Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Engem ebben az zavar leginkább, hogy a cikken lehet érezni, hogy a szerzője nem nézett utána az alapfogalmaknak sem. Össze húz olyan dolgokat ami nem lehet egy kalap alá vonni. Mi a vérvörös köze van a Mac OSX-nek a Linuxhoz? Semmi. Mióta egyenlő csak az Ubuntu a Linux-al, a cikk beleesett abba a tipikus magyar kiebbségi érzésbe, ha otthon nem elterjed, akkor ne is beszéljünk róla, kérdés, akkor a Mac OSX-ről miért beszél a cikk (Ha csak a magyar viszonylatot tekintem).

    Aztán képes volt a cikk szerző három komolyabb bug-ot, kártevőt, bakit stb felsorolni Linux alatt, És ebből 2 azonnal csak a DEB alapú rendszerekre vonatkozott, Ubuntura legfőképpen. Persze nem is foglalkozzunk az RPM, emerge alapú rendszerekkel mert azok nem is léteznek. Valamint fontos emberi mulasztás, felelőtlemség okozta a problémát.

    Ráadásul ebből egy vonatkozott igazából globális problémának.

    A Cikk amúgy tettszett, mert fontos felhívni a figyelmet, erre a probélmára is, én azt tartottam volna fontosnak, hogy megoldásokat is hozzon a cikk, de ehelyett visszafelé mutogat, ennyi erővel lehetne nyitni egy komplett Révai lexikonyni bug, vírus, trojan, rootkit gyűjteményt is csinálni, csak Windows fronton.

    Az pedig külön érdekesvolt, hogy érdemes rkhuntert használni, ezt én használom is a szervereimen, de ez a megjegyzés meg külön vicces volt:

    "hiszen a rootkitek először történelmileg éppen Unix környezetben jelentek meg."

    Végülis ha ebből indulunk ki akkor az Apache sokkal rosszabb webszerver mert történelmileg sokkal elterjedtebb, mint más, tehát ezt törik fel a legtöbben, a sok hülye meg használja....

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák