Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    @zsopu: Igen, teljes értékű NAS-ként működik, töredék pénzből!

    Érdekes elképzeléseid lehetnek arról, hogy néz ki egy teljes értékű NAS. Kezdve ott, hogy ezen nincs egy darab SATA vagy NVMe port sem... :U

    Az 1 vagy 2 lemezes NAS, hogy tud RAID5 öt? (oda minimum 4 lemez kell, azok a nasok minimum 100k kategória!)

    Jajj. Szóval egy épített NAS-t rögtön a gyári NAS-okhoz mérünk? :U
    Mert az RPi olyan szolgáltatást tud nyújtani, mint egy Synology NAS talán?

    Ok, én kérek elnézést...

    @sdir: Szerintem nem megfelelő "válasz" gombra nyomtál, és ezt nekem szántad...

    - az egy dolog, hogy tényleg sokan vannak, akiknél lehet jogos igény egy többszázezertételes lista kezelése, de azért ne akard azt hangoztatni, hogy ez annyira mindennapos, és egy háziasszony nem tudja legúglizni az aznapesti vacsorát egy többszázezres szörcsendriplész nélkül

    Az írásban szó szerint ez van:

    "A most kiadott verzió teljesítményben felveszi a versenyt az általános irodai számítógépekkel."

    Megcsinálom itt ezen a teljesen általános irodai gépen, ami előtt ülök a fent említett feladatot, utána egy RPi4 tulaj csinálja meg ott, és nézzük meg, mennyi időbe tellik... :P

    - no és ott van az a fránya ár-érték arány, most éppen a starterkitet hatvan fontért lehet megkapni. a hasonlítás úgy lenne jogos, ha az ennyiért kapható winképes _86-oshoz hasonlítanád a többszázezres szörcsendriplészt. ez a kisizé valszeg még akkor is jelentős hátrányba kerülne, de így nézve a hátrány máris más színekben látszik

    Na most 21e Ft-ért komplett SFF gépeket találsz hardveraprón, i5-2400 procival, 4GB rammal, HDD-vel.
    Ár/érték terén szerinted melyik a jobb választás? :U

    Én nem azt mondom, hogy az RPi-nek nincs meg a maga célja, nagyszerű azoknak, akik imádnak kísérletezni, DIY projektet csinálni, ahol a GPIO és hasonló cuccok jól jöhetnek. Oda tök jó választás, arra találták ki, arra ideális.

    De asztali gép kiváltására egy marhaság...

    Ecsettel ne akarjunk szögelni, kalapáccsal ne akarjunk festeni, mindegyik arra jó, amire eredetileg kitalálták...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák