Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz ollie #6 üzenetére

    (#6) ollie: Hahó, szolgáltatók! Remélem olvassátok! :D

    Hát, többek között pont azért nincs bevezetve, mert a szolgáltatók is nagyon figyelnek a témára, és nem akarnak elesni a húsosfazék jelentette előnyöktől. Ha a fizetések simán egy (banki) alkalmazás + telefonkészüllék NFC-jén keresztül mennek, akkor a szolgáltatóknak semmi sem jut a jutalékokból (nagyjából, konyhanyelven) És emiatt sem sikerült összerakni itthon a megfelelő környezetet és hátteret a mobilos fizetésekhez...

    (#11) gabber01: Ez mennyire tekinthető biztonságosnak, mondjuk egy sima bankkártyához képest? Korábban PayPass-os rendszerekkel kapcsolatban is hallottam/olvastam komoly biztonsági problémákat, az sem győzött meg.

    Ez egy erősen túllihegett elméleti lehetőség volt. Valóban van lehetőség - megfelelő tuning cuccal - a kártya gazdájának tudta nélkül kommunikációt indítani, ("farzsebben a tárca") de innentől kezdve mi van? A pénzt nem a kártyáról szedi le a terminál hanem a kártyaszolgáltatón keresztül online authentikálással, és egy előre bejegyzett, szerződéssel fedett számlára kerül a pénz. Ráadásul csak kis összeget lehet egyszerre terhelni (alkalmankent max 5e forint). Azzal meg hogyan lépnek meg? :) Szóval technikailag lehetséges, gyakorlatilag sokat nem érnek vele egyelőre.

    (#13) Kékes525: Nem hiszem, hogy sokan használnák fizetésre, itthon biztosan nem, pedig szerintem nem rossz.

    Rengetegen használják fizetésre (mármint a Paypass-os kártyákat, legalábbis ahol én figyelem Pesten, Pest környékén) kávézókban boltokban. Gyors, egyszerű, nem kell pénzt kotorni, visszajáróra várni.

    (#20) xmaas: En meg mindig nemtudom megerteni miert volna szukseg erre a rendszerre amikor igyis ugyis penztarcat mindig visz magaval az ember es ahol elfer a szemelyigazolvany ott elfer egy bankkartya is

    Hát, itt nem egy kártyáról lehetne szó, hanem sokról, nem csak a bankkártyákról (hitel + normál bankkártya) hanem a hűség és pontgyűjtőkártyákról is. Ez pedig már nem egy, hanem egy "tudatos vásárlónál" (uhh) akár 8-10 kártyáról is... És akkor még nem volt szó a bérletekről, jegyekről, belépőkről. (hogy jó sok mindent kelljen cserélni, ha elhagyod, vagy cseréled a telefonod :) )
    És még ha egy kártyáról is van szó, sokkal gyorsabb, mint a bedugós módszer, bár most már pár helyen van olyan terminál, ahová te tudod bedugni a kártyát, és nem kell kiadni a kezedből. Ha meg 5e forint alatt van a fizetendő összeg, akkor sokkal gyorsabb.

    (#20) xmaas: Illetve ha mar adatok biztonsagarol beszelunk szuksegunk van hogy a mobilgyartok is hozzatudjanak ferni banki adatainkhoz is ?

    Pont erről írtam feljebb, hogy egyelőre megy a harc, hogy ki, milyen mértékben férhessen hozzá a tranzakciókhoz, adatokhoz (és a jutalékhoz). Nem feltétlenül jó ötlet, bár pl. a távszámla sem egy rossz szolgáltatás, és ott is a mobilszolgáltató fér hozzá a bankkártya adatokhoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák