Új hozzászólás Aktív témák

  • Carlytoo

    aktív tag

    válasz #56573440 #14 üzenetére

    Az én esetemet idebököm, hátha segít valakinek:

    Tehát rólam van szó: A hülye gyerek elmegy béjemvét venni, mert hát az kell. Mivel lövése nincs az autókról, ezért visz magával egy autószerelőt. Átnézik, megállapodnak az árban, kifizetik és elhozzák. Bizományi szerződéses. Na így egyébként NEM veszünk autót. A hülye gyerek nem volt ennyire tájékozott akkor. A kereskedőtől kiállva rögtön elbrummog a szerelőhöz és 2-3 napot otthagyja: Váltóolaj csere, olajcsere, egyéb folyadékok cseréje, vezérléscsere. Ilyet sem csinálunk, de a hülye gyerek továbbiakban is tájékozatlan. Utána elviszi eredet vizsgáztatni. HOPPÁ! Az autó akkorát bukik, mint Rottenbiller. Az alvázszámon jogtalan beavatkozás jelei láthatóak, módosított, átütött. Irány az NKH. Minősített vizsga. Elkaszálják az autót. A forgalmi engedélyét érvénytelenítik. Átírni NEM lehet. Rendőrségi herce-hurca. A Rendőrség lezárja a nyomozást, mivel nem állapítható meg a módosítást végző személye. A gyerek jelzi a kereskedésnek, hogy baj van. A kereskedés visszajelez, hogy nem érdekli őket, mert bizományos történet volt. Keressem a tulajt. Meg is találtam. Őt nem érdekli, mert KAPUGARANCIA van. Hiába vergődtem, hogy nem tudom rendeltetésének megfelelően használni az autót, sőt még átíratni sem. Polgári peres eljárás. Folyamatban több éve. Fellebbezések, időhúzások, pénz, pénz,idő,idő,pénz. Nem könnyű, de most már végignyomom. Egyébként ez majdhogynem védhetetlen, mert tök szépen megcsinálták azt az alvázszámot. Az autó azóta egy bontóba került( ahol egyébként az ilyen autóknak a helye). Ketten csináljuk az ügyet unkatesómmal (ügyvéd). Én meg egyszerű jogász. Véleményem szerint simán nyerhető, egyébként ő is ezen az állásponton van, de brutálisan el lehet húzni, ahogy ők el is húzzák. Aztán utána ha sikerült lehet nekikezdeni végrehajtatni, ami megint nem egy sétagalopp egy ilyen "eladó" esetében. Szóval csak óvatosan. Engedjék teljesen átnézetni. Eredet vizsgáztassátok le azonnal, ha lehet. Azóta sikerült kifognom egy nagyon jó autót hál' Istennek. Abban meg áll a pénzem és még állni is fog egy jó darabig.

    "No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

Új hozzászólás Aktív témák