Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz save #1370 üzenetére

    Majd ha először lopták le a bankszámlád valami triviàlis résen keresztül. Nem epekedés, hanem alapvető fogyasztói jog, hogy egy létező szolgáltatást tisztességgel terítsenek.
    Vagy pl. tegyék fizetőssé és akkor nem lehet kibújni a felelősség alól

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz save #1370 üzenetére

    A személyes adat védelme törvény adta joga mindenkinek... Minden,ami a készüléken tárolunk,személyes adat...
    Annak védelméről mindenkinek kötelessége lenne gondoskodni...
    Szerintem te se szívesen látnád a személyes fotóidat egy publikus képmegosztón,vagy mondjuk a privát beszélgetéseid kikerülnének a pastebin-re...az ismerőseid kéretlen levelek hadát kapnák,mindenféle mellnagyobbító meg p#nisznővelő csodaszerekről...vagy elkezdene küldözgetni a telód mindenféle számokra smseket a te számládra, meg ilyen kis apróságok... Szerintem nem hiányzik neked sem...
    A biztonsági javítások ezeknek az előfordulási esélyét csökkenti...
    Egy telefon hackeléshez elég egy kéretlen emailben küldött link megnyitása,ami egy exploitot lefuttat...ha az exploit be nem foltozott biztonsági rést használ ki,akkor másodpercek alatt be lehet jutni a telefonba teljes távvezérléssel...
    Biztonsági rés lehet az androidban,vagy lehet pl.gyártó féltől származó appban,pl. A samsung galéria appjában...
    Az ilyen és hasonló esetek elkerülése végett fontos a rendszerek úgymond naprakészen tartása...
    Én amit lehet megteszek a telómon lévő adatok védelmének érdekében:
    -titkosítás(belső+sd)
    -16karakteres bonyolult jelszó
    -ujjlenyomat
    -ismeretlen források ki
    -zárt bootloader
    -root mentesség
    -hivatosan kiadott legfrissebb rendszer használata(amint elérhető)

    Posztolva PH! figyelővel

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák