Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz ProEvoFan #3 üzenetére

    nem tudom, de akármi is az, jó lenne hamar bevezetni. Pl tényleg, sehol ne fogadják el ezeket. Az piszok jó lenne.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Diniboy #24 üzenetére

    így legyen :D

    Azzal tisztában vagy, hogy egyik linked sem visz sehová?

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Krugszvele #43 üzenetére

    "bárki számára könnyen elérhetően" - íííííííííííííííggggeeeeennnn?
    Szóval ma átlag magyar fizetésből lehet venni komplett coin rig(ek)et, hozzájuk légkondit, és persze "ingyen" áramot?
    Még egy rohadt videókártyát sem tud venni az egyszeri gamer, nemhogy a fent felsoroltakat. Ennyit a " bárki számára könnyen elérhetően" részről.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz deakjt #50 üzenetére

    Igen, ez igaz. De sok bányász úgy kezeli, hogy "neked is elérhető" meg ha nem csinálod akkor buta és irigy vagy. Pedig nem erről van szó.
    Anno mikor én bajban voltam (örökölt banki hitel) akkor 60+70 (130) ezer ft-al a zsebben külföldre indultam dolgozni. Amúgy nem is bánom, mert valahol értéket hoztam létre, és életem egyik kiemelkedő kalandja volt az is. Pedig nem az első és nem is az utolsó külföldi munkám volt (azóta is voltam kint többször is). Viszont ezzel nem emeltem a VGA árakat, nem rontottam a föld helyzetét, és ami a legfőbb nem mondtam nagy pofával h a másik biztosan nem mer/tud befekteteni és azért "savanyú neki a szőlő".
    Pesze bajom van magával a rendszerrel is, de ugyanakkor az ezeket üzemeltető emberek hozzáállásával is. Lásd fentebb FPStunker.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Reggie0 #49 üzenetére

    OK, legyen. Van egy gépem, (Asrock B560, 10400F, 32GB RAM, GTX950 2GB, 512GB SSD, 4TB HDD, 400W Corsair CX400) mi kell hozzá, hogy egyetlen GPUval és általam fizetett villanyszámlával nyereséges legyek? A gép naponta pár órában munkára, és pár órában szórakozásra van használva. Másik gép vétele nem opció. (kivéve ha elküldöd az árát)
    De úgyis csak egy jó GPU kell, na melyik legyen az és mennyiért? és aztán?

    majd elfelejtettem, klíma nincs, de tetőtérben lakok, ma 35 fok volt itt, ilyenkor eddig inkább nem is játszottam, mert csak melegebb lesz. De ha arról van szó, hogy végre bányász lehetek és meggazdagszom a semmittevésből, akkor ennyi lazán megéri! :) :) :)

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz fogtunder #56 üzenetére

    Valahogy minden bányász akivel szóba elegyedek :
    1. Épp megújuló energiát használ, persze, hogy van napelem, az amúgyis lett volna, a VGA-t pedig nem károsítja semennyire mert ő ért hozzá
    2. Nem kapzsi, csak megélhetési bányász, már rég hajléktalan lenne ha nem kezd bányászni, csak ezért vágott bele
    3. Amúgy dolgozik, ez csak fizu kiegészítés ami nélkül nem lenne meg
    4. pár száz ezres/milliós költség talán fáj, de hát minden üzlethez kell befektetés nemde? Ha neked nincs ennyid akkor lusta vagy, buta vagy, meg tuti, hogy eliszod a pénzt, ahelyett h felelőségteljesen gondolkodnál a jövődet illetően
    5. Már mindegyik VGA, jujj de nagyon visszahozta az árát, már többszörösen is... csak hát nem Fiat pénzben, hanem bitcoinban; aztán kiderül, hogy eddig csak költött a gépre meg a bányászatra, de elméletben csomó pénze van, és hülye vagy ha te szerinted ez nem a jövő
    6. Különben is, neki pont ingyen van a villanyáram és a légkondi így azokat sem kell levonni a fenttartási költségből
    7. Ő egy számtech zseni, hogy ilyet tud üzemeltetni, és amúgyis piszkosul expert a témában, kínos kérdéseknél pedig jön a kötelező személyeskedés
    8. Ő ért hozzá, nem fog vele befürödni, mert ezen csak nyerni lehet, és a végén mikor milliókat keresett egy jó kiszállással és a HWk eladásával házat/Ferrarit/tengerparti nyaralót stb. vesz, te meg csak irigykedhetsz
    (+1. A jjaj én nem : Amúgy nem is vagyok bányász, csak van 0,00183 BTC-m, és ezért pártolom a rendszert)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Diniboy #69 üzenetére

    nem jó a nyaralás? :(
    Hová mentetek?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz zaugheek #95 üzenetére

    Nagyon szépen kiemelted a másik oldalt, és azt, hogy miért nem fogtam bele.
    Ugyanis nekem megszervezni a 0-24-es ügyeletet és uptimeot (áramban, légkondiban, tűzvédelemben) és hardvert mindehhez már eleve egy milliós nagyságrendű erősen kérdéses megtérülésű befektetés lenne.
    Viszont ha ezt rendesen megszervezem és van rá pénzem, akkor értelemszerűen nem egy légkondi nélküli szobában alszok az üvöltő gép mellett. ha igen, akkor pláne még kétszer átgondolom...
    "bányászat mint iparág követése internetes fórumon" - ezt tulajdonképp ha érdekli az embert akkor le lehet tudni a reggeli kv/slozi közben. Mint sok bányásztól megtudtam ők rendesen dolgoznak, és ez csak az az életmentő plusz ... tehát megoldható ezekszerint. Napi 5-10 perc meg ne legyen már komoly meló, pláne ha a gép 0-24ben megy.

    És ugye a második szakaszodban jön az amivel főleg bajom van : hogy beleöntik a sok pénzt, miközben szerintem nyilvánvalóan kicsi a megtérülési esély, de te vagy a hülye meg irigy ha nem teszed. Aztán csoda, ha ellenszenvesek nekem a bányászok?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Danex #97 üzenetére

    És mi lett volna, ha veszít? Lenyeli a fegyvercsövet, vagy eléri a déli IC-t?
    Esetleg másik hitelből oldja meg az életet?

    Egyébként jah, szerintem itt az lesz, amikor lecseng ez az egész (már szépen halad) akkor lesz kb minden győztesre 30-40-50-100+ vesztes, akik majd halkan hüppögnek a monitor előtt... és akkor az a "looser" aki nem mert belevágni még az is jobban fog állni ezekhez képest.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz t72killer #102 üzenetére

    Na, nagyon szépen kifejtetted amit én is írtam. nem az érdekel, hogy a bányászok buknak (vagy sem) hanem az, hogy én és a magamfajták úgy lesznek a vesztes oldalon, hogy se nem önként vállalták, se nem fognak a nyereségből részesedni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz deakjt #105 üzenetére

    jajj, hát magadra ismertél??? ÓÓÓÓ milyen kínos.
    Persze te rád nem vonatkoznak ezek, ofc mint jelenlévő természetesen kivétel vagy. Nem vagy se megélhetési bányász, se a VGAkra nem vigyázol, se nem megújuló energiát használsz (természetesen mint mindenki), se semmi... KHM, várj. Ez így még kínosabb rád nézve. Ójajjj...

    Bocsánat, nem sértelek,
    csak vázolom a tényeket ;)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz deakjt #112 üzenetére

    Hűűű, ilyen nagy dolgokat feltételezel rólam? Hát köszönöm szépen :) De ne told túl... Sajnos nincs ilyesmi a háttérben.

    Igazából csak egy "civil" vagyok aki igyekszik rávilágítani arra, hogy a bányászok által okozott károkon (VGA áremelkedés, eco lábnyom, áramszünetek) osztozunk, miközben a bányásznak eszébe sem jut majd adni a haszonból, azt bezzeg mind megtartja magának, csak a problémákat outsorce-olja.
    És ezekután a legtöbb annyit nem tud mondani, hogy elnézést, hanem még a pofa is hatalmas ... :( Már bocs, de ezt tapasztalom.

    Tudom, kellemetlen, mert valószínűleg anyagi és presztízs érdeked is fűződik ahhoz, hogy bejöjjön a dolog.
    Személyesen veled semmi bajom, hiszen nem is ismerlek, de mindaz amit képviselsz nekem (is) kárt okoz. A haszon reménye nélkül. Szóval igen, nem szeretem a bányászokat.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Reggie0 #116 üzenetére

    nem tudom, miért tennék ilyet?
    Az igaz, hogy vendéglátásban dolgoztam sok éven keresztül (egy ciprusi étterem head waiter -jeként), amikor megérkezett a covid, ami nekem azt jelentette, hogy munkát és országot kellett konkrétan váltsak, tehát befolyásolt a dolog, és nem örültem neki.

    ENNEK ELLENÉRE : Szerintem pont nem kéne ezen a nyáron mindenkinek utazgatni... De hát ugye mi van? Útnak indulnak rengetegen, mert "neki ez jár" és nem fog otthon maradni, mikor jujj végre lehet menni. Aztán majd szeptemberben meg mikor megint jön mindenféle lezárás meg egyéb, akkor majd megy a sírás, hogy jujj megint mekkora a baj, de legalább facebookon lehet mutogatni a többieknek, hogy itt meg ott voltunk, mert nekünk ez jár ugye.
    Sajnos a kormányok (értem én a gazdasági érdekeket is) szerintem mindig túl hamar nyitnak. 2-3 hetet rá lehetett volna húzni az összes nagy bezárásra/lezárásra. írom ezt úgy, hogy én egy nagyon bulizós, ide-oda menős ember vagyok.
    (Mégsem mentem tavaly Horvát országba, és idén sem fogok, pedig nagyon vártam, mert kockázatos, meg ennél felelősségteljesebb vagyok).

    De amúgy hogy jött a turizmus kérdése most ide?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Danex #126 üzenetére

    Danex #115, #126 : így beszél egy igazi reménykedő bányász. Az infrastruktúra szar, meg a bányász nem hibás semmiért, ha valaki rávilágít, hogy de mégis, akkor "jajj mindig szegény bányász a hibás mindenért, pedig nem is" lemez van elővéve.

    Fentebb leírtam, hogy mi a bajom a bányászokkal (nem egyénenként az emberrel hanem amit képviselnek, így kezeld ezt a kommentet is), most pedig leírom azt is, hogy valahol megértem az ilyen postokat is mint ez (#126).
    Sokan beleraktak egy csomó pénzt, időt, és esik jól, amikor szembesítik őket azzal, hogy csak a kárt csinálták, illetve hogy esetlegesen egy jó nagy piramis játék keretében át lettek verve. Ilyenkor jönnek a reménykedő kommentek, hogy ez meg az nem jelent semmit, meg lesz még magas árfolyam, meg a VGA majd elmegy még sok pénzért a végén stb. Persze, hiszen ha nem így lesz, akkor nem csak a pénzt bukják el, de a tekintélyüket is, hiszen az infós zseniből és előrelátó üzletemberből hamar átvert looser lehet.

    A kocsis résszel tökéletesen egyetértek veled.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Reggie0 #130 üzenetére

    Ezt kifejtenéd részletesebben? Főleg ezt a részt : "Akkor te is erosen reszese voltal a kornyezet tonkretetelenek."

    "de sokkal karosabb, mint a banyaszat es gyakorlatilag nincs ra semmi szukseg, csak egy hobbi." - Induljunk ki onnan, hogy a bányászat eleve egy mesterségesen generált problémát oldasz meg, ami még csak nem is valós kutatás (időjárás, gyógyászat stb).
    Az utazással változtatsz helyet, szerzel valós élményeket, megismersz más országokat, tájakat, más kultúrákat, ételeket, embereket, nyelveket. Az emberek testi és lelki feltöltődésén kívül, az élet valós élményeit szerezheted meg vele. (ennek ellenére a jelen helyzetben kifejezetten ellenzem ezt a nagy utazgatást az emberek részéről, de ezt fentebb is kifejtettem).

    Mindeközben bányászt közben polírozhatod a brét az árfolyamra, és a hashrate-re, de kb ennyi. A bányászat már több energiát fogyaszt, mint egész Argentína. Abból azért jó sok utazás kijönne...
    Míg Norvégia 124TWh energiát fogyaszt kompletten, addig a bányászat 129TWh-t, (összehasonlításként olyan apró cégek mint a Ford vagy a Google 12-14et).

    Bár sok reményem nincs, hogy felfogdd amit írok, mikor már a "nincs ra semmi szukseg, csak egy hobbi" résznél világos, hogy sosem utaztál, vagy ha igen, akkor sem volt semmi értelme.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Diniboy #131 üzenetére

    Megszokott gép hiányát totál megtudom érteni. A földönalvással szerencsére még nincs bajom :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Reggie0 #135 üzenetére

    "Egy olyan iparban vettel reszt sajat anyagi haszonszerzesed erdekeben, ami szuksegtelen es erosen kornyezetszennyezo." - ez pontosan olyan mintha a coin bányászatról beszélnél, és te pedig most is ezt teszed, nem csak múlt időben.

    "Az elmenyszerzes pedig nem indok a kornyezet tonkretetelere." - miért néhányak haszonszerzése az?

    "Evezredekig nem is volt erre szuksege az emberisegnek, ez csak egy modern kori mestersegesen gerjesztett igeny." - itt megint elbizonytalanodtam, hogy nem a bányászatról van már szó? Merthogy tökéletesen ráillik. Ráadásul még problémákat sem old meg, csak generál.

    "Bla-bla. Semmi szukseg sincs az utazasra hobbibol. Ezeket elvegzi helyetted szakemberek is, konyvbol megtanulhatod es megismerheted a helyeket es embereket, a fotoidat sincs ertelme elkesziteni, mar 1000 jobb fotot csinaltak ugyanazon a helyeken masok. Idegeneket pedig az orszagban is megismerhetsz, fogadnek, hogy nem ismered mind a 10 millio honfitarsadat se. Az elmenyszerzes pedig nem indok a kornyezet tonkretetelere." - ez pedig ... hát ezt legszivesebben betenném az aláírásomba, természetesen a neveddel együtt... ez akkora sötét bullshit, hogy cirkuszban kellene mutogatni!
    Maradj az országok könyvbőli megismerésénél, hidd el jó az :D (utazás előtt, de nem helyette).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Reggie0 #137 üzenetére

    Kezdjük ott én részt vettem (múltidő) ebben, te meg most is részt veszel a bányászatba. Ráadásul én magam nem szennyeztem a környezetet, hiszen csak rendelésekkel mentem ki a vendégekhez. Azokhoz akik utazgattak. Támogattam nem csináltam. Ellenben veled a bányászat kérdését.
    Tudom, tudom muszájból, különben már rég éhen haltál volna, de közben valahogy akadt párszáz ezer / már milla VGA-kra.

    "Latom nagyon szeretsz elbizonytalanodni. De ez teljesen ertheto, hiszen fel kell eszmelned, hogy amiben reszt vettel az mennyire karos. Az agy probalja megvedeni magat, most kuzdesz a kognitiv disszonancia ellen." - nemrég írtam az egyik topicba (talán épp itt? ja, itt is : #114 ), hogy ezt a bányászokon is látom. Szóval most olyan mintha korábbi írásom azt átfogalmazva ideraktad volna. De ez rád is igaz, meg még sokakra.

    "Tipikus "utazni kell, nyaralni kell, ezert mindenki mas huzza meg magat, mert nekem jar a szuksegtelen kornyezetszennyezes" mentalitas." - na akkor olvass megint. Épp azt írtam fentebb #133, hogy jelenleg nagyon helytelenítek mindenféle utazást és a "nekem jár" tipusú parasztok miatt lett itt következő hullám. De olvass vissza a komemntjeim között, máskor is írtam már ezt.

    Mindegy, úgy érzem ez az egész nem vezet sehová, pontosan a kognitiv disszonancia miatt, hogy beismerd, hogy amit csináltok nem jó, de ha már csinálod legalább ne érvelj mellette. majd eljön az idő, mikor megszűnik ez az egész, aztán kiszálltok ahogy tudtok, ami károk lettek okozva az meg a miénk. Ezzel az átveréssel az a baj, hogy az is megszívja aki nem ugrik bele :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz tomcat78 #138 üzenetére

    Kösz, hogy nem nekem kellett kiírni :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Reggie0 #142 üzenetére

    "En sem banyaszok, csak banyasztam, azt is FPGA-val ami toredeke fogyasztas."

    "(+1. A jjaj én nem : Amúgy nem is vagyok bányász, csak van 0,00183 BTC-m, és ezért pártolom a rendszert)"

    Egyébként helyes, hogy nem is akarod elbagatelizálni a bányászat káros hatásait. Hiába való is lenne.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák