt amit írtam, ki is állt a csatlakozásuk ellen.
Azzal teljesen egyetértek hogy ez a népszavazás és a körülötte levő dolgok nem éppen ideálisak voltak.A többség nem volt tisztába teljesen a döntés súlyával, hogy pontosan mi vár rájuk utána, milyen nehézségek, kérdések lesznek.
ha jobban a tudás birtokában lettek volna a lakosok, esélyes hogy a szoros eredmény a másik oldalra fordult volna.Mindenesetre a gazdasági súlyuk, piacuk és a katonai potenciáljuk miatt hiányolom őket.
M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH
-
Alogonomus
senior tag
Én még egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy a britek veszítettek többet a kiválással.
Nem véletlenül volt például annyira sarkallatos kérdés a 2020-as tárgyalásokon a halászati jog. Brit vizeken halászott a legtöbb EU ország, és most elveszítették a brit vizekhez való szabad hozzáférésüket. Sok atlanti óceáni országban fog szerintem erősen visszaesni például a halászati szektor, ami komoly munkaerőpiaci gondokat fog okozni, csak a jelenlegi vírushelyzetben még senki sem foglalkozik ilyen csip-csup dolgokkal.
Szóval szerintem mind a két fél komolyan alábecsülte a szakítás következményeit, és ez nagyon vissza fog ütni a vírushelyzet utáni időszakban, amikor a gazdaságokat újraindítanák.
-
t72killer
titán
válasz
Alogonomus #9 üzenetére
Magyar szemmel óriási összegek, de egy nagyobb nyugati ország gazdaságához képest nem olyan nagy tétel a befizetés. A közös piac előnyei sokkal nagyobbak ennél.
"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."
-
Yeffy
veterán
válasz
Alogonomus #11 üzenetére
hogyne, sokra mennek vele a halaszok meg mas business-ek, akik sorban csodolnek be, mert nem tudjak eladni az arujukat, vagy mar el sem eri az EU-t, mert visszaforditjak a sok papirmunkaval eltolott ido miatt, amig az szepen romlik/nem lesz friss/mar nem er annyit.
azert volt sarkalatos a halaszati jog, h lehessen valamit viritani, politikailag jol le lehet kommunikalni, hogy ok mekkora soveregnity-t csinaltak. a GDP-juk kb egy szazalekat, ha kiteszi. kozben meg a sokkal nagyobb reszt ado szolgaltatsokrol meg el se kezdtek targyalni. nem beszelve arrol, mennyi mindenhez mar nincs hozzaferesuk, a torvenyeket meg ugyanugy be kell tartaniuk, ha az eus piachoz hozza akarnak ferni, de mar mint kulsosok, nem szolhatnak bele, mint eddig.
vannak bajok, persze, de nem az a modja, h felrugjuk az egeszet, sajat, onos korrupt erdekeltsegeink miatt. mellette meg hepajkodunk az eszakir-szituval, szepen magunkra haragitjuk a tobbi szovetsegeseinket, meg epitjuk lefele a nemzetkozi azsionkat.
csak nehany video, a sort orakig lehetne folytatni, es nem akarok OFF-olni/elvinni a topikot ez iranyba.
[link] [link] [link] [link] [link]
ugy faszsag az egesz, ahogy van. kar, h sokan nem tudtunk rola szavazni.
az ontokonloves muveszete. bonusz nekem, h engem is erint, es csak felidegesit illetve elszomorit.[ Szerkesztve ]
Big girls ride harder. || Kondi powaa'! ヅ
-
Alogonomus
senior tag
válasz
t72killer #12 üzenetére
Nem a kifizetett pénz mennyisége volt a fő gond, hanem az a tény, hogy miközben a britek a többi gazdag EU tagországgal együtt "nettó befizetők" voltak az EU költségvetésében, addig a többi északi és nyugati tagország vissza is kapta a ráfordításait azzal, hogy az EU intézményekben erős pozíciókat kaptak, amiken keresztül a saját gazdaságukat tudták helyzetbe hozni, a saját állami külkapcsolati érdekeiket tudták képviselni a teljes EU-s külkapcsolatok területén.
Vagyis a többi nettó befizető visszakapta a ráfordításait, csak nem közvetlen pénzbeli haszon formájában. A brit kormányok "otthon" viszont állandóan magyarázkodásra kényszerültek, amiért a britek "eltartják" az EU-t, de nem látnak elég hasznot a tagságból. -
t72killer
titán
válasz
Alogonomus #14 üzenetére
Ha befizető vagy, akkor nem fontos a befizetett pénz mennyisége
? Szvsz alap...
Láttál pl Mo.-gon Tesco-t, BP-t, egyéb brit cégeket? Annyira nem rossz azért az anyaországnak, hogy egy szabad piacon mászkálhatnak a cégeik. A németek haszna épp ebből jön, max nekik kicsit nagyobb volumenben termelik a hasznot az autógyárak."A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."
-
Alogonomus
senior tag
válasz
t72killer #15 üzenetére
Ha már fölhoztad, szerinted a brit, német és francia cégek közül melyik van túlsúlyban? Ugye hogy a német. Auchan, vagy LIDL/ALDI/SPAR sokkal komolyabb szereplő itthon, mint a Tesco. OMV vagy Shell sokkal komolyabb szereplő itthon, mint a BP. A mindenkori magyar kormány nem véletlenül figyel Berlin lépéseire, és nem London lépéseire.
-
t72killer
titán
válasz
Alogonomus #16 üzenetére
Attól, hogy van a szomszédban vasút, még profitálhatok egy áruszállító kisvállalkozással. Attól, hogy a németek nagyobbat szakítanak, még ők is profitáltak - a piacról en bloc lelépve ez kiesik. Mindenesetre én nagyon nem látom, hogyan jönnének ki pozitívan.
[ Szerkesztve ]
"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."
-
Yeffy
veterán
válasz
t72killer #17 üzenetére
sehogy. lesz majd itt szep pofaraeses, amit majd rakennek a covidra (tudnam, honnan ismeros ez a narrativa). bar ne igy lenne.
mindamellett elsok kozott nyitottak ki a hataraikat a 2004-es, ujonnan EU csatlakozo allamok munkavallaloi elott, megelozve sok mas nyugati tarsorszagot. rengeteg szellemi es fizikai toke (is) vandorolt oda hozzajuk, amikre nekik nem (vagy nem sokat) kellett kolteniuk, h csak 1-2 dolgot emlitsek. nyilvan nagyon rosszul jartak az EU-val, mint elsodleges/foldrajzilag legkozelebbi kereskedopartnerukkel rotfl.
Big girls ride harder. || Kondi powaa'! ヅ
Új hozzászólás Aktív témák
it Lindy Cameron, a brit National Cyber Security Centre ügyvezetője szerint Oroszország és Kína is veszélyt jelent Nagy-Britanniára a cybertérben.
- Sorozatok
- SONY LCD és LED TV-k
- [Re:] A legenda szerint a PlayStation 5 tulajokat is célozza az ADATA 5 GB/s-os SSD-je
- [Re:] Legyen egy olcsóbb OnePlus Ace is? Tessék
- Synology NAS
- BestBuy topik
- LEGO klub
- Milyen légkondit a lakásba?
- Xbox Series X|S
- [Re:] ASUS x Neon Genesis Evangelion frigy a perifériák oltára előtt
- További aktív témák...
- Adidas Yeezy Boost 700 Faded Azure EU 42 2/3
- Adidas Yeezy Boost 700V2 Mauve EU42 2/3
- Pioneer MVH-S120UB-W Garanciával!
- START GAMING PC, I5-4590/I7-4790S, 16GB DDR3, 120GB SSD + 500GB HDD, GTX 750 TI 2GB, THERMALTAKE, RG
- Ritkaság! Új Állapotú DELL Latitude 5289 12.5"FHD Touch-2in1-UltraBook-Intel i7-7600U-8GB DDR4-256GB
Állásajánlatok
Cég: Test Innovation Technology Kft.
Város: Budapest
Cég: Abesse Zrt.
Város: Budapest