Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz dajkopali #36 üzenetére

    Pont a Google autójáról írt hír alatt bontakozott ki egy nagyobb vita, ahol én már akkor is megvédtem a koncepciót azokkal szemben, akik szerint ostobaság.

    Mondjuk kormány nélküli autót én sem szeretnék, inkább csak arra vágyom, hogy ha úgy tartja kedvem benyomok egy gombot és átveszi a vezetést, én közben olvasgatok, filmet nézek, megborotválkozom. Azért kell a vezetés élménye is, de aki azt állítja, hogy vezetni mindig, minden körülmények között öröm, az hazudik. Van amikor az ember muszájból csinálja (vagy éppen nem csinálja, mert mondjuk ittasan nem ül volánhoz, pedig örülne ha valaki hazavinné és nem egy hiéna taxis fosztaná ki). Meg persze az sem baj, ha vezetés közben odafigyel ránk az autó és korrigál ha baromságot csinálunk.

    (#38) Polllen: Azt hiszem épp elégszer voltam már a fórumon legyökerezve amiatt, mert feleslegesen "parázok" a kormányzati megfigyelések miatt. Szóval mondhatom, hogy a magánélet szentsége nekem is rendkívül fontos. De egy ilyen rendszert meg lehetne oldani úgy is, hogy nem kellene a beépített kamera képét sugározni az éterbe, ez csak az autód dolga lenne, rögzítenie sem kell semmit. Kamerák már régóta vannak az autókban, segítik a parkolást, de sok imént említett, már most is forgalomban lévő biztonsági rendszerhez is használják őket.

Új hozzászólás Aktív témák