Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolás

    addikt

    válasz dabadab #17 üzenetére

    Nálunk kihaltak a zugpókok mivel beköltözött 2pár fecske a spejzba :DDD
    Egyébként meg kutya van mint háziállat. Biztos jobban érezné magát a szabadban ahol nem kap enni és elüti az autó de azér én kötsög módon nem engedem szabadon :DDD Cserébe szeretet és örzést kapok tőle. Biznisz az biznisz :DDD
    Johnny06 megnézem hogy viszed be a lakásba :DDD Jaj de összeestél kicsim itt a szárazon :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz dabadab #17 üzenetére

    Nem azért írtam így, mert azt gondolom, hogy a természetben több esélyük lenne az életre. :) Hanem mert a pók nem háziállat. Szerintem inkább legyen része a táplálékláncnak, mint arany élete legyen 5 üvegfal között. :)
    Érted, engem is befogadhatna valaki, biztosíthatna lakást, kaját, csajt, mert elég érdekes állat vagyok néha.. :D
    #16.: Én nem tartok semmit. Egy hogy panelban lakom, ez még nekem is börtön, nemhogy egy állatnak. Kettő hogy sajnálnám. Oké, nincs kifogásom pl. az agyongénmanipulált mikroszkopikus méretű ölebek ellen, az mit csinálna az élővilágban már? Semmit.
    De ismerek olyat, aki panelban tart egy gyönyörűszép husky-t, na az ilyet szívesen kezelésbe venném...

    Egyébként zugpók itt is van sok. Főleg keresztes, meg az a kicsi testű, nagyon hosszú lábú. Aranyosak. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Illidan

    tag

    válasz dabadab #17 üzenetére

    Megérthető szerintem a fentebb írt nézet is, miszerint elég természetidegen egy 10 literes akváriumban tartani egy állatot, még akkor is, ha kis mozgásigényűek ezek a pókok. (Bár nem hinném, hogy ez mindegyikre igaz lenne.)

    Az is igaz viszont, hogy a kereskedésekben kapható kisállatok általában már jó pár generáció óta fogságban vannak tartva, és nem a természetes helyükről gyűjtik be őket, hogy aztán házi kedvencek legyenek. (Jó esetben...)
    Ezért úgy gondolom, hogy ezekre az egyedekre már egy külön (al)csoportként lehet tekinteni, amik bár ugyanahhoz a fajhoz tartoznak, mégis onnan kiszakadva élnek/vannak tartva. A természetes élőhelyükön valószínűleg nem is maradnának életben. Vagy azért, mert egyszerűen túl sokan lennének, vagy a korábbi emberi hatások miatt. (Bár ez a pókokra talán nem igaz, a halakra annál inkább.)

    Említve lettek a kutyák is, de őket nem kellene idekeverni. Már több tízezer éve mellettünk élnek, és a folyamatos tenyésztés miatt már teljesen megváltoztak és az emberhez kötődtek.

    Az íráshoz is hozzászólva, nekem nagyon tetszett. Aki érez egy kis vonzódást a pókokhoz, annak ez szerintem egy jó lökés lehet, hogy tartson is egyet. Én nem igazán tartozom közéjük, maradok inkább a kutyáknál :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák