Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• CPT.Pirk

Jómunkásember

Hmm, meg adatmennyiségben is kissé megnöveli a rendszer partíció telítettségét. Aztán van pár fő verziója a .NET-nek, de mindig akad valami, aminek az újabb verzió nem jó, ezért 1.1, 2.0, 3.5, stb. verziók is fent kellenek h. legyenek XP-n, aztán akkor mindegyikhez jön egy tucat frissítés, stb...

Ilyen szépség még a VisualC++. Win7-en fent volt nálam gyak. mindegyik kiadás, x86 és x64-es verzióban is, mert ez-az kérte őket. Aztán letöröltem mindet a 2010 x64 kivételével, és csodák csodájára semmi nem hiányolta a törölt verziókat...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

• vadcoca

tag

sh4d0w (#322)-re is

Azért lehet, mert az éppen telepített cuccokat csak a filerendszer végére tudja tenni. (Vagy a közepébe is töredezetten ;] ) Használat közben pedig az "új" és "régi" cuccok is kellenek. Ezért menet közben a fej akár több gigányit is ugrándozik előre-hátra. Ezen pedig a defrag sem segít, mert a file-ok önmagukban hiába vannak sorban, a defrag során azt nem tudja figyelembe venni, hogy a file-okra milyen sorrendben lesz majd szükség.

A jelenség pont ezért linux-ban is létezik, hiába tartja magát töredezésmentesen amíg nagyon be nem telik az adott partíció. Csak nem ennyire észrevehető, mert a kernel eleve úgy próbál meg írni-olvasni, hogy az a lehető legkevesebb fejmozgással járjon (cfq scheduler és cache-el mint a vaddisznó amíg van szabad memória).

6x9 = 42

Hozzászólok Aktív témák