Új hozzászólás Aktív témák

  • foregister

    tag

    Azért azt se feledjétek, hogy az sms mekkora bevétel egy cégnek. Adhatnák ingyen is csak akkor többen smseznének és kevés hívást bonyolítanának le. Mivel a rendszert karban kell tartani és fejleszteni sem árt ezért mindenhonnan kell a bevétel. Ha egy sms-t 5 FT-ért árulnák akkor hülye leszek felhívni Jóskát 25Ft-ért percenként inkább küldök egy sms-t.

    Nos, ezért "drága" az sms (nekem mondjuk 9Ft hálózaton belül) és ezért nem áll senkinek sem érdekében 160 karakternél többet engedélyezni. Nem hiába drágább az mms én anno szétmms-eztem vodánál magamat 25Ft-ért mert egy sms 18 Ft volt és másfélszer annyiért már akár 5 smsnyi szöveget is küldhettem.

    Email nem jó alternatíva, mert az adatkapcsolat jóval többet zabál az akksiból. Régen én is fél óránként kértem le a maileket telóra, de hamar rájöttem, hogy így a 3 napos szufla lement 1-2 naponkénti töltésre. Ráadásul mi van akkor ha külföldön vagyok, arról nem is beszélve, hogy a laikusok nemhogy beállítani nem tudják az emailjüket (+ ki tudja hány postafiókot) hanem még megtalálni sem képesek + a nem üzleti (vagy modernebb) mobilok nem kezelik (jól) az emaileket. És akkor nem is azonnali az üzenet (kivéve ha pushmail, de az is azt hiszem, sms alapon megy a szolgáltató felől).

    Üzletileg nem érné meg 160 karaktert bővíteni (max az unicode-ot bevezetni), viszont ha majd egyre több mobilelőfizető fog rendelkezni netes kapcsolattal akkor amellé járhat ingyen sms, pláne ha megoldják az adatkapcoslat+akku gondját és mindenki IM-en fog lógni. Én egy hónapig teszteltem és remekül pótolta (kiegészítette) az sms-t csak net nem mindenhol volt stabil.

    Majd 5 év múlva talán...

    Az igen az nem nem

Új hozzászólás Aktív témák