Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomcat

    őstag

    válasz FollowTheORI #16 üzenetére

    Nekem azóta rendült meg a Japán gyártókban a bizalmam amióta durván 15 év után vettem egy új 1500€-ról 1000€-ra akciózott tehát nem "Tescogazdaságos" (4k PassThrough-t és Andoid Appos, bemérőmikrofonos, stb.) Yamaha HiFi házimozi erősítőt a leárazáskor és kibontás után nézem a hátlapján lekonyuló szájjal hogy "Made in China". Gondolom a komponensek benne is "Made in China", mert mimás lenne, de még nem szedtem szét.
    Amiket a 80-as 90-es években vettem HiFi cuccokat (Yamaha, Pioneer, Technics, Sony, stb.) mind egytől egyig Japán volt az utolsó csavarig, tehát a Japán gazdaságban csapódott le minden egyes termék előállításának az összes gazdasági eredménye (adók, bérek, kiadások, bevételek, stb.) addig mostara hogy versenyben legyenek a Kínai és Dél-Koreai gyártók termékdömpingjeivel már szinte csak a nevüket adják a saját termékeikhez is. Sajnos Japánhoz ezeknek már nem sok közük van. Előre félek tőle hogy az eddig tapasztalt 15-20 éves várható meghibásodás nélküli élettartam mennyire fog lerövidülni a kínai gyártású és kínai alkatrészekből összerakott termékek esetén. Tartok tőle hogy ezeket a "kínai cuccokat" már nem a tartós többévtizedes felhasználásra optimalizálták mint a régi Made in Japan komponenseket.

    Tomcat

Új hozzászólás Aktív témák