Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz noss #11 üzenetére

    Ilyesmik szoktak lenni, igen.
    Hűtés/légáramlás szokott kritikus pont lenni, volt már példa instabilitásra is, olyan is volt/van bőven, hogy a hűtés a kisebb (esetünkben r7) procit is alig bírja, így a papíron erősebb a gyakorlatban gyengébb, mert 2mp után jön a throttling, emellett mondjuk az m.2 ssd kap-e levegőt (sokszor el van rontva ez is), illetve ilyen kis méretű háznál enyhén szólva nem szerencsés, ha fos a minőség és sorjásak a lemezek. Tapasztalat... 20p szerelés után úgy néztem ki, mint aki összeveszett egyszerre egy városnegyednyi kóbormacskával.
    A legidegesítőbb ilyen, amivel találkoztam, az egy papíron akkoriban nagyon erős, nagyon dizájnos i5-ös volt, üresjáratban is olyan szinten pulzáló hűtéssel, hogy bárkit percek alatt az őrületbe kergetett (úgy képzeld el, hogy 5mp síri csend, 5mp porszívó, mindezt nulla darab futó programmal, simán az asztalon win és linux alatt is). Persze olyan szempontból nem volt gond, hogy simán megnyitottál egy chrome-ot, és onnantól nem pulzált. Mert onnantól üvöltött. YouTube-al 20mp volt lethrottlingoltatni szegényt. És ez a fos annyiba került, mint egy hasonlóan felszerelt probook. Amire végül cserélve lett.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák