Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz ddekany #18 üzenetére

    Nagyon sok múlik a megvalósításon.
    Én elég kritikusan álltam ezekhez és ha a csend számít akkor továbbra sem választanék nagyon kis gépet de alapvetően azért élhetően meg tudják oldani a hűtést is ha akarják.

    Konkrétan notikban nem tudtam mit keresnek nemhogy 100W+, de 45-65W konfigok. Viszont folyamatosan jönnek a példák, hogy azt is meg lehet igényesen és nem túl hangosan oldani, 20mm és 1.5kg alatti notiban simán megoldják 35W körül a hűtést, még U-s procikkal is boostolnak akár fölé és hosszabb ideig is mehet 25-35W között. A 15W meg szinte játszva megvan és ma már az is egy pár éves desktop erejét hozza.
    A 2.5kg-os 100-150W közötti gamer notikon meg így is csak ámulok. Nyilván egyik se halk de vannak amiket még kifejezetten hűvösnek is mondanék ilyen paraméterek mellett.

    Ettől függetlenül méretre vagy noti kiépítésre is akkor érdemes lőni ha az kell szvsz.
    Ahogy opr írta azt osztom: Nagyon kicsi akkor kell ha monitor mögé megy, még nappaliban is van annyi hely, hogy kényelmesebb/nagyobb méret elférjen. Noti ha hordozni is szükséges...
    Íróasztalnál meg elfér egy desktop is sokszor, vagy egy felezett méretű és még több hely is marad. Ott az jóval egyszerűbb/olcsóbb lehet mint kisebb mérettel szenvedni még ha az is megoldható lenne igényesen.
    Notival ugyanez. Most bennem is felmerült az mATX cseréje de erősen gondolkodom hova tegyem az asztal alatt megbújó "nagy" ház helyett a "kicsi", de a jóval hasznosabb fél asztalt elfoglaló notit. Ráadásul leginkább csukva, még szarabb szellőzéssel. Vkivel épp erről beszéltünk nemrég másik topicban, hogy csak notit használ de ezekkel a hátrányokkal: van monitor+bill+egér, nem hordozza, csak csukva asztalon. :)

    @Dave
    Az Asus extrái, portok, HDMI-CEC, infra elég sok extrát ad hozzá. Ilyen áron elég jó vétel volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák