Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz floatr #554 üzenetére

    Pedig ott van az alapvető probléma

    Akkor ebben nem értünk egyet, de majd a bíróság igaszságot tesz.

    A steam viszont szinte semmilyen kockázattal nincsen benne kereskedőként a termék fejlesztésében, és nem azért nem akarnak neki fizetni, mert mindenki rohadék de a steam szent, hanem mert nem arányos a szolgáltatás az áráért.

    Ezt a piac dönti el, nem te vagy én. A steam elérést ad egy százmilliós userbase-hez a 30%-ért cserébe. Akinek megéri a deal, elfogadja, aki szerint meg nem, az nem. Senki sem gonosz vagy ilyesmi (én sehol sem mondtam ilyet), egyszerűen csak minden cég a saját érdekeit nézi, azt hogy neki mi éri meg a legjobban.

    Én éppen ezért szeretném, ha az epic vagy bárki felépítene egy igazán versenyképes store-t, ami kínálatban felér vele, mert akkor lenne árverseny is, nem csak anyázás és fanatizmus.

    Az Epic, ha a kliensük adatlopásai nem is ijesztettek volna el már korábban tőlük, az exkluzívok összevásásrlásánál egész biztosan elveszített volna. De ez csak az én személyes véleményem.

    Ugyanígy az apple és google IAP is nagyon aránytalanul drága, és ezt versenytorzító eszközökkel tartják fent. Ez az apple-ön és google-on kívül mindenkinek rossz.

    Hogy mi mennyit ér, azt a piac árazza be. Nincs szó róla, hogy nem lehetne konkurenciát felépíteni a két nagy mellé. Mégcsak rendszert se kell az alapokról újat írni, droidot bárki forkolhat. Szóval nem tudom elfogadni azt, hogy a fejlesztők el lennének nyomva, és csak a bíróság tud rajtuk segíteni, hogy megszabaduljanak az élősködőiktől. Mert ez egyszerűen nem igaz, ha senki sem rakna fel ezekbe a store-okba appot, akkor azok nem lennének sikeresek.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák